پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 64955

بی‌قانونی در رفتار قانون‌گذاران آینده احتمالی؛

برنامه‌های تبلیغاتی اگر هدفمند و حساب شده باشد، نوعی تبلیغ به حساب می‌آیند، اما اگر برنامه‌ تبلیغی یک نامزد به‌گونه‌ای وجهه‌ او را تخریب کند، آن دیگر تبلیغ نیست و بلکه ضد‌تبلیغ است.

به گزارش باغملک نیوز ،امروز یکشنبه چهارمین روز از تبلیغات انتخاباتی داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی و دهمین روز از تبلیغات داوطلبان انتخابات مجلس خبرگان رهبری در سطح کشور است.

این در حالی است که در طی همین چهار روز، نامزدهای محترم قوه مقننه، حجم بسیار سنگینی از تبلیغات را بر سر مردم شهرها و حوزه های انتخابیه خود فرو ریخته اند و این ماراتن تبلیغات با شدت و حرارت در حال پیگیری است.

.

.

حاشیه های جذاب تبلیغات انتخاباتی در روزهای اخیر نیز که اغلب در قالب سخنان و یا رفتارهای عجیب جلوه گر شده، از نظر ناظران تا حدی طبیعی است اما همگان اعم از نامزدها و هواداران آنها باید همواره به یاد داشته باشند که مردم حتی روی کوچکترین حاشیه های تبلیغاتی و رفتارها و سخنان داوطلبان حساس هستند و این حساسیت ها را در روز رای دادن درنظر می گیرند.

تبلیغات فرایند طبیعی معرفی کاندیداها است که توسط ستادهای انتخاباتی یا نامزدها و هواداران آن‌ها در طول دوران مجاز تبلیغاتی انجام می‌شود، و در مقابل آن ضد‌ تبلیغات که یک برنامه‌ روانی است قرار دارد.

برنامه‌های تبلیغاتی اگر هدفمند و حساب شده باشد، نوعی تبلیغ به حساب می‌آیند، اما اگر برنامه‌ تبلیغی یک نامزد به‌گونه‌ای وجهه‌ او را تخریب کند، آن دیگر تبلیغ نیست و بلکه ضد‌تبلیغ است.

این در حالیست که بعضی از این کاندیدا شور و نشاط انتخاباتی را با عروسی اشتباه گرفته و در ستاد انتخاباتی او با پخش موسیقی های محلی ورودش را به عرصه انتخابات خوشامد گفتند .

.

.

برپایی شور تبلیغاتی و کارناوال خیابانی، پخش موسیقی با صدای بلند و در مواردی رقص و پایکوبی در ستادهای انتخاباتی کاندیداهای مجلس آن هم در ایام فاطمیه از موضوعات متاثر کننده ایام انتخابات است که پرسش های بی شماری را در اذهان مردم مطرح می کند که به راستی آیا نامزد انتخابات مجلس با حرمتی شکنی ایام فاطمیه می خواهد بر کرسی قانون گذاری نظام مقدسی تکیه کند که آرمان برقراری حکومت عدل علوی و مقدمه سازی برای ظهور منجی عالم بشریت را سرلوحه برپایی حکومت خود قرار داده است؟

اتومبیل های کارناوال های انتخاباتی از روزهای گذشته در باغملک راه افتاده و صدای بوق ماشین هایی که برای این کار در نظر گرفته شده،ضمن ایجاد آلودگی صوتی، باعث راه بندان و ایجاد ترافیک درشهر و خیابان های اصلی می شود.

گاهی فیلم های این تحرکات در فضای مجازی دست به دست می شود اما با این حال عده ای صرفا به خنده بسنده می کنند و عده ای دیگر این اقدامات را مساوی با تنزل جایگاه و شأن نمایندگی می دانند.

اغلب نقاط شهر پر از بنر و تبلیغات شده و گویی هر کدام بنر تبلیغاتی اش بزرگ تر باشد او پیروز میدان است .

اما سوال این است که آیا بنرها و چهره‌های فتوشاپی کاندیداها را به صندلی سبز خواهد رساند؟

آیا مردم به شعارها، وعده‌ها، فامیلی‌ها، آشنایی‌ها و سفارش‌ها رای خواهند داد یا به لیست‌ها و برنامه‌ها؟

آیا راه اندازی کارناوال تا پاسی از شب می تواند معیاری برای برتری باشد و یا باید در میدان دیگری شاهد مسابقه مچ اندازی کاندیداها باشیم؟

لینک کوتاه مطلب :
  1. A

    اینا یه موش بی فرهنگن . وگر نه کدوم آدم سالم ساعت 1 شب باغ و بوغ را می انداز تو شهر آخه نمی گن یکی خوابه یا مریض داره . به خدا شنبه شب بود ساعت 1 شب رفتن تو محله درویشان باغ و بوغ و تیر اندازی کردن ، برا تبلیغات کاندید مورد نظرشون . . ..!!!!!!!!!!!!!! آخه این چه نوع تبلیغاتی هست . متاسفم برای مردم جاهل . . .

معرفی شهرستان