پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 82349

در جلسه شورای آموزش و پرورش مطرح شد؛

دکتر شهریاری در خصوص تمایل ورود دانش آموز به رشته پزشکی گفت: بیکاری یکی از مشکلات اصلی جامعه است و وقتی فارغ التحصیل رشته مهندسی کار وجود نداشته باشد به سمت رشته های پزشکی می روند .

به گزارش باغملک نیوز اولین جلسه شورای آموزش و پرورش در سال جدید با حضور بخشدار مرکزی، رئیس آموزش و پرورش ، مدیریت شبکه بهداشت و درمان، شهردار میداود، باغملک و قلعه تل و دیگر اعضا در سالن جلسات آموزش و پرورش برگزار شد.

 

در ابتدای این جلسه خداداد کرد رئیس آموزش و پرورش باغملک به بیان برخی مشکلات این حوزه پرداخت و گفت: تا اولویت همه آموزش و پرورش نباشد مشکلات حل نمی شود و این حساسیت باید در مردم ایجاد شود و از نان شب هم واجب تر شود که در این بین اصحاب رسانه می توانند نقش مهمی را ایفا کنند.

وی مشکلات این بخش را به این صورت تشریح کرد:  اولیاء نسبت به آموزش و پرورش بیگانه هستند ، در فضای آموزشی مشکلات اساسی داریم و در بخش تجهیزات آموزشی هم مشکل داریم که تلاش ها باید برای رفع این مشکلات مضاعف شود.

 

وی با بیان موضوع وضعیت هدایت تحصیلی وارد دستور کار جلسه شد و بیان کرد : دانش آموز باید بر اساس توانمندی و علاقه رشته مورد نظر را انتخاب کند نه اینکه همه این تفکر را داشته باشند که دانش آموز من باید دکتر شود.

 

وی عنوان کرد : ارتقاء میانگین نمرات کتبی سال سوم متوسطه و کنکور دو شاخص است که برای آموزش و پرورش در نظر گرفته شده است که برای سرمایه گذاری روی این دو شاخص باید از دوره ابتدایی شروع کرد.

 

شهریاری مدیر شبکه بهداشت و درمان باغملک  در این جلسه بیان کرد : نگاه باغملک باید به سمت آموزش و پرورش باشد زیرا جامعه آموزش و پرورش اگر آباد شود کل جامعه آباد می شود و همه باید همت کنیم که شهر جلو رود زیرا می بینیم برخی شهرها که امکاناتی کمتر از ما دارند ولی از ما جلوتر هستند.

 

ولی افزود: اگر مدیران ضعیف عمل می کنند به جای تخریب و نامه نویسی به استاندار و نماینده شهرستان و کوبیدن مدیر ضعیف به وی کمک کنیم تا مشکل برطرف شود چون بستر طوری شده که نیروهای متخصص از آمدن به باغملک امتناع می ورزند.

 

سعیدی پور مسئول نوسازی مدارس عنوان کرد: آموزش خوب است و در این مقوله مشکلی نیست ما در پرورش مشکل داریم و حذف فضای مجازی قبل از کنکور و متمرکز کردن روی مطالعه می تواند به ارتقا رتبه کنکور کمک کند.

 

ترکی زاده کارشناس مشاوره در خصوص هدایت تحصیلی بیان کرد:  هدایت تحصیلی باید طوری ارزیابی شود که با خروجی موازنه داشته باشد ودر باغملک ۵۰ درصد دانش آموزان از ۶ رشته تحصیلی فقط تجربی را انتخاب می کنند که این در نتیجه با بیکاری و سرخوردگی و یا خودکشی روبرو می شود ، دانش آموزان باید متناسب با توان فکری رشته انتخاب کنند.

 

وی افزود : وقتی روی رشته پزشکی مانور داده شود دانش آموز خودبخود وارد این رشته می شود البته ورود به رشته های فنی حرفه ای نیاز به زیرساخت و امکانات دارد .

دکتر شهریاری در خصوص تمایل ورود دانش آموز به رشته پزشکی گفت: بیکاری یکی از مشکلات اصلی جامعه است و وقتی فارغ التحصیل رشته مهندسی کار وجود نداشته باشد به سمت رشته های پزشکی می روند به طور مثال در خوزستان ۱۲۰۰ نفر استخدامی پرستاری وجود داشت که تنها ۲۶۰ نفر خوزستانی پیدا شد و یا برای شهرستان باغملک ۱۳ نفر ظرفیت گرفتیم ولی حتی یک متقاضی وجود نداشت .

