پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 74067

پنجشنبه ها، مهمان اهالی آسمان؛

پرداختن به زندگی آنها، یکی از مهمترین کارهایی است که باعث آشنایی نسل جوان با زندگی نامه آن یاران سفرکرده می شود.

به گزارش باغملک نیوز آشنایی با زندگانی و زندگی نامه شهدای بزرگوار می تواند بهترین راهنما برای پیمودن صحیح مسیر زندگی باشدو  پرداختن به زندگی آنها، یکی از مهمترین کارهایی است که باعث آشنایی نسل جوان با زندگی نامه آن یاران سفرکرده می شود.

این هفته بناست با زندگینامه شهید خسرو یوسفی  آشنا شویم.

 

شهید: یوسفی خسرو

نام پدر: شکرالله

تاریخ تولد: 1/12/1348

محل تولد: شهرباغملک

تاریخ شهادت: 1361

محل شهادت: عملیات والفجر1

مسئولیت: دانش آموز بسیجی

تاهل: مجرد

محل دفن: گلزار شهدا ( مزار شهید به صورت نمادین می باشد و تا به امروز پیکر شهید باز نگشته است)

 

مختصری از زندگی نامه:

شهید یوسفی در خانواده متدین در شهر باغملک متولد شد.

نسبت به عبادت بسیار توجه میکرد به موقع نمازش را می خواند و خواهر و برادرش را به نماز خواندن تشویق می کرد.

علاقه زیادی به نظام مقدس جمهوری اسلامی و حضرت امام داشتند. در تابستان به کمک پدرش در امر کشاورزی می پرداخت.

بعد از شهادت عموی بزرگوارش از طریق سپاه رامهرمز عازم جبهه های حق علیه باطل شد. حدود یک سال مفقودالاثر بوده تا اینکه بعد از این مدت وسایل و ساک شهید عزیز را به خانواده اش تحویل دادند.

http://upload7.ir/uploads//d46856a29765c6810726977867e2964748f7f378.jpg

خاطراتی و یاداشتهایی ازشهید یوسفی

 

جمله ای در وصیت نامه ی شهید یوسفی((ما می رویم به جبهه امام زنده بماند))

قسمتی از نامه شهید یوسفی به مادرش:

مادر من در حال رفتن به خط مقدم جبهه هستم و با تمام وسایل آمده ایم به میدان حق علیه باطل ،مادر من با رفتن به جبهه شما را از یاد نمی برم و مرا از یاد نبرید و مرا در جبهه دعا کنید و سلام مرا به تمام آشنایان برسانید.

 

مادر شهید یوسفی پس از سال ها چشم انتظاری به فرزندش شهیدش پیوست.

 

از زبان مادر شهید(چندین سال پیش):

شهید یوسفی در سال 1360 کلاس اول راهنمایی را شروع کرد و امتحانات نوبت دوم را داده بود که به جبهه رفت و دیگر شهید را ندیدم و بعد از رفتن شهید شد چون عموی شهیدش شهید فرج الله یوسفی که در سال 1359 شهید شد شهید خسرو یوسفی گفت من می خواهم راه عمویم را ادامه دهم و ایشان همان راهی که رفته بود را با موفقیت طی نمود.

چون شهید یوسفی که مفقود الاثر شده بود و مدتی او را ندیدم خیلی دلم گرفته بود یک روز به بازار رفتم و دیدم تابلوی قشنگی از پسرم در بلوار نصب کردند آنقدر خوشحال شدم مثل اینکه خود شهید را دیدم رفتم پیش تابلو شروع کردم به بوسیدن عکس شهید و دلم آرام گرفت و هر وقت دلم در خانه می گرفت و به یادش می افتادم به بازار می آمدم و به طرف تابلوی شهید می رفتم آن را با چادرم پاک می کردم و می بوسیدم و دلم آرام می گرفت.

شهید یوسفی به شوق نماز و روزه در آن سن کم عشق می ورزید.

 

مادرش می گفت که شهید اصلا مرا اذیت نمی کرد .

چون سنش کم بود و رضایت نامه می خواست پیش پدرش رفت و رضایتنامه را به ایشان داد و گفت بابا این را امضاء کنید تا من بروم هدیه بگیرم پدرش فکر میکرد  مدرسه هدیه میدهد ولی به جبهه رفت و با دشمن به مبارزه برخاست.

باشهادتش تمام همسایه ها و دوستانش ناراحت شدند و تاکنون هم منتظر او هستند  چون خیلی به همسایه ها ودوستانش کمک می کرد خیلی آنها را دوست داشت.

مادر شهید می گفت: اگرمن شهید یوسفی راداده ام ولی الان پسران زیادی با شهادتش پیدا کردیم.

 

شهید یوسفی از زبان همکلاسیها:

 

 ما خدمتکار داشتیم که چراغ های نفتی کلاسها را پر از نفت می کرد و در کلاسها آنها را روشن می نمود ما می رفتیم بازی می کردیم و به شهید یوسفی می گفتیم برویم بازی کنیم می گفت  من کار دارم و برای پر کردن چراغ های نفتی  به خدمتکار کمک میکرد  ، یک روز در حین ریختن نفت و روشن کردن چراغ نفتی سوخت و اما هیچ ناراحتی هم نمی کرد.

