پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 79286

رئیس اداره گاز باغملک خبر داد؛

رئیس اداره گاز باغملک از سه پروژه فعال احداث ساختمان عملیاتی اداره گاز و دو پروژه انشعاب و شبکه در حال اجراست در سطح شهرستان باغملک خبر داد.

به گزارش باغملک نیوز رئیس اداره گاز باغملک در این خصوص گفت: پروژه احداث ساختمان اداری و عملیاتی اداره حدود ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشت که در ماه های ابتدایی سال ۹۶ افتتاح خواهد شد .


 پور موسوی اظهار کرد: پروژه ۵۰کیلومتری شبکه و نقاط مقاوم سازی روستای سرحانی در دست اجراست که در این پروژه یازده روستای میان بیشه،گلال دو پران،سوالی،سرآسیاب،محمدآباد،شهیدکلاه کج،تنگستان،پشت پر،دوبند،پاتیل و سرحانی راشامل می شود و تاکنون۳۰درصد این پروژه پیشرفت فیزیکی داشت.


وی بیان کرد: دومین پروژه انشعاب و شبکه به طول ۲۵ کیلومتر که شامل روستاهای بردترکسته، واجل، سردره، آبگرمک، قندی، دولتاک، دره تلخ و بنارواجل به صورت۱۰۰درصد اجرا شده و دو روستا گازدار شده و مابقی روستاها در مرحله تست و گازدارشدن هستند.


 پور موسوی بیان کرد :سه پروژه در مرحله استعلام داریم که بعد از تاییدیه لازم عملیات شروع به کار آنها آغاز می شود.


وی افزود: اولین پروژه در مرحله استعلام  180 کیلومتر خط تغذیه روستاهای آبلشکر است که به علت نداشتن خط انتقال از سه راهی هفتکل شروع و تا ۲۰ کیلومتری باغملک به پمپ بنزین هوره به پایان می رسد و دومین پروژه ۳۴ کیلومتری دیگری که وقتی پروژه سه راهی هفتکل تکمیل و اجرا شد این پروژه ۳۴ کیلومتری آغاز به کار و یازده روستای آب لشکر علیا، آب لشکروسطی، آب لشکر سفلی ،رودزرد کاید رفیع، کلاس مدین، دره خر زهره، هوره ، پیرموسی، چشمه روغنی، مله ترکو و چگا پرویز در قالب این طرح گازدار می شود.


پورموسوی اظهار امیداوری کرد : با افتتاح پروژه های ۳۴ کیلومتری و۱۸ کیلومتری دیگر جایی در شهرستان باغملک و روستاها نقطه بدون گاز وجود ندارد.

http://media.mehrnews.com/d/2015/01/18/3/756893.jpg?ts=1478437009502
وی تصریح کرد:قرار است روستاهای زیر ۲۰ خانوار و نقاط پراکنده شهرهای صیدون ، میداود، قلعه تل و باغملک در طرحی که در مرحله بازاریابی است را گازرسانی نماییم.


رئیس اداره گاز باغملک ضمن تشکر از همه همکاران خود در اداره بیان کرد: نیروهای شرکت گاز منتظر خرابی تاسیسات نیستند بلکه به صورت روتینگ در شبانه روز اکیپ های اداره از تاسیسات بازدید میکند.


پورموسوی گفت :طول شبکه  841 کیلومتر  و تعداد ۱۸۳۴۸ انشعاب در سطح شهرستان وجود دارد که  تعداد تقریبا بالای ۱۰۰۰دستور کار تعمیراتی و برنامه نشت یابی در سال۹۵ بر روی شبکه انشعابات صورت گرفت.
 

پور موسوی  بیان کرد : واحد های پست امداد به صورت ۲۴ ساعته در سطح شهرهای باغملک  ،قلعه تل ، میداود و صیدون فعال هستند و در سال ۹۵ تاکنون ۴۸۸۵۵ پیام امدادی انجام دادند و مشترکین هر گونه نشتی و عیب و ایراد در کنتور و ریگلاتور یا افت فشار گاز داشته باشند می توانند در طول شبانه روز با شماره ۱۹۴ تماس بگیرند و نیروهای امدادی آمادگی پاسخگویی و رفع مشکلات بر اساس اولویت بندی انجام وظیفه می نمایند.


وی در پایان گفت: تعداد ۸ مورد حادثه هنگام حفاری و برخورد  بیل میکانیکی با شبکه یا انشعابات بوجود آمد که در اسرع وقت توسط نیروهای امدادی برطرف شد و از همه مردم و ادارات می خواهیم در صورتی که قصد حفاری دارند استعلام گرفته یا نیروهای امدادی را در جریان بگذارند تا با آمادگی کامل در محل حضور پیدا کنند و از بروز حادثه احتمالی جلوگیری کنند.

لینک کوتاه مطلب :

معرفی شهرستان