پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 77928

ناصری نژاد بیان کرد: دولت حتی اگر به دنبال انتقال آب شرب به اصفهان است باید به این توجه کند که با 10 درصد هزینه این انتقال می تواند مشکلات آب آشامیدنی خوزستان را به صورت کامل حل کند.

با 10 درصد هزینه انتقال آب، مشکلات آب آشامیدنی خوزستان حل می شود/ خواسته ما ابطال مصوبه غیرقانونی و محرمانه انتقال آب است

 
حجت الاسلام مجید ناصری نژاد در گفتگو با خبرنگار رهیاب با بیان اینکه از ادوار گذشته مجلس تاکنون موضوع جلوگیری از انتقال آب از سرچشمه رودهای خوزستان از دغدغه نمایندگان استان بود، اظهار داشت: برخی از نمایندگان غیر خوزستانی که به مسائل ملی و زیست محیطی اهمیت می دادند، مخالف انتقال آب از سرشاخه ها هستند چرا که خسارت های آن به کشور برگشت ناپذیر است.

نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی گفت: موضوع انتقال آب برای مصارف غیر شرب توسط دولت های مختلف انکار می شد ولی در روزهای گذشته تصویر مصوبه محرمانه دبیر هیئت دولت این موضوع را افشا کرد.

وی با بیان اینکه مخفی کاری در این پروژه حساسیت ها را افزایش می دهد، عنوان کرد: حقیقت باید به مردم گفته شود تا دولت را همراهی می کنند اما حرف زدن با عمل کردن متفاوت باشد، منجر به کینه توزی مردم از یکدیگر و افزایش اختلاف و افتراغ در جامعه می شود.

رئیس مجمع نمایندگان خوزستان افزود: ما از دولت خواسته ایم در این زمینه شفاف عمل کند و مشکلات مبداء یعنی خوزستان و چهارمحال را مانند استان های مقصد ببینید.

وی بیان کرد: دولت حتی اگر به دنبال انتقال آب شرب به اصفهان است باید به این توجه کند که با 10 درصد هزینه این انتقال می تواند مشکلات آب آشامیدنی خوزستان را به صورت کامل حل کند.

حجت الاسلام ناصری نژاد با اشاره به اهمیت تامین آب طرح 550 هزار هکتاری اظهار داشت: میلیاردها تومان از سرمایه کشور در این طرح هزینه شده و اگر تامین آب این طرح با مشکل مواجه شود به معنی حیف و میل بیت المال است.

وی با اشاره به مهاجرت بسیاری از خوزستانی ها به حاشیه شهرهای اصفهان و یزد گفت: مهارفرست بودن خوزستان و مهاجر پذیر بودن آن استان ها نشان از  کیفیت زندگی در این استان ها است و اولویت برای توسعه و محرومیت زدایی هم مشخص است.

نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به خشکی تالاب های خوزستان افزود: خشکی این تالاب ها به دلیل کمبود آب است که مشکلات بزرگی مانند ریزگردها را به وجود آورده است. این انتقال آب نشان از نفوذ برخی لابی های قدرتمند ملی است که نگاه سطحی به مسائل دارند.

وی با بیان اینکه بدتر از انتقال آب، محرمانه بودن این مسئله است، عنوان کرد: دبیر هیئت دولت چند وزارت خانه و بانک مرکزی را مکلف به اجرای این پروژه زیانبار می کند و این پروژه را به صورت محرمانه پیش می برند.

حجت الاسلام ناصری نژاد با بیان اینکه چندین بار به عنوان یکی از بزرگ ترین مجامع نمایندگان خواستار برگزاری جلسه با رئیس جمهور شدیم، بیان کرد: در این مدت با بی توجهی رئیس جمهور مواجه شدیم و این نوع برخورد پسندیده نیست.

وی با اشاره به اعتراض نمایندگان خوزستان و چهارمحال و بختیاری به سخنرانی رئیس جمهور در جلسه روز یکشنبه اظهار داشت: قبل از سخنرانی موضوع مصوبه محرمانه دولت را به روحانی گفتیم اما با بی اهمیتی پاسخ دادند.

رئیس مجمع نمایندگان خوزستان اظهار داشت: ما به دنبال ایجاد اختلال در سخنرانی نبودیم و فقط برای نشان دادن اعتراض جلوی تریبون ایستادیم. برخی اشخاص با نگاه های سیاسی خودشان این مسئله را تحلیل کردند ولی نمایندگان به دنبال انعکاس خواسته مردم بودند.

وی افزود: پس از علنی شدن اعتراض به پای صحبت های رئیس جمهور نشستیم و تنها خواسته ما فقط ابطال مصوبه غیر قانونی و محرمانه انتقال آب است.

لینک کوتاه مطلب :

معرفی شهرستان