پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 81639

کاظم دانش آموز باغملکی که به دلیل نپرداختن ۲۰ هزارتومان از مدرسه اخراج شد و یک هفته در منزل ماند صبح امروز به مدرسه بازگشت و این موضوع استعفای مدیر خاطی را در پی داشت.

به گزارش باغملک نیوز  مدارس حق ندارند، هیچ گونه وجهی را تحت هر عنوانی از دانش آموزان و والدین آنها به صورت اجباری دریافت کنند، این در حالی ست که در یکی از مدارس روستاهای باغملک دانش آموزان را وادار به پرداخت ۲۰ هزارتومان برای تهیه کنتور آب کردند و یکی از دانش آموزان به نام کاظم به دلیل ناتوانی در پرداخت تنها ۲۰هزارتومان پول، از مدرسه اخراج شد و یک هفته در منزل ماند.

 

خبرنگار ما با تهیه فیلمی از اظهارات کاظم و پدرش ماجرا را جویا می شود و آنها چنین توضیح می دهند که پس از چندین بار تذکر مدیر مدرسه به دانش آموز مبنی بر پرداخت ۲۰ هزار تومان پول برای کمک به مدرسه و ناتوانی ایشان در پرداخت، در نهایت این دانش آموز که توان پرداخت شهریه اعلام شده را نداشت از مدرسه اخراج شد.

 

 این در حالی ست که پدر کاظم مدعی می شود که دو دانش آموز در این مدرسه داشتم و مبلغ ۲۰ هزار تومان به دانش آموز دخترم دادم که به مدرسه برود ولی دیگر مبلغی نداشتم که به دانش آموز پسر بدهم و از معلم مهلت خواستم و سه بار پسرم را به مدرسه فرستادم و هر سه بار او را به خانه برگرداندند.

فیلم در لینک زیر  :

http://s5.picofile.com/file/8288404968/%DA%A9%D8%A7%D8%B8%D9%85.mp4.html

 

پس از انتشار این فیلم و رسیدن آن به دست رئیس آموزش و پرورش باغملک ، وی صبح امروز در اولین وقت خود را به مدرسه مذکور رساند و قضیه را پیگیری کرد ، کاظم را به مدرسه بازگرداند و از مدیر مدرسه خواست استعفای خود را تحویل دهد.

خداداد کردی رئیس آموزش و پرورش باغملک پس از این بازدید در گفتگو با خبرنگار باغملک نیوز گفت : در خصوص این موضوع عزل مدیر خاطی با مدیر کل است اما هماهنگی کردیم که این مدیر استعفا دهد و اگر استعفا نداد پرونده وی را به تخلفات اداری می فرستیم که ظهر امروز استعفای خود را تحویل داد.

 

وی با بیان اینکه بارها به مدیران مدارس توصیه کردیم که از دانش آموزان مبلغی دریافت نکنند گفت: در همه جلسات به مدیران توصیه کردیم منطقه محروم است و با اینکه به آموزش و پرورش هم سرانه ندادند ولی در عین حال نباید دانش آموزی بخاطر ندادن پول ترک تحصیل کند یا آنها را وادار به پرداخت مبلغی کنند .

کردی ادامه داد : رئیس انجمن  اولیاء می تواند  توضیح دهد و استدلال بیاورد و از دانش آموزی که وضع مالی خوبی دارند کمک بگیرد این از اختیارات انجمن است اما اینکه در برگه کمک به مدرسه مبلغ تعیین کنند قابل قبول نیست می تواند شفاهی بگوید نه اینکه مبلغ تعیین کنند.

 

به گزارش باغملک نیوز دستگاه آموزش وپرورش به عنوان یک دستگاه پایه و بسیار مهم در بین سایر دستگاه‌ها شناخته می شود و اهمیت این مسئله برکسی پوشیده نیست همان طور که مقام معظم رهبری می فرمایند "آموزش و پرورش سنگ بنای آینده کشور است و مسئله فرهنگ و تعلیم و تربیت مسئله اول نظام ماست و هیچ چیز به اندازه تعلیم و تربیت اهمیت ندارد".


بودن مشکلات مالی و سرانه پایین در این دستگاه مسئله‌ای نیست که به فراموشی سپرده شود و باید برای حل این مسئله فکر اساسی شود چرا که به جرات می توان گفت که والدین و خود مدارس دچار نوعی ابهام و سردرگمی در پرداخت این هزینه ها هستند.

, , , ,
لینک کوتاه مطلب :
 1. ناشناس

  خوشبختانه داریم برمیگردیم به دوران ساسانیان

 2. ناشناس

  مقصر خودتونید که نتونستید پول آبو بدید و بودجه رو حرومش میکنید
  مدارسی که عین لونه مرغن و بجای پنجره بتن و فولاد گذاشتست و بخاری نفتی با اون بوی نابود کنندش و پنکه سقفیایی که یا نیست یا هست خرابه و یا درسته و هر پره اش رو به کف زمینه و حیاطای با سیمان کنده و خندق گونه و …پس بودجه هارو چکار میکنید
  قبلا کلی جایزه به ممتازا میدادند
  الان پول ندارین یه خودکارم بشون بدین
  برا خود شیرینی بودجه هارو برمیگردونید به غزانه

 3. ناشناس

  ۸۰۰۰میلیاردتومان ناقابلو اعضای صندوق فرهنگیان نوش جان میکنن بعدیه بدبختی برا۲۰۰۰۰تومان کتک میخوره وازمدرسه اخراج میشه!!! البته مهم اینه که….

 4. ناشناس

  متاسفم برای آموزش و پرورشی که بجای کمک و دادن سرانه فقط بلدن شعار بدن از یه طرف جلسه میگیرن که برید از خانواده ها برای کمک به مدرسه پول بگیرن و از سوی دیگه وقتی کسی برای خرج مدرسه پول میگیرن بهشون گیر میدن و توبیخ می کنن

 5. مجید

  شما که این خبر کذب رو پخش میکنید, ایا مستنداتی هم دارید که دال بر تخلف مدیر مدرسه باشد ؟

 6. علی اهواز

  میگن هم خبرنگار و هم پدر کاظم را بازداشت کردند؟ ایا این موضوع صحت داره؟؟؟؟ من دیگه حرفی برای گفتن ندارم…

 7. م.داوری

  یک خبرنگار هم که میاد به ما بدبخت بیچاره ها کمکی بکنه …. آخر و عاقبتش اینه ! خدایا خودت کمک کن .

  ممنونم از سایت خوبتون . خدا شما و خبرنگاراتون رو در آخرت سر افراز کنه انشالله

معرفی شهرستان