پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 81822

امام جمعه بخش صیدون :

بهمنی با بیان اینکه مسولین باید با متخلفین به شدت برخورد کنند گفت: تا استانداری خوزستان هزینه نکند مساله حل نمی شود،خوب این مسله یک بحران است البته خیلی از انرژی مسؤولین، نیروی های نظامی و انتظامی صرف حل این مساله شد، ولی نتیجه ای قابل انتظاری حاصل نشد.

حجت الاسلام والمسلمین بهمنی نیا به ۲۰اسفند روز راهیان نور اشاره کرد  و گفت: انتظار می رود مومنین یکی دو روز از تعطیلات نوروز خود را به مناطق عملیاتی جنوب اختصاص دهند تا فرزندان خود را با فرهنگ دفاع مقدس آشنا کنند.

 

وی با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با دست اندرکاران اردوهای راهیان گفت:رهبر معظم انقلاب در این دیدار چند نکته مهم را متذکر شدند که عبارتند از:۱-برای شهدا همان ارزشی را قائل باشیم که خدای متعال برای آنها در قرآن قائل است.۲-ارزش شهدای دفاع مقدس به اندازه شهدای صدر اسلام بلکه در مواردی از آنها برترند چون شهدای صدر اسلام در کنار نبی اکرم اسلام حضور داشتند.۳-اگر شما بخواهید از معدنی استفاده کنید باید فناوری استخراج داشته باشید،دفاع مقدس یک معدن طلای فرهنگی است و این راهیان نور یک فناوری بزرگ است برای استخراج فرهنگ ایثار،شهادت، صبر و ارزش ها.


 

خطیب جمعه صیدون در ادامه به سالروز تکریم مادران و همسر ان شهدا و روز بزرگداشت شهدا اشاره کرد  و اظهار داشت:در حقیقت موفقیت در امتحان اصلی دفاع مقدس را خانواده های شهدا بخصوص مادران و پدران و همسران شهدای عزیز داشته اند؛چراکه خداوند بوسیله عزیزتر از جان مادران و همسران شهید آنها را امتحان و مورد آزمایش قرار می دهد همانگونه که حضرت ابراهیم (ع)  و یعقوب (ع)  را بوسیله اسماعیل (ع)   و یوسف(ع)  آزمایش میکند، بنابراین خانواده های شهدا باید قدر مقام و منزلت خود را بدانند.

 

وی در ادامه به مسئله درگیری پتک اشاره کرد و بیان داشت:هر جا اختلافی هست،جنگی هست بخاطر تبعیت نکردن و فاصله گرفتن از آرمان های شهداست، هم در اختلافات سیاسی هم اختلافات قومی،اگر بزرگان دو طایفه درگیر در شهرستان بخواهند مساله را حل کنند باید شعار و راه شهدای خود را فصل الخطاب قرار دهند،شهدا را الگوی خود قرار بدهند،همین درگیری و اختلاف بوجود آمده در پتک بخاطر فاصله گرفتم از آرمانهای شهداست، این اختلاف نتیجه تعصبات کورکورانه قومی است، که شهدا از آن گریزان بودند.


وی افزود: دو طایفه درگیر شهدای گرانقدر ، روحانیت محترم ، بزرگان و مومنین زیادی دارند اما چند نفر جانی و جاهل حیثیت این دو طایفه را زیر سوال بردند.

 

وی با بیان اینکه مسولین باید با متخلفین به شدت برخورد کنند گفت: تا استانداری خوزستان هزینه نکند مساله حل نمی شود،خوب این مسله یک بحران است البته خیلی از انرژی مسؤولین، نیروی های نظامی و انتظامی صرف حل این مساله شد، ولی نتیجه ای قابل انتظاری حاصل نشد، چراکه حل این بحران نیازمند صرف وقت بیشتر و کار بیشتر است.

 

وی در پایان از مدیر کل محترم کمیته امداد استان خوزستان خواست که بخاطر این که برخی مردم حیات شان وابسته به حمایت مالی این نهاد مقدس است حتی المقدور با بازگشت کسانی که مشکلات معیشتی زیادی دارند، موافقت شود.

, , ,
لینک کوتاه مطلب :

معرفی شهرستان