پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 65023

رئیس کل دادگستری خوزستان در افتتاحیه دادگاه صیدون:

دکتر رحمان بن‌سعید با حکم آیت ا.. آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه، به عنوان سرپرست دادگاه بخش صیدون معرفی شد.

به گزارش باغملک نیوز دادگاه عمومی بخش صیدون با حضور رئیس کل دادگستری استان خوزستان و معاونان وی، اعضای شورای هماهنگی، رئیس دادگستری و دادستان باغملک، ائمه جمعه، قضات، فرماندار ،فرمانده سپاه باغملک و جمعی از مسئولین استان، شهرستان باغملک و بخش صیدون افتتاح شد.

دکتر فرهاد افشارنیا در مراسم افتتاح ساختمان این دادگستری، گفت: هدف قوه قضاییه از تأسیس واحدهای قضایی این نیست که افراد اگر تاکنون شکایتی نداشته اند، به دادگاه ها مراجعه و مسائلی که چندان جنبه قضایی ندارند را در محاکم مطرح کنند.

http://media.hemayatonline.ir/Original/1394/12/01/IMG19262216.jpg

وی اظهار داشت: بهتر آن است که اگر دعوا یا اختلافی وجود دارد، با پادرمیانی ریش سفیدان و بزرگان و یا در شورای حل اختلاف که نهادی مردمی است و توسط شما عزیزان تأسیس شده است، حل و فصل شود.

 

رئیس کل دادگستری استان خوزستان خاطر نشان کرد: انتظار نمی رفت در شهرستان باغملک که بیش از هزار شهید، جانباز و ایثارگر را نثار این وطن کرده است، شاهد کشته شدن 9 نفر انسان بی گناه در یک نزاع باشیم.

 

دکتر افشارنیا ادامه داد: هر فرهنگی که میراث‌دار آن هستیم، وقتی می‌دانیم که درست نیست نباید توسط افراد نادان استمرار یابد. افراد نباید خود را محق بدانند که با بهانه‌های مختلف و نادیده گرفتن قانون، دست به اقدامات خشونت‌بار بزنند و امنیت منطقه زندگی خود را مخدوش کنند.

 

وی گفت: دستگاه قضایی شهرستان و نیروهای نظامی و انتظامی نهایت تلاش خود را برای صلح و آرامش در منطقه به انجام رساندند و نیروهایی بودند که شبانه روز و بدون اینکه چشم روی هم بگذارند، برای حفظ امنیت منطقه از هر راهکاری استفاده کردند.

 

دکتر افشارنیا بیان داشت: اگر توجه ویژه و نگاه ذره‌بینی به موضوع داشته باشیم به این باور می‌رسیم که حاصل این تنش و درگیری چیزی جز آوارگی صدها تن از هر دو طایفه نبوده است و این در حالیست که این نزاع و خونریزی باعث شد تا هر کدام از این افراد در یک منطقه نامعلوم ساکن شوند و شاید حتی شام شب را از خود سلب کرده باشند. در واقع اصرار در برابر استمرار افکار جاهلانه و غیرمدبّرانه، چیزی جز نابودی خود و هم نوع خود نیست.

 

وی تصریح کرد: هیچ کدام از ما شخصاً مجاز به تقاص و انتقام جویی نیستیم و باید با مراجعه به دادگاه، منتظر صدور رأی عادلانه باشیم.

 

مقام عالی قضایی در استان خوزستان، از ائمه جمعه، ریش سفیدان و بزرگان این شهرستان و طوایف مختلف خواست که در بین طوایف درگیر حضور پیدا کنند و این افراد را از این موضوع آگاه سازند که قبل از اینکه حکم قطعی دادگاه به کرسی بنشیند و راه برگشتی نداشته باشند، باهم به تفاهم رسیده و اقدامات قانونی را در اختیار دادگستری گذاشته تا اینکه مقامات قضایی با رسیدگی قانونی و با صدور احکام مرتبط با موضوع به این نزاع و اختلاف پایان دهند.

 

دکتر افشارنیا با اشاره به برگزاری انتخابات هفتم اسفند، اظهار داشت: هر رأیی که به صندوق‌ها ریخته شود، آری دیگری به جمهوری اسلامی ایران و لبیک به فرمایشات مقام معظم رهبری است.

 

وی با بیان این که قدرت جمهوری اسلامی ایران با شرکت عموم مردم در انتخابات افزایش خواهد یافت، گفت: نامزدهای انتخابات باید به قوانین انتخابات و رعایت موارد قانونی تبلیغات، پایبند باشند و نگذارند توسط ستادهای انتخاباتی آنان تخلفی صورت گیرد.

 

رحیمی، رئیس دادگستری شهرستان باغملک نیز در این مراسم، ضمن خوش‌آمد‌گویی به حضور مسئولان استانی و شهرستانی، از خدمات ارزنده نظام اسلامی سخن گفت و اظهار داشت:

نظام جمهوری اسلامی از بدو تأسیس تاکنون خدمات ارزنده‌ای به مردم شریف ارائه داده و عزم خود را برای پیشرفت همه‌جانبه با محوریت محرومیت‌زدایی جزم کرده است.

 

در ادامه سرپرست دادگاه بخش صیدون، فرهنگ سازی را مهمترین عامل کاهش جرائم عنوان کرد و اظهار داشت: در بررسی های انجام شده مشخص شد که اکثر مجرمان در نوجوانی و جوانی در خانواده با مشکل روبرو بوده اند و باید فرهنگ سازی سرلوحه کارهای تربیتی خانواده ها شود.

 

دکتر رحمان بن‌سعید خواستار تعریض جاده منتهی به بخش صیدون شد و گفت: بیشتر پرونده‌های قضایی این منطقه مربوط به وقوع تصادفات است که با رفع نقاط حادثه‌خیز، قطعا از سطح این پرنده ها کاسته می‌شود.

 

وی بیکاری را زمینه‌ساز بروز جرائم برشمرد و از مسئولان خواست تا همه تلاش خود را برای اشتغالزایی و کاهش بیکاری در این منطقه به کار گیرند.

 

در پایان این مراسم دکتر رحمان بن‌سعید با حکم آیت ا.. آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه، به عنوان سرپرست دادگاه بخش صیدون معرفی شد.

۲۰۱۶۰۲۱۷_۱۵۳۶۰۶

لینک کوتاه مطلب :

معرفی شهرستان