پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 68936

ارائه عملکرد و گزارش فعالیتهای انجام شده در تمامی ارگانها حائز اهمیت است،ولی ای کاش کمیته ی امداد از این قاعده باید مستثنی شود و چهره ی پر از درد این نیازمندان به نمایش گذاشته نشود.

به گزارش باغملک نیوز ؛ فضای مجازی بستری است که در آن اخبار به سرعت منتشر می شود، طی چند روز گذشته  تصاویری از پخش غذاهای نذری و افطاری با ارائه کارت ملی و شناسنامه توسط کمیته امداد باغملک در فضاهای مجازی پخش شده و نقل محافل شده و دل برخی افراد را به درد آورده است.

 

بعد از ارسال چنین تصاویری در فضاهای مجازی هر شخصی از دیدگاه مسلمانی این حرکت را محکوم کرد و همه گله مندی خود را جهت حمایت از نیازمندان اعلام کردند.

 

افطاز

در همین خصوص محمودی رئیس #کمیته_امداد_باغملک در گفتگو با خبرنگار باغملک نیوز عنوان کرد : چند روزی ست که پخش شدن این تصاویر دغدغه همه ما شده است ولی در کل برای بازرسی ها باید خدماتی  که انجام می دهیم لیست مستندات داشته باشیم و گزارش عملکرد ارائه دهیم .

 

 

وی با نقد این کار پرسنل خود بیان کرد : رسالت کمیته امداد گمنامی است و باید همکاران با ظرافت بیشتری کار خود را انجام می دادند و می توانستند بهتر از این عمل کنند تا این مشکل پیش نیاید .

 

 

به هر حال در روایات بسیار متعددی از نوع کمک کردن ائمه ذکر شده است ، آنها طوری انفاق میکردند که فرد مستمند از درخواستش خجالت نکشد،در روایات بسیاری آمده است که امام رضا پولهایی را که انفاق میکردند از پشت پرده صورت میپذیرفت تا شخص سائل خجالت نکشد.

 

ارائه عملکرد و گزارش فعالیتهای انجام شده در تمامی ارگانها حائز اهمیت است،ولی ای کاش  کمیته ی امداد از این قاعده باید مستثنی شود و چهره ی پر از درد این نیازمندان  نباید به نمایش گذاشته نشود.

 

این ناپسند است که تصویر خانواده های فقرا را نشان دهیم  و بگوییم به اینها کمک شدده است و  دور از شأن یک حکومت اسلامی است،در احادیث فراونی از پیامبر ذکر شده است که حرمت آبروی یک مسلمان از حرمت کعبه هم بیشتر است.

 

حرمت آبروی یک مسلمان از حرمت کعبه هم بیشتر است

 

اگر کمکی هم صورت پذیرفت فیلم برداری و عکس گرفتن از خانواده ی مستمندان به دور از اصل اسلام است.رفتار و گفتار ما باید الگو باشد.

در هر صورت کسی منکر ارائه گزارش کار ارگان ها  نیست ولی این مهرو امضا گرفتن باید در گمنامی صورت بگیرد  نه در انظار عموم که برخی افراد سودجو از این موقعیت سواستفاده کنند و دست به این اقدام ناپسند بزنند.

 

لینک کوتاه مطلب :
 1. ناشناس

  این مثلا جوابه
  استعفا کمترین کاریه که باید انجام بدین

 2. ....

  عوض عذر خواهی کارشو توجیح میکنه، ما میگیم چرا از مردم کارت شناسایی میخوان و اثر انگشت میگیرن میگه باید تو خفا امضاء میگرفتن که کسی متوجه نمیشد،،، وای بر ملتی که اینا مسولاشونن،، آقای محمودی بنظرم با این افتضاح بازی دیگه نباید روت باشه تو رو مددجوها نگاه کنی، برو یه جایی….

 3. ناشناس

  سلام بر مدیریت سایت و دیگر دوستان
  میدونید یاد چی افتادم؟
  اگه یادتون باشه چند سال پیش که از طرف رهبری به افرادی که نامه داده بودند کمکی بلاعوض از ۸۵ تا ۱۵۰ هزار تومن داده میشد روال اینجوری بود که چند نفر از طرف جهاد فکر کنم میومدن تو خونه ها امضاء میگرفتن و گاها نقدا پرداخت میشد و بعضیها هم هنوز پرداخت نشد!!!!!!
  یادش بخیر

 4. آگه

  سلام
  آقای محمودی استعفا کمترین کاری است که می تونی انجام بدی
  لطفا از باغملک برو و باغملک را به خودمان بسپار

 5. Milad

  شرم بر تو باد که بجای عذرخواهی توجیه میکنی…. چرا اثر انگشت و شناسنامه گرفتی…. چرا گزارش رو بهانه میکنی ؟؟ برای گزارش عملکرد میتونستی چندتا عکس با گوشیت میگرفتی روی سی دی میزدی میفرستادی نه اینکه بخوای بیان از شاهکارت عکس برداری کنن و پخش کنن. اوف بر شما باد که مایه ننگ هستین

