پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 81291

در فاصله یک روز مانده به دیدار پرسپولیس و الهلال، سالم الدوسری که تا کنون ۴ بار با پیراهن الهلال مقابل پرسپولس قرار گرفته به علت مصدومیت قادر به بازی نیست.

 مشرق سالم الدوسری، هافبک سرشناس و ملی‌پوش الهلال عربستان به خاطر کشیدگی عضلانی دیدار حساس مقابل پرسپولیس را از دست داد؛ خبری که قطعا باعث خوشحالی نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا خواهد بود.

 
با نگاهی به پرونده هافبک ۲۵ ساله و ملی‌پوش الهلال عربستان ۶ گل زده این بازیکن در لیگ قهرمانان آسیا خودنمایی می‌کند و این در حالیست که ۲ گل از این ۶ گل مقابل تیم‌های ایرانی به ثمر رسیده است.
 

گفتنی است الدوسری تا کنون ۴ بار با پیراهن الهلال مقابل پرسپولس قرار گرفته که حاصل آن ۲ برد و یک مساوی و یک باخت برای نماینده سعودی بوده است.

 

 
عملکرد الدوسری مقابل نمایندگاه ایران در لیگ قهرمانان آسیا:
 
سال ۲۰۱۲: دوسری در دو بازی (۸۹ دقیقه و ۸۵ دقیقه) مقابل پرسپولیس به میدان رفت که الهلال در دو بازی مستقیم خود با سرخپوشان پایتخت یک پیروزی و یک تساوی بدست آورد.
 
چرا باید از نبود الدوسری مقابل پرسپولیس خوشحال بود؟
 
 

سال ۲۰۱۳:‌ در این سال الهلال ۲ بار به مصاف استقلال تهران رفت. در دیدار نخست دو تیم، الهلال در عربستان ۲ بر یک مقابل استقلال شکست خورد اما تک گل سعودی‌ها را سالم الدوسری وارد دروازه رحمتی کرد. الهلال در دیگر دیدار خود مقابل آبی‌پوشان تهرانی این بار برنده از میدان خارج شد.
 
چرا باید از نبود الدوسری مقابل پرسپولیس خوشحال بود؟ 
 

 
سال ۲۰۱۴: الدوسری در سال ۲۰۱۴ یک بار ۴۴ دقیقه و یک بار دیگر ۹۰ دقیقه مقابل سپاهان به میدان رفت که حاصل آن یک برد و یک شکست بود.
 
سال ۲۰۱۵:‌ هافبک ملی‌پوش و جوان سعودی‌ها بازهم با پیراهن الهلال مقابل نمایندگان ایران به میدان رفت و این بار مقابل فولاد قرار گرفت. این بازیکن در دو بازی ۹۰ دقیقه و ۲۷ دقیقه مقابل نماینده اهوازی ایران تلاش کرد که حاصل آن یک پیروزی و یک تساوی برای نماینده عربستان بود.
 
سال ۲۰۱۵‌: در مرحله حذفی الهلال باز هم با پرسپولیس بازی کرد و از وجود الدوسری یک بار ۸۳ دقیقه و یک بار ۹۰ دقیقه در ترکیب خود بهره برد و حاصل آن یک برد و یک باخت و حذف سرخپوشان بود.
 
چرا باید از نبود الدوسری مقابل پرسپولیس خوشحال بود؟ 
 

 

سال ۲۰۱۶:‌ این بار الهلال در گروه تراکتورسازی تبریز قرار داشت و الدوسری در دو بازی به مدت ۹۰ دقیقه و یک بار دیگر ۲۶ دقیقه به میدان رفت. الدوسری در دیداری که مقابل تراکتورسازی ۹۰ دقیقه بازی کرد موفق شد یکی از دو گل نماینده سعودی را وارد دروازه تراکتور کند تا الهلال ۲ بر یک پیروز از میدان خارج شود.

 

 
 
 نمایش بهتر الهلال با الدوسری نسبت به ایرانی‌ها
الهلال عربستان با الدوسری تا کنون در لیگ قهرمانان آسیا ۱۲ بار مقابل نمایندگان ایران به میدان رفته است که از این تعداد بازی ۶ مرتبه پیروز از میدان خارج شده، در ۲ بازی به تساوی رضایت داده و ۴ بار هم مقابل نمایندگان ایران شکست خورده است.
 

 
دیدار پرسپولیس با الهلال سه‌شنبه ۳ اسفند در ورزشگاه سلطان قابوس مسقط به میزبانی پرسپولیس برگزار می‌ شود.
 
هافبک چپی که الهلال صدرنشینی اش را مدیون اوست

اما عدم حضور این هافبک تا چه اندازه بر روند حرکتی صدرنشین لیگ برتر عربستان تاثیر خواهد گذاشت؟ الهلالی که طی ۱۹ هفته با کسب ۱۵ پیروزی و ۲ تساوی ۴۷ امتیازی است تا بالاتر از النصر و الاتحاد ۴۱ امتیازی به صدر جدول تکیه بزند.


۳ پاس گل و ۷ امتیاز
به گزارش مشرق، بازیکن ۲۵ ساله ای که محصول باشگاه الهلال است توانایی بازی در دو جناح راست و چپ تیمش را دارد. به همین دلیل هم کادر فنی آبی ها توانسته در فصل جاری از او هم در پست گوش چپ استفاده کند و هم – زمانی که مجبور بوده – در پست گوش راست.

سالم الدوسری زمانی که سالم بود موفق شد در ایستگاه هشتم مسابقات با پاس طلایی خود در تقابل با الفاتح عامل پیروزی ۱-۰ تیمش برابر دیگر نماینده آسیایی عربستان شود. در دیدار یاد شده این لئو بوناتینی برزیلی بود که قدر پاس سالم را دانست و تک گل سه امتیازی بازی را به سود الهلال وارد دروازه حریف کرد.

الدوسری در نیم فصل دوم و خصوصا در روزهای اخیر بیشتر از قبل به کار تیمش آمد. این هافبک ابتدا در ایستگاه شانزدهم با پاس خود به نیکولاس اروگوئه ای سازنده تک گل دیدار مقابل الاتفاق شد و بعد در ایستگاه هفدهم وقتی تیمش با یک گل از القادسیه عقب بود با پاس خود بوناتینی را در موقعیت زدن گل تسالوی قرار داد.
 
  
 


در واقع امروز کادر فنی الهلال باید هم ناراحتی اش به خاطر مصدومیت نابهنگام این بازیکن ابراز نماید. بازیکنی که سه پاس گل داد تا به طور مستقیم در کسب ۷ امتیاز این فصل الهلال صدرنشین شریک باشد.

البته الدوسری در فصل جاری یک بار در دقیقه ۷۳ دیدار برابر الباتین گلزنی هم کرد اما آنچه مسلم است اینکه مربیان تیم آبی پوش شهر ریاض بیشتر از او انتطار ارسال پاس های طلایی را دارند تا گلزنی. هر چند که مصدومیت این بازیکن با تجربه سبب شده فعلا بازی برابر پرسپولیس را از دست بدهد.

بازیکنی که سابقه گل زدن به استقلال و تراکتورسازی در لیگ قهرمانان آسیا را دارد، در لیگ برتر عربستان ۹۹ مرتبه پیراهن الهلال را پوشیده تا طی ۷ هزار دقیقه ۱۶ گل برای آبی پوشان شهر ریاض به ثمر رسانده باشد.
لینک کوتاه مطلب :

معرفی شهرستان