پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 65153

طی روزهای گذشته عده ای از فعالان اصلاح طلب استان نسبت به تصمیمات و نظرات شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان استان خوزستان در شبکه های اجتماعی ابراز گلایه کرده و این شورا را فاقد وجاهت لازم برای تصمیم گیری در خصوص جریان اصلاح طلبی استان می دانند.

http://rahyabnews.com/files/fa/news/1394/12/3/47616_116.jpg

هنوز آتش اختلاف اصلاح طلبان ماهشهری با شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان خوزستان به دلیل تحمیل نامزد انتخاباتی فرو ننشسته بود که مهدی مولا هویزه نامزد مورد حمایت اصلاح طلبان در سوسنگرد طی مصاحبه با خبرگزاری دولتی ایرنا اظهار داشت: به تازگی شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان خوزستان فهرست مورد حمایتش را در حوزه های مختلف انتخابیه استان از جمله دشت آزادگان و هویزه در رسانه های مجازی منتشر کرده که در این فهرست نام من دیده می شود که این مساله مورد تائید نیست.
وی افزود: به عنوان نامزد حوزه انتخابیه دشت آزادگان و هویزه ، عقبه فکری ،سیاسی و فرهنگی من به طیف سیاسی اصول گرای معتدل نزدیک است و معتقد به این جناح هستم.
همزمان سید دهدشتی نماینده فعلی آبادان نیز حاضر به پذیرفتن اقدام شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان استان نشد و اعلام کرد:شان مجلس استقلال است و بنده مستقل هستم و در مجلس مورد اعتماد دو جناح سیاسی بوده ام.
این اعلام برائت ها در حالی رخ می دهد که تذبذب اصلاح طلبان در معرفی نامزدهای موردحمایت در شهرستان ها بر مشکلات آن ها افزوده است به نحوی که روز گذشته با انتشار بیانیه ای نظر هفته گذشته اصلاح طلبان نسبت به علی رضا صدرا برگشت و آن ها حمایت از سیدحسن رجبی را برنامه خود در حوزه انتخابیه دزفول اعلام کردند.
در همین حال وضعیت بهبهان به مراتب از حوزه های انتخابیه دیگر بدتر است چرا که اصلاح طلبان این شهرستان معتقدند نامزد معرفی شده از سوی شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان استان فاقد شاخصه های لازم برای حضور در میدان رقابت مجلس با تابلوی اصلاح طلبی است لذا سایر نامزدها را نسبت به حمایت اصلاح طلبان محق می  دانند.
از طرفی طی روزهای گذشته عده ای از فعالان اصلاح طلب استان نسبت به تصمیمات و نظرات شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان استان خوزستان در شبکه های اجتماعی ابراز گلایه کرده و این شورا را فاقد وجاهت لازم برای تصمیم گیری در خصوص جریان اصلاح طلبی استان دانسته اند.
اما سوالی که در این جا مطرح می شود این است که علت اصلی ازهم گسیختگی اصلاح طلبان در خوزستان چیست؟مقصر اصلی این اختلافات کیست؟
جواب این سوال روشن است،مهمترین علت بروز چنین مسائلی پدرخواندگی طیف تندروی اصلاحات در خوزستان است جریان افراطی اصلاح طلب که از ته مانده های حزب منحله مشارکت می باشد این بار نیز خود را پدرخوانده اصلاح طلبان خوزستان فرض کرده و تلاش می کند تا نظرات و سلایق خود را بر سایر طیف ها تحمیل کند این جریان خود را تئوریسین و سایر گروهها را صرفا مجری می داند همین مساله موجب شده جریانات معتدل که تجربه تلخ همراهی با این طیف را در گذشته تحمل کرده اند و نسبت به آینده سیاسی اصلاح طلبان احساس خطر می کنند مایل نباشند تا تندروها را همچون گذشته پدرخوانده اصلاحات در خوزستان ببیند لذا در مقابل تصمیمات و اقدامات این طیف واکنش هایی  بروز می دهند هرچند تلاش دارند این واکنش ها علنی نباشد.
یادداشت /محمدعسکری
لینک کوتاه مطلب :

معرفی شهرستان