 

 

لینک کوتاه مطلب :
 1. همرزم شهداء از دیار سنگ و گچ ونفت و گاز و سیمان

  بیانیه جبهه مردمی در واکنش به تصویب حقوق ۲۴ میلیونی؛
  این مصوبه شرم آور را باید «ریشخند عدالت» نامید/ مدیران خسته و ویلانشین باید از صندلی های صدارت پایین کشیده شوند تا ملت روی آرامش ببیند
  مصوبه روز چهارشنبه مجلس را از هر زاویه ای که بنگریم با هیچ منطق و بهانه ای نمی توان به توجیه آن پرداخت.
  این مصوبه شرم آور را باید «ریشخند عدالت» نامید/ مدیران خسته و ویلانشین باید از صندلی های صدارت پایین کشیده شوند تا ملت روی آرامش ببیندسرویس سیاست مشرق -جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی در واکنش به مصوبه مجلس در قانونی کردن حقوق ۲۴ میلیون تومانی برای مدیران؛ بیانیه ای صادر کرد که به شرح زیر است:

  ” إِنَّ اللَّهَ تَعَالَى فَرَضَ‏ عَلَى أَئِمَّهِ الْعَدْلِ‏ أَنْ یُقَدِّرُوا أَنْفُسَهُمْ بِضَعَفَهِ النَّاسِ‏ کَیْلَا یَتَبَیَّغَ بِالْفَقِیرِ فَقْرُه‏”(۲) خداوند بر پیشوایان‏ حق واجب شمرده که بر خود سخت گیرند و همچون طبقه ضعیف مردم باشند، تا ندارى فقیر او را به سرکشی وطغیان وا ندارد و سر از فرمان خداوند برنتابد.

  نمایندگان مجلس شورای اسلامی در روز چهارشنبه ۱۱ اسفند ماه و در جریان بررسی ماده ۳۸ لایحه برنامه ششم توسعه ، با اکثریت آرا سقف حقوق ۲۴ میلیونی را برای مدیران دولتی در حالی به تصویب رساندند که پیش از آن رای به حقوق ۸۱۲ هزار تومانی کارگران داده بودند.

  معنای این مصوبه شرم آور که باید آن را “ریشخند عدالت” نامید، آن است که بهارستان نشینان با آرای خود به فاصله طبقاتی ۳۰ برابری حقوق بگیران رای “آری” داده اند! به بیان دیگر، حقوق روزانه ۸۰۰ هزار تومانی یک مدیر خوش نشین دولتی معادل تمام حقوق و دسترنج یک ماهه یک کارگر سخت کوش و نجیب است.

  مجلسی که به فرموده حضرت امام (ره) فراهم آمده از ” الله اکبر” های مردم، “عصاره فضائل ملت” و “امید مستضعفین” است، باید “عدالت” را از میان سرپنجه های ظلم و تبعیض و فاصله طبقاتی آزاد کند نه آن که به طرح ها و لوایحی رای دهد که از آن بوی متعفن منجلاب اشرافیت و سرقت از بیت المال به مشام می رسد.

  مصوبه روز چهارشنبه مجلس را از هر زاویه ای که بنگریم با هیچ منطق و بهانه ای نمی توان به توجیه آن پرداخت و اگر گفته می شود مدیران ما با حقوق های ۱۰ و ۱۵ میلیونی بر کرسی های صدارت جلوس نخواهند زد، پس بگذارید شر این مدیران کاسب مسلک از سر ملت مان برداشته شود.

  جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی معتقد است نسخه شفابخش رهایی از وضع موجود در میدان دادن به مدیران وجوانانی است که عطر و بوی بسیجی های دلداده و عاشق خدمت به بندگان خدا را دارند. مدیرانی که روحیه جهادی، رفتار بسیجی و ایمانی لایزال دارند. مردم ما نیازمند مدیرانی هستند که کمربندهای مجاهدت را محکم کرده و با خدمت به بندگان خداوند به ابتهاج می رسند.

  مدیران کاسب مسلک، بوروکرات و تکنوکرات تاکنون هیچ ملتی را به صلاح و اصلاح نرسانده اند. مدیران خسته و نشسته، مدیران ویلا نشینی که باد اشرافیت در غبغه هایشان در تلاطم است، مدیرانی که کرسی های صدارت خود را یک غنیمت می دانند نه یک مسوولیت، و مدیرانی که با تزریق وعده های دروغین نشان داده اند که فاقد سرپنجه های تدبیر و گره گشایی از این جامعه هستند، باید از صندلی های صدارت به پایین کشیده شوند تا این ملت روی آرامش و رفاه و رستگاری را ببیند.

  جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی ضمن ابراز تاسف و تاثر از این مصوبه که فزون خواهی و دست یازی به بیت المال را قانونی و رسمیت بخشیده است، اعلام می دارد شاید با کمی چاشنی خوش باوری بتوان این مصوبه را ناشی از قصور و بی توجهی نمایندگان مجلس دهم دانست اما بر این حقیقت اصرار داریم که اگر چنین است، نمایندگان مجلس دهم تا دیر نشده آستین های همت را بالا زده و تدبیری برای زدودن این لکه ننگ از دامان عملکردشان داشته باشند.

  در پایان بار دیگر با ابراز نگرانی و هشدار نسبت به خطر فراگیر شدن روحیه اشرافی گری و زراندوزی و کاخ نشینی و عافیت طلبی در میان مدیران و مسوولان که در تقابل با روحیه انقلابی گری به میدان آمده است،اعلام می داریم که در حکومت علوی و در قاموس علی‌بن‌ابی‌طالب(ع) ، کارگزاران نظام اسلامی ضامن حدود و قوانین الهی و پاسدار حقوق و حریم مردم هستند و دولتمردی که عدالتخواه نباشد موحد نیست ، اویک متجاوز به حریم الهی است و دامان جمهوری اسلامی باید در تمامی قوا و نهادهای حاکمیتی از وجود چنین کارگزاران و تصمیم گیرانی پاک و مبرا باشد.

معرفی شهرستان