پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 79047

رئیس دادگستری باغملک در جلسه ستاد پیشگیری از جرم؛

رحیمی عنوان کرد : با شناسایی و از بین بردن عوامل جرم و یا کاهش اثرات آن می توان از بروز جرائم پیش گیری نمود.

به گزارش باغملک نیوز جلسه ستاد پیشگیری از جرم باغملک  با حضور رئیس دادگستری ،فرماندار ،دادستان و چند تن مدیران شهرستان در محل دادگستری باغملک برگزار شد.

photo168893228524879532

در این جلسه رئیس دادگستری باغملک با اشاره به اینکه متاسفانه اکثر احاد جامعه ما تصورشان بر این است که پیشگیری از وقوع جرم از وظایف ذاتی قوه قضائیه و مرجع انتظامی می باشد افزود: ایجاد و ارتقاء امنیت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم از اهم وظایف دستگاه های اجرایی، انتظامی و قضایی می باشد و همواره مورد تاکید مقام عظمای ولایت و امامت بوده و می باشد.

 

خداکرم رحیمی بهمنیاری عنوان کرد: یکی از پیچیده ترین مسائل در شهرهای جهان بالاخص در کشور ما نرخ بالای جرم و افزایش ناهنجاریهای اجتماعی است و بسیاری از جرم شناسان و جامعه شناسان در جهت تبیین علل بزهکاری نظریاتی را ارائه نمودند و همگی به این نتیجه رسیدند که مبارزه با جرم و کج رویهای اجتماعی منوط به شناخت عوامل جرم زا است.

 

وی تصریح کرد:با شناسایی و از بین بردن این عوامل و یا کاهش اثرات آن می توان از بروز جرائم پیش گیری نمود.

photo168893228524879533

رحیمی به بیان برخی از عوامل مهم بروز جرائم در شهرستان پرداخت و گفت: علاوه بر چالش های موجود در حوزه اقتصادی ، فرهنگی و اجتماعی نوع مدیریت شهری و روستایی نیز می تواند از علل مهم ارتکاب بزه در هر محیط جغرافیایی از جمله شهرستان باغملک باشد.

 

وی در پایان اظهار داشت : ضعف و تعارض فرهنگی ، الگو سازی منفی یا غلط ، خشم ، عدم ترس از مجازات و بیکاری از عوامل مهم وقوع جرائم در این شهرستان است که باید در این خصوص راهکارهای مناسبی تعیین نمود.

لینک کوتاه مطلب :

معرفی شهرستان