پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 79165

۱۱نیوز نوشت: ژاوی ستاره سابق بارسلونا معتقد است سوپرلیگ چین روزی بر لیگ‌های بزرگ اروپا غلبه خواهد کرد.

اسطوره بارسلونا حامی سوپرلیگ چین

 

ژاوی که اکنون فوتبال را در لیگ ستارگان قطر ادامه می‌دهد، وضعیت کنونی فوتبال در نقل‌و‌انتقالات را بررسی کرد و درباره لیگ چین که بازیکنان شاغل در لیگ‌های اروپایی را جذب می‌کند نیز به صحبت پرداخت.


او در این زمینه گفت: «چین در آینده بهترین بازیکنان حاضر در اروپا را جذب خواهد کرد. باید این موضوع را جدی گرفت. سال‌های زیادی اروپا مقصد بهترین بازیکنان جهان بود اما اکنون چینی ها با پیشنهادهای گران‌قیمت آنها را به لیگ خود جذب می‌کند.»


هافبک پیشین بارسلونا درباره تفاوت لیگ MLS و سوپرلیگ چین نیز اظهار کرد: «سوپرلیگ چین اکنون بازیکنان بزرگی در اختیار دارد. این لیگ قابل مقایسه با MLS نیست چون اغلب بازیکنانی که در پایان دوران ورزشی‌شان هستند به آمریکا می‌روند. کاری که چین انجام می‌دهد، متفاوت است چون بهترین بازیکنان را در نقطه اوج فوتبالشان جذب می‌کند.»


ژاوی در پایان گفت: «دستمزدهای پیشنهادی چینی‌ها خیلی بالاست. کاری که چین انجام می‌دهد، شاید مقصد واقعی بهترین‌های جهان باشد. اگر چین لیگی با بازیکنان و مربیان برتر تشکیل بدهد، می تواند مقصد دیگری برای بهترین‌های جهان باشد و اروپا تنها این ویژگی را نداشته باشد.»

 

لینک کوتاه مطلب :

معرفی شهرستان