پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 81735

در جلسه کمیسیون امور بانوان مطرح شد؛

در جلسه کمیسیون امور بانوان شهرستان باغملک که در محل سالن شهید رجایی فرمانداری برگزار شد برخی از انتظارات و مطالبات بانوان شهر مطرح شد.

به گزارش باغملک نیوز جلسه کمیسیون امور بانوان شهرستان باغملک و معارفه مشاورین ادارات با فرماندار جدید  با حضور اعضای کمیسیون در محل سالن شهید رجایی فرمانداری برگزار شد .

 

در ابتدای این جلسه منگشتی مسئول امور بانوان شهرستان باغملک به بیان برخی از مسائل و مشکلات و درخواست های بانوان باغملک پرداخت .

 

منگشتی برخی از انتظارات بانوان از شخص اول شهرستان را این گونه بیان کرد : انتظار داریم در فضای کاری توانمندی های بانوان دیده شود و عدالت رعایت شود و ما مشاورینی در ادارات داریم که فعال هستند ولی رئیس اداره گره در کار آنها ایجاد می کنند .

وی در خصوص پارک بانون گفت: پارک بانوان یکی از مطالباتی بود که همیشه بیان شده و در جلسه ای که اهواز داشتیم خانم مولاوری گفتند باغملک پارک بانوان دارد  آمار استان را پایین نیاورید این در صورتی که ما پارکی نمی بینیم  و بنا بود پارک دولت برای پارک بانوان تغییر کاربری دهد ولی هنوز چیزی دیده نشد .

 

منگشتی با اشاره به اینکه در باغملک حق بانوان چپاول می شود گفت : در شهر بانوانی  هستند که از صبح تا شب در واحدهای صنفی  کار می کنند و تنها ۲۵۰ یا۳۰۰ هزار تومان حقوق می گیرد و این چپاول کردن حق زنان است و از مطالبات اصناف بانوان پیگیری این مورد است.

 

مسئول امور بانوان باغملک عنوان کرد : مناقصه هایی در سطح شهر داریم  به طور مثال پوشاک مدارس ، بیمارستان و … از شهرهای دیگر می آوردند در صورتیکه تولیدی های فعالی در شهرداریم و انتظار داریم  تولیدی های شهرستان را در یابند زیرا برای  زنان سرپرست خانوار اشتغال زایی می کند .

 

ایجاد اتاق کودک و مادر در اداره و کاهش یک ساعت کاری در باغملک که لحاظ نمی شود از دیگر مطالبات بانوان شاغل شهرستان بود که وی عنوان کرد.

 

تلاش در جهت ایجاد بازارچه اشتغال زایی ، تکمیل استخر برای کاهش رنج سفر به دیگر شهرها ، ایجاد فضای ورزشی و تفریحی  از جمله انتظارات بانوان شهر بود که خانم منگشتی تشریح کرد و گفت : اداره جهاد کشاورزی سالنی برای ایجاد فضای ورزشی اختصاص داده که متاسفانه به علت بیمه نبودن سالن تاکنون از آن استفاده ای نشد.

سید مجید صالحی فرماندار باغملک عنوان کرد : تقریبا نیمی از جمعیت را بانوان تشکیل داده است و باید بپذیرم جامعه زمانی مردسالاری بود و در چند سال اخیر بحث امور بانوان فعال و نقش بانوان پر رنگ تر شد.

 

وی افزود: به محدودیت های بودجه و تجهیزات واقف هستید ولی امورات بانوان بهتر و بیشتر از آنچه هست باید پیگیری شود و برای مطالبات بیان شده در حد توان پیگیری می کنیم و در دستور کار قرار می دهیم .

 

صالحی عنوان کرد: اگر جامعه زن نبود برخی کارها ابتر می ماند و هر جا بانوان ورود پیدا کردند موفق بودند و با ظرافت کار خود را انجام دادند و شاید در شهرهای کوچک هنوز این تصور وجود داشته باشد که بانوان نمی توانند مسئولیت قبول کنند ولی این چنین نیست و در شهرهای دیگر بانوی فرماندار و بخشدار داریم و موفق بوده اند و در راستای موفقیت هر مسئول خانم دیگر بانوان باید او را حمایت کنند .

 

فاطمی روابط عمومی فرمانداری نیز ؛ بازارچه خوداشتغالی برای فروش محصولات محلی و صنایع دستی در ورودی شهر ، ایجاد صندوق تعاونی برای استفاده در موارد نیاز و تغییر مکان پارک بانوان به زمین انتهای خیابان پشت پمپ بنزین را به بانوان پیشنهاد داد.

 

در ادامه مشاورین ادارات ضمن معرفی خود ، برنامه پیشنهادی برای هفته زن و پیشنهادات و انتقادات خود را بیان کردند.

 

در پایان از مشاورین فعال در طول سال ۹۵ و در دهه فجر با اهدای لوح و هدیه تقدیر و تجلیل به عمل آمد.

, , ,
لینک کوتاه مطلب :

معرفی شهرستان