پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 79053

نخستین سالگرد شهادت جستجوگر نور شهید فرزاد زنگنه، از شهدای تفحص در کنار پیکر مطهر ۹۸ شهید تازه تفحص شده فردا در باغملک برگزار می‌شود.

به گزارش باغملک نیوز نخستین سالگرد شهادت جستجوگر نور شهید فرزاد زنگنه، از شهدای تفحص در باغملک برگزار می‌شود.

این مراسم معنوی فردا پنج‌شنبه ۱۶ دی ماه برابر ششم ربیع‌الثانی سال ۱۴۳۸ هجری قمری از ساعت از ساعت ۹ صبح آغاز می‌شود.

 

آئین بزرگداشت نخستین سالگرد شهادت جستجوگر نور شهید فرزاد زنگنه در مسجد حضرت ابوالفضل(ع) باغملک برگزار می‌شود که عبدالغفور شیری، از مجریان استان خوزستان اجرای آن را بر عهده دارد.

 

همچنین در این برنامه حسن صفری و سید محمود فاطمی زاده از مداحان خوزستان به مداحی و نوحه‌خوانی می‌پردازند و سردار احمد خادم سیدالشهدا سخنرانی می کند.

 

ساعت ۱۲ روز پنج‌شنبه ۱۶ دی ماه پیکر مطهر ۹۸ شهید تازه تفحص شده دوران هشت سال دفاع مقدس به باغملک وارد می‌شوند که مورد استقبال مردم شهیدپرور این دیار قرار می‌‌گیرند.

 

پس از آئین استقبال پیکر این شهدای گلگون کفن تا مزار جستجوگر نور شهید فرزاد زنگنه، از شهدای تفحص تشییع می‌شوند و در کنار شهدا آئین ویژهای برای این دلیرمرد برگزار می‌شود.

photo168893228524879456

شهید فرزاد زنگنه در سال ۱۳۵۸ در شهرستان باغملک دیده به جهان گشود.

این شهید دارای مدرک کارشناسی حسابداری بود و نزدیک به ۱۵ سال در عملیات‌های گوناگون تفحص به‌عنوان یکی از نیروهای متخصص نقش آفرینی فراوانی داشت.

سرانجام این عضو باسابقه گروه جستجوی مفقودین ستادکل نیروهای مسلح در جریان عملیات برون‌مرزی در کردستان عراق در محدوده جبل مروارید بر اثر انفجار بمب کنترل از راه دور تروریست‌های داعش در روز دوشنبه ۲۱ دی ماه ۱۳۹۴ به شهادت رسید و پیکر مطهرش از طریق مرز پرویزخان قصرشیرین وارد کشور شد.

پیکر این شهید پس از ورود به ایران به اهواز منتقل شد و در صبح روز پنج‌شنبه ۲۴ دی ماه سال ۱۳۹۴ در شهرستان باغ‌ملک با شکوه خاصی تشییع شد.

از این شهید عزیز یک دختر دو و نیم ساله به یادگار مانده است.

لینک کوتاه مطلب :

معرفی شهرستان