پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 79408

امام جمعه باغملک در مراسم بزرگداشت آیت الله هاشمی :

حجت الاسلام هاشمی نژاد با بیان اینکه مرحوم هاشمی حق بزرگی بر گردن انقلاب دارد اذعان داشت: دولبه ی تیز وبرنده به نام افراط وتفریط تلاش کردند آقای هاشمی را قیچی کنند اما موفق نشدند.

به گزارش باغملک نیوز مجلس ترحیم آیت الله هاشمی رفسنجانی باحضور امام جمعه باغملک ،مسئولین و اقشار مختلف مردم در مسجد سیدالشهدا باغملک برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین هاشمی نژاد در این مراسم با اشاره به سالروز وفات حضرت فاطمه معصومه (س) گفت: حضرت معصومه (س)  شیر زن عرصه تبلیغ بود که درزمان خود برای ترویج شیعه وتبلیغ این مکتب نورانی فرسنگ ها راه را به جان خرید تا اسلام عزیز را به اقصی نقاط عالم منتشر کند .  

copy-of-02

 وی با اشاره به رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی بیان داشت:  رحلت مردی بزرگ، اندیشمندی ژرف نگر در مسائل اجتماعی و سیاسی جهان ، روحانی مخلص و ازخود گذشته، مقلدی تمام وجود برای امام راحل  و رهرویی خوب برای رهبر انقلاب  برای جامعه ما غیر قابل باور است.

 

امام جمعه باغملک با بیان اینکه تفاوت حقیقی انسان ها درعلم است عنوان کرد:  آنچه باعث می شود انسان ، انسان شود علم است و پیامبر(ص) می فرماید: وقتی که عالمی از دنیا برود شکافی دراسلام ایجاد می شود و این شکافی که برپیکر اسلام وارد شده جز با خلفی دیگر قابل پوشش نیست و ارزش انسان را باعلم اندیشه و اندیشه او معرفی می کند .

copy-of-01

وی افزود: مرحوم آقای هاشمی همانگونه که درپیام مقام معظم رهبری اشاره ای به این نکته ی بنیادین کردند یکی از مجتهدان عصر بودند و باید گفت یکی از بازوان امام و متفکرین قبل از انقلاب آیت الله هاشمی بودند و دوستان و همسنگران وی به شهادت رسیدند اما تقدیر بر آن شد که بماند این شخصیت درخدمت به دین ، مردم، اندیشه ی همیشه تابان امام (ره) و اصل رکین دین در زمان غیبت یعنی اصل ولایت فقیه ماند.

 

حجت الاسلام هاشمی نژاد ضمن اشاره به دیگر خدمات و ویژگی های شخصیتی آیت الله هاشمی بیان داشت: در دورانی که کشور بحران های مختلف و حساسیت های سیاسی،اجتماعی و خارجی گوناگون به عنوان هجمات اصلی برپیکر کشور بود آقای هاشمی رئیس جمهور بودند و زحمت ها کشید وکارهای بزرگی را شروع کرد .

copy-of-03

وی تصریح کرد: آنچه شخصیت مرحوم هاشمی را در ذهن ها و  در تمام اقشار سیاسی کشور باعث محبوبیتش شد دوران بعد از ریاست جمهوری وی بود آن زمانی که مرحوم هاشمی صدارت را کنار گذاشت و مقام معظم رهبری در خصوص وی فرمودند هرکس دراین کشور رئیس جمهور بشود هیچ کس برای من هاشمی نمی شود آن دوران را نباید فراموش کرد چرا که غربت مرحوم هاشمی از آن دوران شروع شد وعده ای قصد تخریب او را داشتند وی اهل تئوری بود ونظر داشت اگر هم اختلافی بین نظریات بود هیچ وقت میز انقلاب را نشکست.

 

حجت الاسلام هاشمی نژاد با بیان اینکه مرحوم هاشمی حق بزرگی بر گردن انقلاب دارد اذعان داشت: دولبه ی تیز وبرنده به نام افراط وتفریط تلاش کردند آقای هاشمی را قیچی کنند اما موفق نشدند.

 

وی در پایان بیان داشت: مهمترین درس  زندگی هاشمی برای بنده این بود که زمان انقلاب محبوب بود و زمان ترک انقلابیون هم محبوب شد محبوب از نظر افراد، جناح ها و جریانات مختلف ان شاء الله روح این مرد بزرگ درکنار مقتدا و مرادش امام راحل و عظیم الشان آرام بگیرد و شهدا او را امشب مهمان سفره خود بگردانند.

لینک کوتاه مطلب :
 1. ناشناس

  سلام علیکم
  بسیار خرسندم که اسشان این‌گونه بیان فرمودند.
  اما ای کاش فرمایشات ایشان و دیگر بزرگان چندماه قبلدتر از آن نبود.
  آن همه همجمه نبود.
  دیدید و دیدیم که مرگ همراه و همگام ماست .اما خود خبر نداریم.
  چقدر به ابن مرد در سخنرانی های مختلف تهمت زده شد و چه اهانت ها روا نداشتند. بالاخره تو امریکایی نیست!!!!!
  درود بر سردار پر افتخارحاج قاسم سلیمانی ، فرمودند هاشمی همواره همبن بود و بک استراتژی مشخص اوهم استکبار ستیز بود و هم صهیونیسم ستیز

معرفی شهرستان