پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 82185

تیم‌ملی عربستان در گروهی که ژاپن و استرالیا در آن قرار دارند، صدرنشین است.

اگر ایران هم‌گروه ژاپن و استرالیا می‌شد…

 

به گزارش گروه ورزشی باغملک نیوز؛ رقابت در دیگر گروه آسیا برای رسیدن به جام جهانی حساس و فشرده است. گروه B که به مراتب گروه پر ترافیک تری برای صعود نسبت به گروه A است، رقابتی پیچیده و مهیج را برای رسیدن به روسیه در خود می بیند.

شاید تنها مهمان ناخوانده این گروه تایلند بود که آن ها هم با کسب ۱ امتیاز از ۶ مسابقه ای که انجام داده اند، تکلیف خود را مشخص کرده اند. عراق هم با وجود اینکه تیم خوبی در اختیار دارد اما شاید با بدشانسی در تقابل با تیم های بزرگ نتوانسته نتایج خوبی بگیرد و با ۴ امتیاز عملا شانس زیادی حتی برای رسیدن به پلی آف هم ندارد.

اما از رتبه ۴ گروه به بالا شرایط متفاوت است. به خصوص نتایج روز پنجشنبه، کاملا جدول و تیم های آن را در موقعیت حساسی قرار داده است. از شگفتی های رخ داده در این گروه همین بس که با حضور ژاپن و استرالیا، این عربستان است که در صدر جدول این گروه قرار گرفته است.

سعودی ها با هدایت برت فن مارویک هلندی با ۱۳ امتیاز در صدر گروه قرار گرفته اند. به نظر می آید فوتبال عربستان پس از مدت ها توانسته دوران افت خود را پشت سر بگذارد و حالا قدرتمند تر از همیشه در مسیر رسیدن به جام جهانی قرار دارد. عربستان آخرین بار در سال ۲۰۰۶ طعم حضور در جام جهانی را تجربه کرده و الان پس از ۱۲ سال رویای رسیدن به روسیه را در سر می پروراند.

از طرف دیگر، ژاپن مثل همیشه محکم و با صلابت به سمت جام جهانی قدم بر می دارد. آن ها فقط به حکم تفاضل گل کمتر نسبت به عربستانی ها در جایگاه دوم قرار دارند و تحت هدایت وحید هلیلودژیچ به دنبال قطعی کردن صعود خود به جام جهانی هستند. آن ها بازی ها را با باخت مقابل امارات شروع کردند اما در ادامه با کسب ۴ برد و ۱ تساوی توانستند به امتیاز ۱۳ برسند و مدعی اصلی رسیدن به روسیه از گروه B لقب بگیرند.

دیگر شگفتی این گروه را می توان عملکرد ضعیف استرالیا قلمداد کرد. کانگوروها تا به حال شکستی را تجربه نکرده اند اما ۴ تساوی از ۶ مسابقه کاری کرده که با ۱۰ امتیاز در رده سوم گروه بایستند تا نه تنها شانسشان برای صعود مستقیم کاهش یابد، بلکه حتی ممکن است رتبه سوم و پلی آف را از دست بدهند. زیرا اماراتی خطرناک و جوان در کمین آن ها نشسته است. مهدی علی و تیمش تا به حال در این گروه مساوی نکرده اند. ۳ باخت و ۳ برد و ۹ امتیاز آن ها را در فاصله یک امتیازی استرالیا قرار داده و شانس آن ها را حداقل برای حضور در پلی آف افزایش داده است.

 

بازی های سه شنبه:

استرالیا-امارات/ فینال گروه

بدون شک حساس ترین بازی روز سه شنبه گروه B را تیم های استرالیا و امارات در خاک استرالیا برگزار خواهند کرد. رقابتی که تا حد زیادی می تواند تکلیف این دو تیم را برای ادامه رقابت ها مشخص کند. استرالیا اگر می خواهد به صعود مستقیم فکر کند باید برنده باشد و امارات اگر به دنبال حضور در پلی آف است نباید به میزبان قدرتمندش ببازد.

 

ژاپن-تایلند/ رقابتی یک طرفه

پیشبینی برد ژاپن مقابل تایلند چندان کار سختی نیست. شرایط دو تیم همانطور که اشاره شد کاملا متفاوت است و تایلند انگیزه چندانی برای رقابت با ژاپن آن هم در زمین حریف ندارد. به نظر می آید می توان از الان ژاپن را در جدول این گروه ۱۶ امتیازی تصور کرد.


عربستان-عراق/ تکمیل تاریخ سازی 

عربستان برای اینکه جای پایش را در صدر این گروه محکم کند احتیاج مبرمی به برد مقابل عراق دارد. عراق ۴ امتیازی با وجود اینکه بخت بسیار اندکی حتی برای پلی آف دارد، اما اگر بتواند عربستان را شکست دهد هم خدمت بزرگی به ژاپن و استرالیا کرده و هم خود را حداقل تا دور بعدی بازی ها زنده نگه می دارد. مردان سبزپوش صحرا هم می دانند که اگر برنده نباشند، ممکن است با از دست دادن رتبه نخست جدول حتی شانس صعود را هم از دست رفته ببینند بنابراین جدال عربستان و عراق در استادیوم ملک عبدالله جده  بسیار تعیین کننده است. 

 

لینک کوتاه مطلب :

معرفی شهرستان