پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 64936

سردار باقر زاده:

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستادکل نیروهای مسلح کشور گفت: همزمان با سالروز شهادت حضرت زهرا(س) میهمن اسلامی میزبان پیکر ۶۸ شهید سال‌های دفاع مقدس می‌باشد.

.

http://baghmalek-news.ir/wp-content/uploads/2015/12/n00185123-b.jpg

.

رهیاب، سردار سیدمحمد باقرزاده «فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح»با اعلام ورود پیکر مطهر ۶۸ شهید سال‌های دفاع مقدس به میهن اسلامی اظهار داشت: پیکر مطهر این شهدا که در مناطق عملیاتی فاو، زبیدات، مجنون و جزیره ام الرصاص تفحص شده روز دوشنبه سوم اسفند ماه مصادف با سالروز شهادت حضرت زهرا(س) از مرز شلمچه وارد میهن اسلامی می‌شوند.
سردار باقرزاده افزود: از مجموع ۶۸ پیکر شهید، ۴۰ شهید در جزیره ام الرصاص تفحص شده که بعد از ۲۹ سال توانستیم به این جزیره وارد شویم.

وی با تشریح برنامه‌ها گفت: پیکرهای مطهر شهدا از مرز شلمچه وارد میهن اسلامی شده و بالافاصله در اسکله پایگاه دریایی خرمشهر طی تشریفات ویژه‌ای توسط نیروی انتظامی در استان، مورد استقبال رسمی قرار می گیرند.

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح گفت: پیکر مطهر این شهدا مربوط به عملیات والفجر ۸، تک عراق در فاو، عملیات های کربلای ۴، تک ایذایی والفجر ۸ در منطقه ام الرصاص، منطقه کتیبان و پاسگاه زید، عملیات خیبر در جزیره  مجنون و عملیات محرم و والفجر ۱ در منطقه زبیدات بوده که پس از استقبال مردم آبادان و خرمشهر برای شناسائی به تهران منتقل می‌شوند.

این مقام مسئول همچنین از تشییع و خاکسپاری شهدای گمنام در ایام فاطمیه خبر داد و اظهار کرد: در سالروز شهادت حضرت زهرا (س) تعدادی از شهدای گمنام را که در گذشته امکان شناسایی آنها میسر نگردید در این ایام در برخی از شهرها تشییع و به خاک سپرده می‌شوند.

وی درباره میزان تفحص های انجام شده گفت: امسال خوشبختانه بالغ بر ۴۵۰ شهید در مجموع تفحص‌ها پیدا شده که یک سوم از آنها شناسایی و به خانواده‌هایشان تحویل داده شد و باقی شهدا نیز در مناطق مختلف کشور به خاک سپرده شدند.

لینک کوتاه مطلب :

معرفی شهرستان