 6. ناشناس

  با سلام اولا مردم ما همه فقیر ن وخدا زدشون شما مسئولین کمیته امداد به چه حقی از این خانواده ها عکس گرفتین بعدش گرفتن یک پرس غذا کارت ملی و امضاء میخواهد لطفا از باغملک بروین شما آبرو یک شهرستان برده آید آقای رییس کمیته امداد امام خمینی فقط برو همین بس

 7. ناشناس

  با سلام اولا مردم ما همه فقیر ن وخدا زدشون شما مسئولین کمیته امداد به چه حقی از این خانواده ها عکس گرفتین بعدش گرفتن یک پرس غذا کارت ملی و امضاء

 8. مجتبی

  یعنی باید به حال شما گریست
  چی گفتی به خودتون اونطور با افتخار چارتا غذا دادین عکس و اثر انگشت گرفتین واسه غذا ؟
  خجالت داره .

 9. ناشناس

  شیعه امام علی (ع )انفاق و یاری رساندن را از مولایش باید بیاموزدکه در دل شب کیسه به دوش دستگیری فقرا میکردند بدون اینکه شناخته شودوبا شهادتش فقرا پی به هویت آن مرد کیسه به دوش در دل شب شدند… اینست انفاق …انفاق …..نه نفاق

 10. ناشناس

  شیعه امام علی (ع )باید انفاق کردن را از مولایش امام موللموحدین امیرالمومنین حیدر کرار علی اعلی مقام (ع )اموخت که در دل شب دستگیری فقرا میکرد بدون اینکه شناخته شود وبا شهادتش فقرا پی بردند که آن مرد کیسه بدوش در تاریکی شب که بود….؟!!!!این یعنی انفاق …انفاق… نه نفاق

 11. با سلام پیرو اطلاع رسانی شما کمیته امداد امام خمینی ره مراتب عذرخواهی خود را از مردم اعلام می‌دارد.

  http://www.tabnak.ir/fa/news/602288/عذرخواهی-کمیته-امداد-از-مردم

 12. ناشناس

  آبرومون تو کشور رفت….

 13. Milad

  سلام
  روسای کمیته امداد برای سرپوش گذاشتن بر افتضاحی که به بار آوردند چند کارمند جزء بیچاره را که تنها گناهشان اجرای دستور تحقیر آمیز گرفتن اثر انگشت از مردم بینوا بوده سر بریدند و در این دوره رکود که نان درآوردن کم از هفت خوان رستم ندارد از کار معلق کردند .
  کسی نیست به این ها بگوید دستور را شما دادید اینها چرا توبیخ شوند؟؟؟
  .
  اگر قانون وعدالتی باشد!! بابد رییس کمیته امداد استان ومعاونانش را عزل کنند نه کارمند بیچاره را که مامور است و معذور

  کجایی عدالت ؟؟؟
  کجایی تو که برای حفظ کرامت تهیدستان نیمه شبها با لباس مبدل به آنها کمک میکردی ؟؟؟
  اینجا
  در این کشور
  هرسال بنامت چه ولخرجیها که نمیکنند و انوقت برای یک پرس غذا حیثیت آدمها را به حراج میگذارند …
  کجایی؟؟؟؟

 14. علی

  گمنام کمک کردن اگر باعث بشه کمکها درست تقسیم نشه خوبه؟ اگه چون گمنام کمک میکنیم به یه نفر چهار تا غذا برسه به یه نفر هیچی اینجوری بهتره؟ اونوقت شما خوشحال میشید؟

 15. ناشناس

  ا میگیم چرا از مردم کارت شناسایی میخوان و اثر انگشت میگیرن میگه باید تو خفا امضاء میگرفتن که کسی متوجه نمیشد،،، وای بر ملتی که اینا مسولاشونن،، آقای محمودی بنظرم با این افتضاح بازی دیگه نباید روت باشه تو رو مددجوها نگاه کنی، برو یه جایی….

