پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 67113

رئیس کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی نام میزبان دوره بعدی رقابت‌های جام ملت‌های آمریکای جنوبی را فاش کرد.

به گزارش گروه ورزشی باغملک نیوز،کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی، برزیل را به‌عنوان میزبان رقابت‌های کوپا آمه‌ریکا در سال 2019 انتخاب کرد.

رقابت‌های جام ملت‌های آمریکای جنوبی که مهمترین تورنمنت فوتبالی آمریکای لاتین است، هر چهار سال یکبار برگزار می‌شود، اما امسال به مناسبت یکصد ساله شدن این رقابت‌ها، تورنمنت ویژه‌ای با حضور 10 تیم آمریکای جنوبی و شش تیم از آمریکای شمالی و مرکزی به میزبانی آمریکا برگزار شده است. این تورنمنت اما تغییری در برنامه قبلی برگزاری رقابت‌های کوپا آمه‌ریکا به وجود نیاورده است و دوره بعدی این بازی‌ها سه سال دیگر یعنی با فاصله‌ای چهار ساله نسبت به تورنمنت رسمی سال گذشته که شیلی میزبان آن بود به میزبانی برزیلی‌ها برگزار خواهد شد.

طبق سیاست کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی برای اعطای میزبانی کوپا آمه‌‌ریکا که بر حسب حروف الفبا صورت می‌گیرد، قرار بود برزیلی‌ها میزبان کوپا آمه‌ریکای 2015 باشند اما میزبانی این کشور از سه تورنمنت بزرگ متوالی – جام کنفدراسیون‌های 2013، جام جهانی 2014 و المپیک 2016 – سبب شد که آنها نوبت میزبانی خود را به شیلی بدهند.

تصور می‌شد که نوبت بعدی میزبانی کوپا آمه‌ریکا به برزیلی‌ها اعطا شود، اما تا پیش از این هیچ بیانیه رسمی در این خصوص منتشر نشده بود تا اینکه آلخاندرو دومینگس، رئیس کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی این خبر را لو داد. او که برای تماشای بازی‌‌‌های تورنمنت یکصد سالگی کوپا آمه‌ریکا به آمریکا سفر کرده است، در پاسخ به سؤالی درباره میزبانی آمریکایی‌ها از این تورنمنت گفت: میزبانی رقابت‌ها تا الان فوق‌العاده بوده است، مانند میزبانی شیلی از دور قبلی و میزبانی که برزیلی‌ها از رقابت‌های سال 2019 خواهند داشت.

برزیلی‌ها پیش از این چهار بار در سال‌های 1919، 1922، 1949 و 1989 میزبان کوپا آمه‌ریکا بوده‌اند و در هر یک از این چهار دور قهرمان شده‌اند.

لینک کوتاه مطلب :

معرفی شهرستان