پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 82452

یادداشت/

طایفه گرایی به عنوان یک آفت مهلک، سدی بزرگ در مسیر توسعه شهرهایی مانند #باغملک، صیدون و……. شده است.

طایفه گرایی به عنوان یک آفت مهلک، سدی بزرگ در مسیر توسعه شهرهایی مانند #باغملک، صیدون و……. شده است. شهروندان در انتخاب نمایندگان خود در شورا های شهر و روستا، تخصص، تجربه مدیریتی، انگیزه، خلاقیت و اخلاق محور بودن را فدای آفت طایفه گرایی می کنندکه در نهایت آثار آن را می توان در عدم مشارکت گیری شهروندان در امور شهری، ساخت و ساز های غیر استاندارد، عدم توسعه حمل و نقل شهری، عدم توسعه شهرها و پیشبرد برنامه های اجتماعی، اقتصادی، عمرانی و رفاهی، مشکلات فرهنگی، آسایش و زیبایی شهری، عدم پاسخگو بودن شوراها به نیازهای شهروندان، عدم خلاقیت و تفکر برای درآمد زایی مستمر شهر و متکی بودن به عوارض و … مشاهده کرد.
 

امروزه هر شهروند که از وضعیت توسعه شهر و محرومیت دیار خود انتقاد دارد این نقد به انتخاب های ناشایست همه ما در دوره های گذشته وارد است.
 


بدون شک همه ما با هر جایگاه اجتماعی، قشرنخبگان، اسباب رسانه، مدیران فضاهای مجازی، افراد تحصیل کرده و … می توانند با حمایت و معرفی افراد توانمند، متخصص، دلسوز، باایمان، توانا، دارای فکر و اندیشه خلاق و … و شناساندن این افراد به مردم، و روشنگری در مورد عواقب شوم قوم گرایی و پسرفت های حاصل از آن توده مردم را آگاه نمایم وزمینه ساز انتخاب شورای شهر توانمند و متخصص برای رشد و توسعه و اعتلای شهرمان باشیم.

 

امیدواریم که در انتخابات پیش رو همه شهروندان با رویکرد جدید و توجه به شایسته سالاری و تخصص گرایی وتعهد به انتخاب های قومی و طایفه‌ای نه بگویند و رشد و توسعه شهر و دیار همیشه سرافرازمنگشت را با انتخاب آگاهانه رقم بزنند

, ,
لینک کوتاه مطلب :

معرفی شهرستان