 16. محمد

  عزیزان یک طرفه قضاوت نکنید اگر قران خوانده باشید بزرگترین ایه قران در مورد مسایل مالی است ایه 282سوره بقره .ای کسانی که ایمان آورده اید ، هنگامی که دینی را تا مدت معینی ( به خاطر گرفتن وام یا داد و ستد ) به یکدیگر بدهکار شدید آن را بنویسید ، و باید نویسنده ای ( سند آن را ) در میان خودتان به عدالت بنگارد ، و هرگز نباید نویسنده از نوشتن آن- همان گونه که خدا به وی آموخته- امتناع ورزد ، او باید بنویسد و کسی که حق به گردن اوست ( بدهکار ) املا کند ، و از خداوند که پروردگار اوست پروا نماید و از حق چیزی را کم نگذارد ، و اگر کسی که حق به گردن اوست سفیه یا ناتوان ( سنّی ) باشد یا ( به خاطر آفت زبان ) نتواند املا کند ، ولیّ او به عدالت املا نماید. و دو گواه از مردانتان ( مردان مسلمان ) را به شهادت بطلبید ، و اگر دو مرد نباشد ، یک مرد و دو زن را از میان گواهانی که ( از دینشان ) رضایت دارید گواه بگیرید ، تا اگر یکی از آن دو زن فراموش نمود آن دیگری او را یادآوری نماید. و چون گواهان ( برای تحمل شهادت یا اداء آن ) دعوت شوند خودداری نکنند. و از نوشتن بدهیی که تا مدتی معین مهلت دارد ، کوچک باشد یا بزرگ ، ملول نشوید. این کار در نزد خدا عادلانه تر و برای گواهی استوارتر و به اینکه شک نکنید ( و نزاعی برنخیزد ) نزدیکتر است ، مگر آنکه داد و ستدی نقدی باشد که در میان خود تبادل می کنید ، که بر شما گناهی نیست که آن را ننویسید. و ( بهتر است که ) هر زمان داد و ستد کنید شاهد بگیرید ، و نباید نویسنده و گواه ( به واسطه زیاد و کم کردن ، به صاحب حق ) ضرر بزنند و نباید به نویسنده و شاهد به سبب ندادن حقشان ضرر برسد ، و اگر چنین کنید برای شما فسق و گناه است. و از خدا پروا کنید ، و خدا به شما می آموزد و خدا به همه چیز داناست.

 17. Milad

  اگر برای بدست آوردن پول مجبوری دروغ بگوئی و فریبکاری کنی، تهیــدست بمان!

  اگر برای بدست آوردن جاه و مقامی باید چاپلوسی کنی و تملّق بگوئی، از آن چشم بپوش.

  اگر برای آنکه مشهور شوی، مجبور می‌شوی مانند دیگران خیانت کنی، در گمنامی زندگی کن.
  اگر برای صرف افطاری مجبور به زدن اثرانگشت هستی گرسنه بمان!!!

  بگذار دیگران پیشِ چشم تو با دروغ و فریب ثروتمند شوند، با تملّق و چاپلوسی شغل‌های بزرگی را به دست آورند و با خیانت و نادرستی شهرت پیدا کنند؛ و با زدن اثر انگشت شکمشان رو با غذای سرد و بی کیفیت دمی سیر کنند.
  اما تو گمنام و تهیـدست و قانع باش!

  زیرا اگر چنین کنی تو سرمایه‌ای را که آنها از دست داده‌اند، به دست آورده‌ای
  و آن “شرافت” است …

 18. ناشناس

  این را هم اضافه کنید که خد خواست رویشان را سیاه کند. آقایان در دوران انتخابات هم خیلی دخالت بی جا می کنند و مردم را گول می زنند که چطوری تصمیم بگیرند.

 19. ناشناس

  آقا محمد که آیات قرآن را مستمسک دفاع از کسانی که با آبروی هموطنان مسلمانت بازی کرده اند قرار دادی، آن آیاتی که شما به آنها استناد کرده ای برای یک وعده غذا نازل نشده.

 20. ناشناس

  لطفا کمپین ننداختن صدقه در صندوق کمیته امداد راه بیاندازید

  • ناشناس

   با سلام پول داخل صندوق ندازید ، کارمند حقوقشاز دولت می گیره ، فکر کردی حقوق کارمتد امداد کم میشه ….پول داشت خدمت میده نداشت نیازمند فرداش از دیوار منزل همه مان بالا میره ….کوتاهی شده کسی منکر نیست …جنابعالی برو از نزدیک خدمات امدا. ببین وبعد بیا با میزان مبلغ صندوقها ، مقایسه کن …اصلا صدقات عددی نیست …در شهر ما خدا را شاهد می گیرم دهها نفر هستند که در سال بین 30تا 150میلیون کمک می کنند واز نزدیک کارها را هم دیدن وایمان آوردن …..کمپین ؟؟؟؟

  • ناشناس

   اگر صدقه ندید آخر وزمان میشه وای چکار کنیم این آقا روز 50تومان می خواد صدقه نده …اعلام عزا کنید ..

 21. ناشناس

  شرم بر شماباد.حتما میخواستن با انتشار این عکسها افزایش حقوق وترفیع رتبه پیدا کنند.
  همه جا همینطوره فقط اینا نیستن که…

 22. علیرضا

  سلام اصل سوال این بود چرا با ارائه شناسنامه و کارت ملی و اثر انگشت غذا دادید . که دلیلشم اینه میترسیدید که مردم عادی هم بیان غذا بگیرن یا یکی بیاد دو بار غذا بگیره همین . پس اصل قضیه رو نپیچون

 23. بنده خدا

  به نظر من هم باید کسی که دستور این کارو رو داده عزل بشه نه دوتاکارمند جز که طبق وظیفه ای که برعهدشون قرارگرفته انجام دادن
  که حتی فکر نمیکنم جناب محمودی هم باشه
  شاید توخیلی از شهرستانهای دیگه هم این کار انجام میشه بخاطر دستوری که از مالی براشون آمده ولی کسی تو اون شهرستانها عکس نگرفته پخش کنه توی فضای مجازی پس آب از سرچشمه گل آلوده

معرفی شهرستان