پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 65041

شمار شهیدان انفجارهای تروریستی امروز یکشنبه محله الزهرا شهر حمص به 46 نفر رسید.

 رهیاب، منابع امنیتی سوریه از کشته و زخمی شدن شماری از شهروندان این کشور در دو انفجار تروریستی در شهر حمص خبر دادند.

بر اساس گزارشی که برخی شبکه ها ارائه داده اند آمده است که شهر حمص سوریه امروز شاهد دو انفجار تروریستی بود. این انفجارها در خیابان «الستین» و محله شیعه نشین الزهراء و پشت سر هم رخ داد. این انفجارها بر اثر انفجار خودروی بمب گذاری شده بوده است.

همچنین خبرگزاری رسمی سوریه خبر دو انفجار پیایی در خیابان شصتم منطقه الزهراء خبر داد که منجر به شهید و زخمی شدن شمار زیادی از شهروندان سوری شد.

شبکه تلویزیونی المیادین با پخش تصاویری از محل حادثه اعلام کرد: دو انفجار که یکی از آنان انتحاری بود در منطقه الزهرا روی داد. یکی از دو انفجار امروز خودرو حامل دانشجویان و کارکنان دانشگاه را هدف قرار داد.

شبکه تلویزیونی العالم نیز شمار تلفات این حادثه تروریستی را ۲۰ شهید و ۴۰ زخمی اعلام کرد. هنوز هیچ فرد یا گروهی مسئولیت این انفجار را بر عهده نگرفته است.

گروه موسوم به ناظر حقوق بشر سوریه لحظاتی پیش اعلام کرد: شمار کشته های انفجارهای تروریستی امروز یکشنبه محله الزهرا شهر حمص به 46 نفر رسید. ناظر حقوق بشر سوریه پیش از این شمار کشته ها را 25 نفر و شمار زخمی های این دو انفجار تروریستی را 100 نفر اعلام کرده بود.

این دومین انفجار خونین در محله الزهرا شهر حمص طی یک ماه اخیر است که تروریست ها غیر نظامیان و زنان و کودکان را در محله های مسکونی هدف قرار می دهند.

ارتش سوریه اخیرا موفقیت ها و پیشروی های قابل توجهی در جبهه های مختلف و از جمله در جبهه حلب داشته و این باعث خشم شدید تروریست ها و حامیان منطقه ای و بین المللی آن ها شده است.

لینک کوتاه مطلب :

معرفی شهرستان