پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 82081

با حضور گروه جهادی رویش از تهران؛

بیست و هشتمین سالگرد شهادت شهید انگنا امیری با حضور مردم شهید پرور این روستا و گروه جهادی رویش از تهران در روستای آرزو برگزار شد .

 

به گزارش باغملک نیوز بیست و هشتمین سالگرد شهادت شهید انگنا امیری  با حضور مردم شهید پرور این روستا و گروه جهادی رویش از تهران در روستای آرزو برگزار شد .

 

حسین صداقت مسئول گروه جهادی رویش عنوان کرد : گروه جهادی رویش از اردوگاه قرارگاه امام رضا (ع) متشکل از نوجوانان دروازه غار تهران است که با هدف محرومیت زدایی به حرف رهبر معظم انقلاب لبیک گفتند و حدود ۱۰ هزار نفر وارد خوزستان شدند .

 

وی بیان داشت : گروه جهادی رویش در روستای آروز با روی خوش مردم مهمان نواز روبرو شدند و در این طرح حدود ۱۵ سرویس بهداشتی و حمام  ساخته خواهد شد .

 

حجت الاسلام سید رضا گوهری از مشهد مقدس در این مراسم ضمن تبریک به مناسبت میلاد حضرت زهرا (س) به تشریح شخصیت بانوی دوعالم پرداخت و وی را الگوی خوبی برای همه بانوان دانست.

 

وی  با اشاره به گروه جهادی رویش عنوان کرد : این گروه های جهادی فعال وقتی شنیدند حضرت آقا از مشکلات خوزستان گفت همه برای ولایت آمدند و منتی هم نیست .

 

این استاد اخلاق  افزود:وقتی شهید فرزند و زندگی خود را رها کرد و شما  که ولی نعمت هستید در صحنه بودید پس مشکلات مردم خوزستان مهم است همه آمدند  که مشکلات را در حد توان حل کنند پس شما هم فرزندان تان را برای ولایت تربیت کنید و ببینید برای انقلاب چه می شود کرد.

 

حجت الاسلام گوهری خطاب به گروه جهادی گفت: شما فراموش نکنید که ولی نعمت انقلاب این مردم هستند نه کسی که میلیون ها حقوق نجومی می گیرد .

بداهه گویی یکی از اعضای گروه جهادی در خصوص مقام شهید امیری ، مولودی خوانی و نورافشانی از بخش های دیگر این برنامه بود .

گفتنی ست بیست و هشتمین سالگرد شهادت شهید انگنا امیری مقارن با میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) شد و نام مادر این شهید بزرگوار هم نام این بانوی بزرگ یعنی فاطمه است .

 

شهید انگنا امیری در تاریخ دوم آذر ماه سال ۱۳۳۶ در شهرستان باغملک چشم به جهان گشود این جوان خوزستانی در تاریخ ۲۹ اسفند ماه سال ۱۳۶۷ شربت شهادت نوشید و پیکر پاکش در روستای آرزو از توابع دهستان هپرو شهرستان باغملک در شمال استان خوزستان آرام گرفت.

خبرنگار : رضا برون

, , , ,
لینک کوتاه مطلب :

معرفی شهرستان