پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 83132

حجت الاسلام رئیسی گفت: به جای رقیب هراسی و اتخاذ مواضع دشمن شاد کن، به مردم بگویید چه کارها کردید؟ می گویند سایه جنگ را با برجام از سر کشور برداشته ایم اما به اعتقاد من حضور در صحنه جوانان و مردم خوزستان سایه جنگ را از سر کشور برداشته است.

/رهیاب، حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی در جمع پرشور مردم خوزستان در مصلی مهدیه اهواز اظهار داشت: اگر یک ساعت شغل در هفته را شغل حساب کنیم و بپذیریم که آمار بیکاری در کشور ۶ میلیون است، باید بدانیم که در صورت ثبات در نرخ بیکاری و ادامه روند دولت فعلی حل مشکل بیکاری ۱۰ سال زمان می‌خواهد.

 

وی افزود: مشکل در ضعف مدیریت اجرایی است که توانایی ایجاد سالانه یک میلیون شغل ندارد و سوال ما از دولت فعلی این است که چرا با افزایش نقدینگی در جامعه هر روز شاهد تعطیلی کارخانجات و صنایع هستیم.

 

این کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به صف ۵۰۰ هزار نفری وام ازدواج گفت: می‌گویند منابع نداریم و نمی‌توانیم به این جوانان وام ازدواج دهیم اما ما می‌گوییم دو نفر از این اشخاصی که به ناحق تسهیلات گرفته‌اند اقساط معوقه خود را پرداخت کنند تا دیگران بتوانند وام ازدواج بگیرند.

 

وی بیان کرد: آقایان مُدام می گویند «نمی شود»، خب مگر قانون درباره مسکن و اشتغال وضع نشده است؟ خب اگر نمی توانید چرا ۴ سال اوضاع کشور را به دست گرفته اید؟یک بار می گویند مملکت را می‌خواهید به عقب برگردانید و یک بار رقیب هراسی می کنند اما ما می‌گوییم به بازگشت به گذشته، نه تحمل وضع موجود بلکه تغییر به نفع مردم.

 

حجت الاسلام رئیسی عنوان کرد: هروقت از دولتی‌ها سوال بپرسیم می‌گویند دولت قبل، ما از صدا و سیما خواستیم که مسئولان دولت فعلی با دولت قبل مناظره برگزار کنند، تا هروقت سوال بپرسیم نگویند دولت قبل؛ ما می گوییم که یارانه ۴۵ هزار تومانی چگونه می تواند زندگی مردم را بچرخاند، چگونه حقوق نجومی می شود اما یارانه محرومان نمی‌شود؟

 

وی اظهار داشت: می گویند از کجا شغل ایجاد می کنید، ما می گوییم که با ارزش افزوده خرمای خوزستان می‌توان ۷۰ محصول تولید کرد، چرا صنایع تبدیلی ایجاد نمی شود که شغل ایجاد کنیم؟ چرا باید بگذاریم خرمای ما پس از خام فروشی فاسد شود.

 

این کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: براساس آمارها سالانه ۱۸ میلیارد دلار کالای قاچاق وارد کشور می‌شود که اگر ۱۰ میلیارد دلار از این قاچاق کنترل شود ما می‌توانیم یک میلیون شغل ایجاد کنیم. چرا آقایان به مسائل سیاسی فضای مجازی چسبیده‌اند و از اقتصاد فضای مجازی غفلت کرده‌اند؟ پاکستان و هند با فضای مجازی بیش از درآمد نفتی ما درآمد دارند و ۴۰۰ هزار شغل در فضای مجازی ما نهفته است.

 

وی بیان کرد: به جای رقیب هراسی و اتخاذ مواضع دشمن شاد کن، به مردم بگویید چه کارها کردید؟ می گویند سایه جنگ را با برجام از سر کشور برداشته ایم اما به اعتقاد من حضور در صحنه جوانان و مردم خوزستان سایه جنگ را از سر کشور برداشته است.

 

حجت الاسلام رئیسی با تأکید بر لزوم حفظ کارون گفت: ما می گوییم امکانات و منابع کشور باید حفظ شود و برای همه گفته های خود برنامه داریم، من می پرسم آیا امکان پیشگیری از مفاسد و فرار مالیاتی وجود ندارد؟ از مردم و کاسبان خرد مالیات ها را به زور می‌گیرند اما کاری به یقه سفیدها ندارند.

 

کشور ما بن بست ندارد، مردان و زنان عرب، بختیاری، لر، شوشتری، دزفولی و سایر اقوام خوزستان حرفهای امروز مرا ضبط کنید و از من مطالبه کنید و بدانید مشکل گرد و غبار قابل حل است.

 

انتهای پیام/

 

 

لینک کوتاه مطلب :

معرفی شهرستان