پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 78878

اینجا، "مسکن مهر" خیلی نامهربان است ؛

گره کور پروژه مسکن مهر باغملک بعد از گذشت 9 سال از شروع آن حال فقط با واریز سهم آورده متقاضیان باز می شود.

به گزارش باغملک نیوز داشتن‏ مسکن‏ متناسب‏ با نیاز، حق‏ هر فرد و خانواده‏ ایرانی‏ است‏ اما به نظر می رسد رسیدن به این حق برای مردم باغملک تا حدودی به یک رویا تبدیل شده است.

 

یکی از برنامه های دولت برای خانه دار کردن مردم پروژه مسکن مهر بود که از سال 1386 در کشور کلید زده شد. این پروژه از زمان روی کار آمدن دولت دهم، با وعده خانه دار کردن اقشار کم درآمد و شکستن قیمتهای کاذب بازار مسکن تعریف و به اجرا درآمد و از متقاضیان زیادی ثبت نام به عمل آمد.

 

"حال مسکن مهر و مشکلات" این به واژه‌ای تکراری در بین اخبار همه شهرستان‌ها تبدیل‌شده و گویا قرار نیست مسکن مهر و مشکلات از هم جدا شوند.

 

در گوشه گوشه کشور و در بسیاری از خبرهای مختلف این روزها صدای متقاضیان مسکن مهر بلند شده است.

 

و اما مسکن مهر باغملک عبارت است از ساخت  312 واحد در قالب مسکن مهر ، پروژه ای  که همان سال 86 تعداد 302 نفر برای خانه دار شدن ثبت نام کردند و هر نفر در ابتدا 200 هزار تومان سهم آورده پرداخت کردند و از این ها تعداد واحدها  9 واحد توسط بهزیستی برای افراد زیر پوشش این نهاد و مابقی به  شش تعاونی سپرده شد که تا سال 89 این پروژه فقط روی  کاغذ مانده بود و اجرایی نشد.

IMG_7226

فریدون عیوضی مدیر عامل تعاونی مسکن مهر باغملک در توضیح این پروژه  بیان کرد: در سال 89 با تحویل زمین به مجموعه تعاونی ها پیمانکار شروع به کار کرد و در ازای هر متر سیصد هزارتومان قرارداد بسته شد اما در پایان سال 90 پیمانکار به دلیل عدم توانایی مدیریت شش تعاونی در لیست ممنوعه قرار گرفت و فقط سه تعاونی با وی ادامه دادند سه تعاونی دیگر با پیمانکار جدید قرارداد بستند که تا سال 93 کار به خوبی پیش رفت اما به دلیل عدم مدیریت پیمانکار یک شبه پروژه را تعطیل کرد .

 

وی ادامه داد: باتنظیم شکایت از پیمانکار و اعلام خسارت  مبلغ ۳۸۸ میلیون تومان شرکت پیمانکار به نام سازه گستر محکوم به بدهی شد  که حکم محکومیت موجود و اما خبر دقیقی از پیمانکار نیست و  در شهریور ۹۴ سومین پیمانکار آغاز به کار کرد که تاکنون از تعداد ۵۷ واحد تعاونی ۲،  30 واحد آن تکمیل و آماده تحویل است.

 

مدیر عامل تعاونی مسکن مهر باغملک مهم ترین مشکل توقف این پروژه را اینگونه تشریح کرد: : اعم مشکلات توقف پروژه مسکن مهر باغملک عدم ثبات مدیریتی، بی توجهی برخی مسئولین در ادوار گذشته و عدم واریز سهم آورده اعضا که نقش پر رنگ تری در این وقفه دارد.

 

فریدون عیوضی در پایان خاطر نشان کرد : درحال حاضر تنها راه حل برون رفت از شرایط فعلی واریز کرده سهم آورده توسط اعضای تعاونی و همکاری  مسئولین اداراتی  که مرتبط  با مسکن مهر هستند می باشد.

 

حیایی اهوازی فرماندار باغملک هم واریز سهم آورده را راه حل این مشکل دانست و عنوان کرد : خانه دار کردن اقشار خاصی هدف این پروژه بود که در بسیاری از شهرها تحویل گرفتند ولی باغملک همچنان مانده است لذا اگر اعضا منسجم و متحد باشند و سهم آورده را پرداخت کنید یقینا هیئت مدیره و سایرین در تسریع پروژه اقدام می کنند.

 

مرادی رئیس اداره کار و تعاون باغملک نیز در خصوص پروژه مسکن مهر باغملک بر واریز سهم آورده تاکید کرد و گفت : تعهدات دولت در خصوص پروژه مسکن مهر تا پایان امسال است و برای سال بعد کسی تعهدی نپذیرفت لذا اعضا در خصوص واریز سهم آورده خود اقدام کنند.

IMG_7232

نا گفته نماند ذر سفر استاندار و نماینده مردم ایذه و باغملک به شهر باغملک  از پروژه مسکن مهر بازدید و مشکلات آن را بررسی کردند .

 

حال باید منتظر ماند و دید که درنهایت گره کور مسکن مهر باغملک به دست چه کسی باز می‌شود و اعضای تعاونی تا چند سال دیگر رویای خانه دار شدن را باید در سر بپرورانند.

لینک کوتاه مطلب :

معرفی شهرستان