پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 82393

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی باغملک خبر داد؛

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان باغملک از آغاز فیلم برداری فاز دوم مستند «دل بینا» محصول مشترک استان خوزستان و کهگیلویه و بویر احمد خبر داد.

 

 

 

به گزارش باغملک نیوز احمدرضا زنگنه رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان باغملک در حاشیه بازدید از لوکیشن مستند «دل بینا» گفت: در چند سال اخیر ارتباط نزدیکی در راستای اجرای برنامه های فرهنگی و هنری با استان کهگیلویه و بویر احمد برقرار شده که نتایج خوبی به همراه داشته است.

 

وی با اشاره به ساخت مستند «دل بینا» افزود: این مستند به کارگردانی حسن کریم‌ نژاد از هنرمندان مطرح شهرستان بهمئی در استان کهگیلویه و بویر احمد با مشارکت هنرمندان شهرستان باغملک کلید خورد.

 

زنگنه خاطر نشان کرد: مستند «دل بینا» واقعیت ها و توانمندی انسان های روشن دل و نحوه زندگی آنها را میان اجتماع بیان می کند که فاز اول آن بهمن سال گذشته در باغملک ساخته شد.

 

وی اذعان داشت: این مستند روایت زندگی پیرمرد نابینای ۶۱ ساله بنام غلامحسین گودرزی اهل روستای ابراهیمی شهرستان باغملک استان خوزستان می باشد که بعلت بیماری خاص در دوران کودکی و سن سه سالگی چشمان خود را از دست داد.

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان باغملک تصریح کرد: راز این مستند در این نکته است که از دست دادن چشمان غلامحسین باعث نشد که وی از فعالیت و زندگی روزمره دست بردارد و هر روز ۶ کیلومتر از روستای خود را با پای پیاده تا شهر برای خرید مایحتاج زندگی می‌پیماید.

 

وی با بیان اینکه فاز دوم این مستند در منزل گودرزی در حال فیلم برداری می باشد، تصریح کرد: مستند «دل بینا» با کارگردانی و تصویر برداری حسن کریم نژاد که سابقه ساخت چندین مستند و فیلم کوتاه از جمله مستند اشکفت، مستند چهتون، هیچ بزرگ و مستند کوچ عشایر را در کارنامه هنری خود دارد تهیه می شود.

 

لینک کوتاه مطلب :

معرفی شهرستان