پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 70022

روستای قلعه سروستان در شمال شرقی باغملک ودر میان کوه های منگشت از آب و هوایی سرد و کوهستانی بر خوردار است .

به گزارش باغملک نیوز ، منطقه قلعه سروستان در بخش مرکزی باغملک بین کوه‌های مُنگشت و در نزدیکی دره زیکی و زرگه قرار دارد و از آب و هوایی سرد و کوهستانی بر خوردار است این منطقه همان طور که از نامش پیدا است محل قرارگیری چندین سرو و قلعه‌ای تاریخی است  شاید به دلیل حضور همین درختان کهنسال سرو و قلعه تاریخی است  که این روستای شهرستان باغملک راقلعه سروستان نامیده اند.

 

در این منطقه زیبا و خوش آب و هوا درختان انبوه انار، توت، انگور، کلخنگ، گیاه‌های خوراکی و دارویی، چشمه‌های جوشان و حیواناتی چون خرس، پلنگ، کبوتر و کبک وجود دارد.

 

ویژگی بارز این منطقه وجود چهار سرو عظیم است که یکی از آن‌ها بیش از سه هزار سال و سه درخت دیگر قطعا عمری حدود 2 هزار سال دارند. این سروها قبلا پنج اصله بودند ولی متاسفانه در سال‌های اخیر یکی از آن‌ها بریده شد.

 

 این روستا که بر سر راه مال رو به امام زاده عبدالله قرار دارد و در زمان های گذشته اکثر مردم باغملک در مناطق کوهستانی از این راه به زیارت امام زاده عبدالله می رفتند اکنون بر سر راه جدید ماشین رو به امام زاده عبدالله قرار گرفته است که موقعیت مناسبی برای گردشگران پدیدآمده است تا در میانه راه اندکی در این منطقه سیاحتی بیاسایند.

 

 

7

لینک کوتاه مطلب :

معرفی شهرستان