 

وی با تاکید بر هدایت صحیح تحصیلی افزود : مردم را نسبت به جامعه پزشکی بدبین نکنید زیرا حرف معلم دولبه و برای دانش آموزان بسیار تاثیرگذار است.

 

نبوتی شهردار باغملک در این جلسه بیان کرد: سخنرانی در خصوص هدایت تحصیلی برای عوام خیلی تاثیرگذار نیست هدایت تحصیلی در آموزش و پرورش نباید آخرین ایستگاه باشد از ایستگاه اول شروع به هدایت تحصیلی کنید مردم نتیجه را می بینند.

 

وی افزود: به طور مثال فوق لیسانس کارگری کار می کند باید به فکر حمایت از حاصل هدایت تحصیلی باشیم دولتمردان به فکر هدایت واقعی تحصیلی با نگرش عمیق تر باشند.

 

پاکدل بخشدار مرکزی با اشاره به جایگاه برجسته آموزش و پرورش گفت : توجه به آموزش و پرورش باعث توسعه و پیشرفت می شود که این نیاز به مساعدت و همفکری دارد و از اقدامات ارزنده در این حوزه تشکیل کلاس های کنکور بود .

 

وی افزود : تا زمانی که نگاه به آموزش و پرورش عوض نشود مشکل حل نمی شود و این نهاد نقش زیر بنایی دارند و نیروهای آینده را تامین می کند و برخی به دنبال این هستند که آموزش و پرورش زمین بخورد و نمی دانند اگر آموزش و پرورش زمین بخورد دانش آموز ما در نتیجه شهر ما زمین می خورد .

 

پاکدل با بیان اینکه باید نگاه های منفی را از بین ببریم گفت : تمام دستگاه ها را برای حمایت از آموزش و پرورش ملزم می کنیم.

 

 

 

, , , , ,
لینک کوتاه مطلب :
  1. همرزم شهداء از دیار سنگ و گچ ونفت و گاز و سیمان

    با آقای سعیدی پور موافقم ما مشکل آموزش نداریم چراکه خوزستان ما در کیفیت آموزش و دروس اصلی در کل کشور یکی مانده به آخر است و از این لحاظ آقای سعیدی راست می گوید . جدا ما خوزستانیهای و خصوصا شهرهای بختیاری نشین چقدر عقب ماندیم از آموزش با کیفیت. راستی در شهر باغملک با جمعیتی معادل ۱۱۰هزار نفر چند نفر در دانشگاههای معتبر کشور در سال۹۵ قبول شدند. آموزش و پرورش نیازمند انقلاب است و این انقلاب باید از درون خانواده ها بوجود آید و از آموزش و پرورش مطالبه نمایند تا زمانی که آموزش و پرورش در مقام پاسخ به این عقب افتادگی برنیاید و با توجیه از زیر بار این عقب افتادگی سطح آموزش شانه خالای کند و تا زمانی خانواده ها از ترس اینکه مباد معلم با فرزندمان تندی کند و قادر به مطالبه گری نباشیم وضع به همین گونه خواهد بود. پیش بسوی مطالبه گری از مسئولین آموزش و پرورش و کمک به آنها برای حل این مشکل . توجه داشته باشید آسمان آموزش و پرورش سرا سر استان همین گونه است. رابطه بازی در سپردن مسئولیت ها، عدم استفاده صحیح از تخصص افراد، بی تفاوتی خانواده ها از پیگیری وضعیت درسی فرزندانشان،عدم مطالعه کافی معلمین برای توضیح درروس، جدی نبودن معلمین در نمرات دانش آموزان و دهها مورد دیگر از مشکلات مبتلابه امروز دستگاه عریض و طویل آموزش و پرورش است . باید کمک کرد و مشاوره داد و آنها هم بپذیرند انتقادات و پیشنهادات را. البته جا دارد از آن دسته از معلمین عزیز که گمنام ، بی ریا و خالصانه و برای خدا کار می کنند و برای بالا بردن کیفیت آموزش تلاش می کنند قدردانی و تشکر کرد و ایننجانب و خانواده قدردان آن ها هستیم.

معرفی شهرستان