پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 79268

رئیس جمعیت هلال احمر باغملک تشریح کرد؛

پس از درخواست های متعدد مخاطبین این پایگاه اطلاع رسانی محسن علیزاده رئیس جمعیت هلال احمر باغملک فلسفه توزیع کنسروهای مرغ رایگان در سطح شهرستان باغملک را تشریح کرد.

به گزارش باغملک نیوز پس از درخواست های متعدد مخاطبین این پایگاه اطلاع رسانی جهت پیگیری  توزیع کنسرو های مرغ رایگان در سطح شهرستان و روستاهای اطراف و دلیل و فلسفه توزیع آن، خبرنگار ما در گفتگو با محسن علیزاده رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان باغملک خواستار ارائه توضیحی در این رابطه شد.
 
  علیزاده در این خصوص بیان داشت : باتوجه به اینکه این کنسروها جهت استفاده در مراسم اربعین و توزیع در بین زائران به استان فرستاده شد،اما به دلیل نبود امکانات جهت گرم کردن این کنسروها برای زائران تصمیم به انبار کردن آنها گرفتند و با رایزنی های مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان توزیع این کنسروها در بین افراد محروم بر عهده گرفته شد.
 
وی افزود:  شهرستان باغملک هم به دلیل داشتن مناطق محروم و افراد کمتر برخوردار تعدادی از این کنسروها را دریافت کرد وبین افراد محروم شروع به تقسیم کردن نمود .
 
photo168893228524879609
 
رئیس جمعیت هلال احمر باغملک عنوان کرد: به دلیل وسعت شهرستان و روستاهای اطراف از دهیاری ها، بخشداری ها و شورای اسلامی شهرها خواسته شد که با ما همکاری کنند وزحمت توزیع را برعهده بگیرند که به درخواست ما جواب مثبت دادند و شروع به توزیع آنها کردند وعلاوه بر آن اداره بهزیستی و کمیته امداد هم با ما همکاری داشتند واین کنسروها را در بین مدد جویان خود توزیع کردند .
 
وی در پایان گفت : تنها دلیل و فلسفه توزیع کنسروها همین است و باید گفت که این کار تنها در استان خوزستان وایلام که دارای مناطق مرزی با کشور عراق بودند در حال انجام است.

لینک کوتاه مطلب :
  1. همرزم شهداء از دیار سنگ و گچ ونفت و گاز و سیمان

    این کنسروها متعلق به زائرین بوده و دارای تاریخ مصرف تا حوالی بهمن و اسفند ماه بوده اند که به نظر می رسد می شد آنها را نگهداری کرد تا اربعین سال آینده، سوالی که مطرح است این است که با کدام مجوز شرعی این کار صورت گرفته مگر این همه کنسرو را چه کسی اهداء کرد . آیا هلال احمر این اجازه را دارد که بدون گرفتن اجازه شرعی دست به این اقدام بزند. امیدوارم که اداره کل هلال احمر مشکل شرعی توزیع آنان را حل کرده باشد در غیر این صورت مدیر کل بایستی قیامت جواب دهد>؟

معرفی شهرستان