پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 65262

فرمانده مرزبانی خوزستان گفت: ۱۳ فروند شناور لنج باری در ماهشهر توقیف و از آنها کالای خانگی قاچاق به ارزش ۶۵۰ میلیون تومان کشف شد.

 

سردار عبدالله نظر پور، فرمانده مرزبانی خوزستان در گفتگو با رهیاب از توقیف ۱۳ فروند شناور لنج باری و کشف بیش از ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال کالای خانگی قاچاق در ۴۸ ساعت گذشته در پایگاه دریایی ماهشهر خبر داد.

وی اظهار داشت: در ۴۸ ساعت گذشته مأموران پایگاه دریابانی ماهشهر مستقر در پاسگاه خور زهره موفق شدند ضمن توقیف ۱۳ فروند شناور لنج باری حامل کالای قاچاق که از کشورهای حوزه خلیج فارس به سمت بندر سجافی ماهشهر در حرکت بودند، مقادیر زیادی از انواع کالای خارجی قاچاق را کشف و ۷۰ نفر را نیز در این باره دستگیر کنند.

فرمانده مرزبانی استان خوزستان با بیان اینکه ارزش ریالی این کالاها بیش از ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برآورد شده است، گفت: این مقدار کالا شامل ۹۴ دستگاه کولر، ۶۲ دستگاه ماشین لباسشویی، ۲۶ دستگاه آب‌سردکن، ۷ دستگاه مایکروفر، ۸۳ دستگاه یخچال، ۴۴ دستگاه جاروبرقی و ۲۰ حلقه لاستیک بوده که همگی به شکلی غیر قانونی، و قاچاق از کشورهای حوزه خلیج فارس و با قصد ورود به بازار کشورمان بارگیری شده بود.

سردار نظر پور تصریح کرد: مرزبانان خوزستان با اقتدار با آن دسته از سودجویانی که بدون توجه به قوانین و مقررات به دنبال اخلال در نظام اقتصادی کشور هستند، برخورد می‌کنند.

 تمامی کالاهای کشف شده به همراه متهمان، پس از تشکیل پرونده اولیه تحویل مراجع قانونی شدند.

لینک کوتاه مطلب :

معرفی شهرستان