پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 82218

راهیان نور هر ساله مناطقی را برای سفر انتخاب می کنند که در آن منطقه عملیات های مهم دوران دفاع مقدس که اغلب آنها با رشادتی وصف ناپذیر از سوی رزمندگان مواجه بوده اند رخ داده باشد مناطقی که در جای جای آنها رزمنده ای از تبار یاران امام حسین(ع) آسمانی شده است.

مناطق عملیاتی جبهه های جنوب ایران سجده‌ گاه مردان آسمانی است وقتی قصد سفر به سرزمین نورانی جبهه های جنوب را میکنی باید دلت را به گوشه چفیه‌ گره بزنی تا با دیدن صحنه های رشادت ها و مظلومیت های رزمندگان دفاع مقدس قرار از دلت برود، دراین گزارش میخواهم از مناطقی مطلب بنویسم که نه زبان از پس زیبائی هایش بر می آید و نه چشم، قدم به مناطق عملیاتی جبهه های جنوب که می‌گذاری آسمان دلت بارانی می‌شود، دیدگانت به اشک می‌نشیند و بغضی سنگین راه گلویت را می‌گیرد، مناطق عملیاتی جبهه های جنوب ، نبرد تن به تن بین توست و نفست ! حال که مهمان این مناطق شده ام زمان مناسبی است که وجدانم را قاضی کنم و ببینم کدام برنده بوده ایم؟ من یا نفسم؟

 

در این سرزمین باید با قطره های اشک با شهدا حرف زد، همان هایی که در راه خدا قدم گذاشته و به الله پیوستن،همان هایی که راهیان نورند، راهیانی که از خانه های خود و از کنار پدر و مادر و زن و فرزند هجرت کردند و در جنوبی ترین تا غربی ترین مرزهای ایران اسلامی به جهاد و مبارزه با دشمنان از خدا بی خبر پرداختند، شهدا انعکاس روشن خورشید در رودخانه های سرخ حماسه‏ هستند بزرگمردانی که دلشان دریا می‏نوشت و نگاهشان طوفان می‏ سرود، سلام بر شهیدانی که راه نور را انتخاب کردند و برای همیشه نورانی ماندند سلام بر شهدایی که با نور خود چراغ هدایت و مایه افتخارمان شدند سلام بر شهدایی که با افتخار اعلام می دارم که با دیدن قتلگاهشان درس ایثار و شهادت را بازآموزی می کنم و در کنار یادمان های شهداء کوله باری از معرفت را برای دنیا و آخرت خود بر می دارم و می آموزم که چگونه مراقب خود و مطیع ولایت باشم.

 

 و اما لحظه ای متوجه می شوی که نمی توانی از این سرزمین دل بکنی،متوجه می شوی که با شهدا خو گرفته ای  متوجه می شوی که حتی دل کندن از سرزمین شهدا هم سخت است ای شـهـیـدان  گمان می کردم گذشت زمان،هوای سرزمین پاکتان را از ذهنمان خواهد زدود اما داغ فراق شما روز به روز بیشتر آبمان می کند،کاش می شد برای همیشه ما را میهمان خود می کردید. شهدا ما را  حلال کنید …شهدا ما را دعا کنید …شهدا شما را به جان مادرتان زهرا (س) دست ما را هم بگیرید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

گزارشگر و عکاس:رضـا برون

, , , , ,
لینک کوتاه مطلب :

معرفی شهرستان