پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 67977

به نظر می رسد خبیر با علم به اینکه تا روزهای آینده استاندار خوزستان معرفی می شود و احتمال استاندار شدن خود را نیز نزدیک به صفر می بیند، دست به تغییرات در وقت اضافه زده است.

http://rahyabnews.com/files/fa/news/1395/3/29/61163_458.jpg

به گزارش باغملک نیوز به نقل از  رهیاب، بیش از یک ماه از برکناری مقتدایی می گذرد، برکناری که عده ای آن را بی ارتباط با تصمیمات یهویی مقتدایی در استان خوزستان نمی دانند تصمیماتی که البته به مذاق دولتی های پایتخت نشین خوش نمی آمد.

یکی از این تصمیمات مقتدایی تغییر مدیران ستادی و فرمانداران بود که هر از چندگاهی به صورت دسته ای اتفاق می افتاد.

اما دست بر قضا این تغییرات یهویی منجر به برکناری یهویی وی نیز شد. مقتدایی قبل از عزل تاریخی خود(21 اردیبهشت 95) در تاریخ 18 اردیبهشت طی احکامی علی عماد را به عنوان مشاور اجرایی استاندار، سپیده سلطانی کاظمی را به عنوان معاون مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری، فرزانه مکی داودی را به عنوان معاون مدیرکل امور اجتماعی، علی رضا دشتی را به عنوان مدیرکل مدیریت بحران، جمشید منیرزاده را به عنوان مدیرعامل سازمان قطار شهری شهرداری اهواز و حومه و نادر عمیدزاده را به عنوان سرپرست فرمانداری دشت آزادگان منصوب کرد.

وی در تاریخ 19 اردیبهشت نیز طی احکامی سید مهران رفیعی را به سمت سرپرست فرمانداری هندیجان، آرش قنبری را به سمت سرپرست بخشداری بندر امام خمینی و رضا نجاتی به سمت سرپرست فرمانداری دزفول منصوب کرد و از زحمات جعفری نسب فرماندار سابق هندیجان آصفی فرماندار سابق دزفول و رفیعی بخشدار سابق بندر امام خمینی تقدیر به عمل آورد.

مقتدایی همچنین در تاریخ 20 اردیبهشت طی احکامی غلام علیدادی را به عنوان سرپرست فرمانداری هویزه، مصطفی سمالی را به عنوان سرپرست فرمانداری شوشتر، عبدالرضا سعیدی نیا را به عنوان سرپرست فرمانداری حمیدیه، محسن قارونی را به عنوان سرپرست فرمانداری مسجدسلیمان، علی نیازی را به عنوان مدیر کل دفترفنی،امورعمرانی،حمل و نقل و ترافیک ، هدایت اله زارع زاده را به عنوان معاون شهرسازی ،معماری و برنامه ریزی شهری اداره کل دفترفنی، امورعمرانی،حمل و نقل و ترافیک استانداری خوزستان و اشرف عسکری را به عنوان مشاور استاندار در امور فنی و شهرسازی منصوب کرد.

این انتصابات مقتدایی که از آن به سونامی تغییرات یاد می شد مجموعا در سه روز به عدد 16 رسید تا زمینه عزل وی را در روز چهارم رقم بزند.

از این رو بیش از یک ماه پیش معاون وزیر کشور در برنامه ای از پیش تعیین نشده به اهواز آمد و مقتدایی را برکنار و فرج الله خبیر را سرپرست استانداری خوزستان کرد.

با تکیه زدن خبیر بر میز ریاست همه جابجایی ها و عزل و نصب های مقتدایی جز در سه مورد هندیجان، شوشتر و حمیدیه، به حالت اولیه درآمد و دوباره فرمانداران و مدیران معزول و جابجا شده که سبب شادی و حزن عده ای شده بود، به جای اولیه بازگشتند و غوغای حاصل از انتصابات فروکش کرد.

اما خبیر که حالا خود را در قامت سرپرستی استانداری خوزستان می بیند در این مدت کم سرپرستی خود بیکار ننشست و وی نیز دست به تغییراتی زد.

به طور معمول در دوران سرپرستی ها به دلایل مختلف کمترین عزل و نصب ها صورت می گیرد. اما گویا این روند در خصوص خبیر صدق نمی کند و وی نیز که حالا ریش و قیچی استانداری را در دستان خود می بیند دست به تغییرات در این استان می زند.

در دوران سرپرستی خبیر هومن خورشید به جای جمال درویش به روابط عمومی و امور بین المل استانداری خوزستان منصوب می شود، همچنین انتصاب بویری به عنوان سرپرست فرمانداری رامهرمز و سعید کعبی به عنوان فرماندار هویزه منصوب می شوند. همچنین با حکم سرپرست استانداری خوزستان چند صباحی است که پیمان جهانگیری سرپرست فرمانداری اندیمشک شد تا انتصاب چهارم وی صورت بگیرد.

اما تغییرات خبیر به همین ختم نشد. در تازه ترین انتصابات نیز طی حکمی از سوی فرج اله خبیر، حبیب فضل اله پور به عنوان سرپرست اداره کل سیاسی انتخابات و تقسیمات کشوری و حمیدرضا گودرزی نیز به عنوان سرپرست اداره کل امنیتی انتظامی استانداری خوزستان منصوب شدند تا خبیر نیز در این یک ماه و اندی که سرپرست بوده 6 انتصاب را در استان خوزستان رقم بزند.

این در حالی است که سخنگوی وزارت کشور از معرفی استاندار خوزستان در یکشنبه هفته آینده هیئت وزیران در جلسه خود خبر می دهد.

لذا به نظر می رسد که خبیر با علم به اینکه تا روزهای آینده استاندار خوزستان معرفی می شود و احتمال استاندار شدن خود را نیز نزدیک به صفر می بیند، دست به تغییرات در وقت اضافه زده است.

حال باید دید که دولت بالاخره بعد از گذشت بیش از یک ماه از نبود استاندار در خوزستان شخص مورد نظر خود را معرفی خواهد کرد یا هنوز استان باید با بی استانداری خود کنار بیاید.

انتهای پیام/

لینک کوتاه مطلب :

معرفی شهرستان