پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 78339

چند روزی است که شایعه‌ای مبنی بر اداعای مالکیت یک شخص بر قدمگاه امیرالمومنین(ع) ورودی ایذه در فضای مجازی شهرستان پیچیده است.

http://www.asreizeh.com/wp-content/uploads/2016/12/%D8%AA%DA%A9%D8%B0%DB%8C%D8%A8-%DB%8C%DA%A9-%D8%B4%D8%A7%DB%8C%D8%B9%D9%87-shia-muslim-27835.jpg

 
به گزارش باغملک نیوز  به نقل از عصر ایذه، در متن این شایعه آمده است که فردی ادعای تصرف این جایگاه آنهم منصوب به قبر پدربزرگش را دارد ، در راستای شفاف سازی این موضوع خبرنگار عصر ایذه به گفت و گو با رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ایذه پرداخت.

حجت الاسلام قدرت الله گودرزی رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ایذه در گفت و گو با خبرنگار عصر ایذه ضمن تکذیب این شایعه، اظهار کرد: تاکنون هیچ معارضی برای قدمگاه امیرالمونین (ع) پیدا نشده وشکایتی هم صورت نگرفته است و این ادعا یک شایعه بیش نیست.

وی با بیان این نکته که دلیل این شایعات را نمی‌دانم افزود: اصلا قبری در این مکان وجود ندارد که کسی بخواهد ادعایی در این مورد مطرح کند.

گودرزی تاکید کرد: سند تک برگ این مکان مذهبی به متراژ ۷۴۲ متر مربع و به نام « قدمگاه امیر المونین (ع)» گرفته شده است، علاوه بر این قدمگاه، برای ۱۲ مکان مذهبی دیگر شهرستان نیز سند تک برگ گرفته شده است تا از هرگونه تعرضی در امان باشند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ایذه در پایان گفت: همشهریان محترم نباید با نشر و‌ قبول بدون تحقیق به چنین شایعاتی دامن بزنند و برای آگاهی از اصل هر خبری بهتر است از طریق منابع موثق و خبرگزاری های تایید شده به صحت خبر پی ببرند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه مطلب :

معرفی شهرستان