پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 82412

دلنوشته پسر شهید مدافع حرم محمدرضا علیخانی

حالا که روز پدر رسیده دلمان بیشتر از گذشته هوای پدر را کرده است و ای کاش دوباره لحظه‌ای لبخندش را می‌دیدیم و در آغوشش آرام می‌گرفتیم.

 

به گزارش باغملک نیوز به نقل از تسنیم، ابوذر علیخانی فرزند ارشد شهید محمدرضا علیخانی، یکی از شهدای مدافع حرم شهرستان باغملک استان خوزستان به مناسبت فرا رسیدن ولادت حضرت علی(ع) و روز پدر دلنوشته‌ای نگاشته است و در اختیار قرار داد.

 

متن این دلنوشته به شرح زیر است:

بابای خوب و مهربانم سلام

به من گفته‌اند که حرف‌های ناگفته‌ام را بگویم اما از کجا؟

بابای من، حرف دلم را برایت می‌نویسم.

مگر می‌شود تمام دلتنگی‌هایم را یک جا بگویم؟!

حرف‌های بسیاری دارم که با تو بگویم.

از دلتنگی‌هایم و از خاطرات فراموش نشدنی و از روزهای با تو بودن، از خودم و از گذشت روزهای بدون تو و از اشک‌های پنهانم بنویسم و یا از عکس‌ها و فیلم‌هایی پر از خاطراتی که نمی‌دانم با نگاه کردن به آنها حالم بهتر می‌شود و یا  …

پدر جان!

در این روزها خیلی‌ها حال دلم را می‌پرسند اما، دلم در هوای توست.

آن روز که رفتی نه تنها خود رفتی بلکه دل و جان مرا نیز با خود بردی …

اما عهدی که بستم همچنان باقی است

هر چند که سخت است ولی با تو می‌توانم.

پدر جان!

 می‌دانم همان‌قدر که من و خانواده به یاد تو هستیم تو نیز به یاد ما هستی و برایمان دعا می‌کنی.

دوست دارم در کنارم باشی تا سر بر زانویت بگذارم و درد دل‌هایم را برایت بگویم.

ای کاش بودی تا من در کنار تو به خود ببالم. اما نه!!!

حالا که فکر می‌کنم می‌بینم اکنون زمانی است که باید بیشتر به تو افتخار کنم چون تو شهیدی و شهید زیباترین تفسیر عشق و شجاعت و ایثار است.

دل تنگ پدر شده‌ام

به من گفته‌اند که حرف‌های ناگفته‌ام را بگویم اما از کجا؟

بابای من، حرف دلم را برایت می‌نویسم.

مگر می‌شود تمام دلتنگی‌هایم را یک جا بگویم؟!

حرف‌های بسیاری دارم که با تو بگویم.

شاید این چند جمله‌ای که نوشتم برای شما همراهان و برای کسانی که کمی از سرگذشت‌های من فرزندان دیگر شهدا بی‌خبرند.

چند روزی است که همه در فکر هدیه و جشنی به مناسبت روز پدر هستند تا یکی از بهترین روزها را برای پدر خود رقم بزنند.

اما تلاش و فکر من و خانواده‌ام در این روزها چیز دیگری شده…

در این مدت جای عکس پدر روی دیوار بود اما این هفته مدام جای عکس را جابه جا می‌کردیم که شاید ما هم کاری کرده باشیم برای روز پدر

در واقع این کار فقط سبب دلخوش کردن لحظه‌ای خودمان می‌شد.

حالا که روز پدر رسیده دلمان بیشتر از گذشته هوای پدر را کرده است و ای کاش دوباره لحظه‌ای لبخندش را می‌دیدیم و در آغوشش آرام می‌گرفتیم.

روز پدر امسال من بودم و عکس روی دیوار، همان عکسی که پدرم کنار دایی‌ام و پسر عمویش و عموی مادرم است و روی قاب تصویر نشسته‌اند، انگار دارند به من نگاه می‌کنند و گاهی لبخندی هم از همان جا برایم می‌فرستند و این تصویر شاید همین یک بیت را کم دارد:

باز هم روز پدر شد و من می‌دانم

مثل هر سال فقط فاتحه‌ای می‌خوانم

پدر عزیزم!

می‌دانم این چند سطر را بعضی‌ها نه با چشم که با دل می‌خوانند و با عمق جان می‌دانند و درکش کرده‌اند، اما هر چه هست دلم به امید آن روز شاد است که روزی چشم ما هم دوباره به جمالت روشن شود. ان شاء الله

بابای آسمانی‌ام!

روزت مبارک

 

شهید محمدرضا علیخانی سومین شهید مدافع حرم باغملک است که در تاریخ سوم خرداد ماه سال ۱۳۴۴ در روستای طلاور این شهرستان متولد شد.

وی چهارمین فرزند خانواده هفت نفره‌ای است که بعد از ۲ خواهر و یک برادر به نام غلامحسین شادی را دوباره میهمان جمع صمیمی خانواده روستایی خود کرد.

این فرزند دلیر خوزستان  برای دفاع از حرم حضرت زینب کبری (س) و حضرت رقیه خاتون (س) عازم سوریه شد و به نبرد با تکفیری‌ها پرداخت.

شهید علیخانی پس از مدت‌ها نبرد با تکفیری‌ها در سوریه، روز یکشنبه ۲۹ آذر ماه سال ۱۳۹۴ همزمان با هشتم ربیع‌الاول سال ۱۴۳۷ هجری قمری و سالروز شهادت امام حسن عسکری (ع) در استان حلب سوریه مجروح و چند روز در بیمارستان بستری شد.

 

دوست دارم دوباره لبخند پدرم را ببینم

 

این دلیرمرد در روز چهارشنبه دوم دی ماه سال ۱۳۹۴ مقارن با ۱۱ ربیع الاول سال ۱۴۳۷ هجری قمری در شهر خان طومان استان حلب سوریه شربت شهادت نوشید.

در روز مجروحیت شهید علیخانی یکی از دوستان صمیمی و همرزمان دیرینه‌اش یعنی شهید فرامرز رضازاده مظلومانه در حلب سوریه به شهادت رسید.

شهید علیخانی در سال ۱۳۶۵ با یکی از بستگان خود ازدواج کرد که حاصل این پیوند آسمانی ۳ فرزند پسر به نام‌های ابوذر، نوذر و ایوب و ۲ فرزند دختر است.

 

, , ,
لینک کوتاه مطلب :

معرفی شهرستان