پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 81784

در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر باغملک مطرح شد؛

دکتر شهریاری با اشاره به توزیع استروئید ها در باشگاه های بدنسازی گفت:توزیع استروئید ها در این باشگاه ها خطرناک تر از مواد مخدر است ممکن است شخص با اکراه مواد مصرف کند اما استروئید ها مانند نقل و نبات در این باشگاه ها توزیع می شود و باید از پخش این مواد جلوگیری شود

به گزارش باغملک نیوز جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر با حضور فرماندار ، رییس حوزه قضایی صیدون و دیگر اعضای این شورا در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

 

سید مجید سید صالحی فرماندار باغملک با تاکید بر برگزاری این جلسه گفت: با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع مبارزه با مواد مخدر در سطح استان ، اعضای شورا مبارزه با مواد مخدر موظف هستند به صورت ماهیانه گزارشات و عملکرد خود را در این زمینه  ارائه دهند  

.

فرماندار باغملک با بیان اینکه باید همه دستگاه ها در این زمینه ورود پیدا کنند عنوان کرد : مردم نیز باید در مبارزه با مواد مخدرسهیم باشند زیرا اعتیاد همه ما را به سمت نابودی خواهد کشاند و ریشه اختلافات و مشکلات به مواد مخدر برمی گردد،  پس مردم و روحانیون و فرهیختگان جامعه در رفع این معضل با دستگاه های قضایی همکاری کنند.

 

 مهران فتحی مقدم مسئول پیشگیری از جرم شهرستان باغملک ضمن خیر مقدم  به فرماندارجدید  و تقدیر از فرماندار سابق گفت: ما در زمینه پیشگیری از مواد مخدر باید جلسات بیشتری برگزار کنیم و داروهایی که در کاردرمانی ها و مراکز بهبودی استفاده میشوند را مورد بررسی و در دستور کار خود قرار دهیم.

 

همچنین بازدیدهای متعددی از کمپ های ترک اعتیاد شهرستان باغملک صورت گرفت که هیچگونه مورد تخلفی مشاهده نشد اما فروش غیر قانونی متادون و عرضه خارج از شبکه آسیبی ست که نیاز به پیشگیری دارد.

 

وی خودکشی، طلاق ، اعتیاد ، نزاع های دسته جمعی را از جمله آسیب های خطرناک حاکم در شهرستان باغملک برشمرد و گفت  برای انجام اقدامات در این خصوص  به حمایت و پشتیبانی نیاز داریم.

 

فتحی مقدم آموزش مهارتهای زندگی را گام مثبت و اثر بخشی در راهنمایی خانواده ها و جوانان شهرستان دانست و عنوان کرد این حرکت  در بسیاری از اشخاص امید دوباره ای به زندگی و آینده را دوچندان کرد  .

 

بن سعید رئیس حوزه قضائی صیدون  در ادامه عنوان کرد : با تلاشهای شبانه روزی نیروی انتظامی پاسگاه صیدون تاکنون نیم تن مواد مخدر کشف شد  و این محور بعنوان محور مواصلاتی شاهد تردد قاچاقچیان زیادی است اما اکنون به علت درگیری های طایفه ای در منطقه پتک نیرویی در منطقه نداریم .

 

وی در ادامه افزود: نبود سگ مواد یاب و کمپ ترک اعتیاد دولتی در شهرستان از دیگر نیازهای شهرستان هستند زیرا مردم در باغملک در مضیقه هستند و تورم و بیکاری باعث می شود اگر هم معتاد در خانواده دارند نتوانند او را به کمپ بفرستند.

 

دکتر  شهریاری رئیس شبکه بهداشت ودرمان شهرستان باغملک عنوان کرد: با ایجاد کمپهای دولتی میشود از معضل اعتیاد پیشگیری کرد و برگزاری برنامه های شاد برای ایجاد روحیه ای شاد برای دور کردن مردم از مواد مخدر بسیار موثر است و اداراتی همچون آموزش و پرورش ، اداره ارشاد ، تبلیغات اسلامی میتوانند در این مقوله کمک کنند.

 

کریمی رئیس تربیت بدنی باغملک با گلایه نسبت به بی توجهی به مقوله ورزش و ورزشکاران گفت: با وجود عدم حمایت های مالی جوانان ورزشکار ما توانستند مقامات و عناوین قهرمانی متعددی در سطح استان ، کشور و جهانی کسب کنند و انتظار جامعه ورزشی این هست که حمایت شویم و به ورزشکاران توجه ویژه شود تا جوانان شهرستان به راه های دیگر کشیده نشوند.

 

در ادامه سجاد غلامی رئیس اداره بهزیستی باغملک با تاکید بر کار فرهنگی در زمینه پیشگیری گفت:به جای تمرکز روی کمپ ها باید همه با هم به فکر خدمت به مردم باشیم چراکه به علت نداشتن کمپ های دولتی ، نیاز است به خانه های بهبودی خصوصی مراجعه کنیم که این خود هزینه بر است و ما نیاز به حمایت مالی داریم .

 

در پایان این جلسه بهمن تامرادی نژاد طی حکمی از سوی استاندار خوزستان بعنوان سرپرست معاونت فرمانداری باغملک منصوب شد که  حکم وی توسط فرماندار باغملک قرائت  و اهدا گردید.

 

, , , ,
لینک کوتاه مطلب :

معرفی شهرستان