پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 65095

محسن فروزان در چهارمین بازی پیاپی خود موفق به بسته نگه‌داشتن دروازه خود شد تا در رده سوم جدول مربوط به دروازه‌بان‌ها قرار بگیرد.

“ورزش سه”، با خروج 6 دروازه‌بان از تیم‌های لیگ برتری در تعطیلات نیم‌فصل، 26 دروازه‌بان باقی ماندند و به رقابت با یکدیگر پرداختند، دروازه‌بان‌هایی که تنها سه نفر از آن‌ها در تمام بازی‌های لیگ حضور داشتند.

اول – فرناندو ده خسوس، استقلال خوزستان

گلر برزیلی خوزستانی‌ها که رکورددار گل نخودن در لیگ پانزدهم است در بازی‌های اخیر این تیم دروازه خود را بازشده می‌بیند، خسوس که تاکنون توانسته نهایت تأثیر خود را برای تیمش بگذارد در 21 دیداری که برای تیم ویسی به میدان رفته است 10 بار دروازه خود را بازشده دید و 12 بار نیز اقدام به کلین شیت کرد، خسوس یک ضربه پنالتی نیز مهار کرده و دو بار نیز پاس گل ارسال کرده است. خسوس با توجه به گل‌هایی که در بازی‌های اخیر دریافت کرده است میانگین زمانی بسته نگه‌داشتن دروازه خود را پایین آورده ولی هنوز با 189 دقیقه بیشترین میانگین زمان را در اختیار دارد.

دوم – محمدرشید مظاهری، ذوب آهن

دروازه‌بان ذوبی‌ها از همان بازی‌های ابتدای لیگ خود را به‌عنوان یکی از صدرنشینان این جدول مطرح کرد، وی در تمام طول بازی‌ها رقابت سایه به سایه‌ای را با خسوس داشت و این روزها هم به‌مانند او در بازی‌های اخیر ذوبی‌ها دروازه خود را بازشده می‌بیند. مظاهری تنها دریکی از بازی‌ها به دلیل محرومیت به میدان نرفته است و در 1800 دقیقه‌ای که در بازی‌ها حاضر شد 13 بار دروازه خود را بازشده دید، او با یک کلین شیت کمتر، 11 بار توانسته است دروازه خود را بسته نگه دارد 3 نیز به مهار ضربه پنالتی اقدام کند. رشید مظاهری میانگین بسته نگه‌داشتن دروازه خود را به 138.5 دقیقه رسانده است.

سوم – محسن فروزان، راه‌آهن

دروازه سابقاً سیاه‌جامه این روزها با پیراهن راه‌آهن به میدان می‌رود و در چهار بازی پیاپی با درخشش خود دروازه این تیم را بسته نگه داشت، فروزان که تاکنون در 14 بازی لیگ پانزدهم در میدان حضور داشت 10 بار به همراه تیم سیاه‌جامگان و 4 بار نیز بالباس راه‌آهن. فروزان که پس از بازی‌های نیم‌فصل توانست به تیم جدید نقل‌مکان کند در 4 بازی اخیر خود توانست از دروازه خود محافظت کند، وی در بازی‌های خود 10 بار اسیر مهاجمان حریف شد و 6 بازی نیز کلین شیت کرد، فروزان 3 بار نیز ضربات پنالتی حریفان را مهار کرد. وی میانگین زمانی بسته نگه‌داشتن دروازه خود را به 126 دقیقه رسانده است.

… و دیگران

از نکات سوال برانگیز این جدول حضور مهدی رحمتی در رده نهم جدول است، او در بازی های استقلالی ها عملکرد بسیار خوبی داشته و در بعضی از بازی ها همانند دیدار این تیم در برابر گسترش فولاد، آبی ها پیروزی خود را مدیون درخشش وی هستند اما به دلیل گل های خورده و کم بودن تعداد کلیت شیت ها، او امتیاز بالایی از نظر آماری به دست نیاورده و در این رتبه قرار دارد.

محسن فروزان، سیدحسین حسینی و علی رضا بیرانوند دروازه‌بان‌هایی هستند در بازی هفته بیست و یکم توانستند دروازه خود را بسته نگه‌دارند. این سه دروازه‌بان با واکنش‌های خود در بازی توانستند مؤثر واقع شوند و کلین شیت کنند.

علی رضا بیرانوند، محمدناصری، الکساندر لوبانوف و داود نوشی صوفیانی دروازه‌بان‌هایی هستند که توانستند در بازی‌های اخیر به‌عنوان دروازه‌بان اول تیم‌هایشان به میدان بروند.

فرناندو ده خسوس، حامد لک و محمدرضا اخباری تنها دروازه‌بان‌هایی هستند که توانستند در تمام بازی‌های تیم‌هایشان حضور پیدا کنند.

خسوس تنها دروازه‌بانی است که در بازی لیگ پانزدهم موفق به ارسال دو پاس گل شده است.

فروزان تنها دروازه‌بانی است که در دو تیم مختلف به میدان رفته است.

تیم‌های پرسپولیس، راه‌آهن و سیاه‌جامگان تنها تیم‌هایی هستند که تاکنون با سه دروازه‌بان در بازی‌های خود حاضر شدند، پرسپولیسی‌ها با سوشا مکانی، ایمان صادقی و الکساندر لوبانوف، راه‌آهن با ایگور ننزیچ، علی‌محمد رمضانیان و محسن فروزان و سیاه‌جامگان نیز با محسن فروزان، محمدحسن عین افشار و محمد ناصری.

توضیح جدول:

دروازه بان ها بابت هر کلین شیت نیم امتیاز و هر مهار ضربه پنالتی یک امتیاز مثبت به دست می آورند، آنها به ازای هر گلی که دریافت کنند نیز نیم امتیاز منفی کسب می کنند، خسوس به دلیل دو پاس گلی که برای هم بازیان خود ارسال کرده است دو امتیاز نیز دریافت کرده است.


 

لینک کوتاه مطلب :

معرفی شهرستان