پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 83100

درجلسه انجمن کتابخانه های شهرستان باغملک مطرح شد؛

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان باغملک با حضور معاون فرماندار،رئیس نهاد کتابخانه های عمومی شهرستان باغملک و اعضای انجمن کتابخانه های شهرستان درسالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

به گزارش باغملک نیوز،جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان باغملک با حضور تمامی اعضا انجمن درسالن جلسات فرمانداری شهرستان باغملک برگزار شد.

 

درابتدای این جلسه رحمان مرادی نیا رئیس نهاد کتابخانه های عمومی شهرستان باغملک ضمن گرامیداشت اعیاد شعبانیه عنوان کرد:یکی از دستورات جلسه امروز ابلاغ شیوه نامه اجرایی و اطلاع رسانی هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی است که درراستای تکریم است و از دهه ی کرامت همزمان با ولادت حضرت معصومه(س) آغاز می شود وتا پایان این دهه که میلاد امام رضا (ع) است خواهد بود.

 

وی ادامه داد:جشنواره کتابخوانی رضوی هر ساله در دو بخش با حضور شرکت کنندگان خارجی و داخلی از سراسر کشور برگزار می شود که بخشی از این جشنواره را نهاد کتابخانه ها به عنوان عضوی از جامعه و در راستای اشاعه فرهنگ منور رضوی متولی وعهده دار برگزاری آن می باشد که هدف از این جشنواره ترویج سیره و فرهنگ رضوی و آشنایی کودکان ،نوجوانان وخانواده ها با سبک و شیوه زندگی امام رضا(ع) است.

 

مرادی نیا گفت:این مسابقه به صورت مکتوب واینترنتی برگزار می شود که بخش مکتوب آن باتوجه به شرایط سنی  کتاب هایی دراختیار شرکت کنندگان قرار داده می شود وهرچه بیشتر از این فضا ها و موقعیت ها استفاده کنیم هم برای خود و هم برای شهرمان خوب است.

 

رئیس نهاد کتابخانه های عمومی شهرستان اظهار داشت:سال های قبل متاسفانه نتوانستیم آن رتبه ای که مد نظر نهاد کتابخانه ها بود کسب کنیم چراکه تعداد شرکت کنندگان کم بود و امسال آماده هستیم تا نظرات اعضا انجمن کتابخانه ها را بشنویم و در راستای جذب هرچه بیشتر شرکت کنندگان ما را راهنمایی کنند.

 

درادامه و در راستای جذب شرکت کنندگان درجشنواره کتابخوانی رضوی اعضای انجمن کتابخانه ها ومدعوین هرکدام به ایراد نظر و راهنمایی خود پرداخت که از طرف آموزش و پرورش و دانشگاه های شهرستان باغملک اعلام آمادگی شد جهت برگزارشدن این مسابقه کمک های لازم را داشته باشند.

 

درپایان بهمن تامرادی معاون فرماندار شهرستان باغملک ضمن اشاره به مقوله فرهنگ و ارتباط مردم با کتاب وکتاب خوانی بیان داشت:فرهنگ وقتی پیش روی و حرکتی نداشته باشد درهمه ی زمینه ها دچار مشکل خواهیم شد و آسیبی که جامعه ی امروز ما را با مشکل مواجه کرده فاصله گرفتن از فرهنگ کتاب و کتاب خوانی است.

 

وی درادامه افزود:دستگاه های متولی باید فرهنگ را درنسل جوان و همه ی سطوح ابلاغ و عملیاتی کنند چرا که می تواند بسیار تاثیرگذار باشد ما برای رشد و ارتقاء فردی و سلامت جامعه نیاز به هزینه کردن در دو مقوله داریم یکی دربحث آموزش فرزندان و دیگری دربحث بهداشت که دراین موارد هزینه کردن دررسیدن به کمال نیاز است.

 

تامرادی خاطر نشان کرد:دستگاه های فرهنگی باید برای ارتقاء فرهنگ کتابخوانی برنامه داشته باشند و از آنها تقاضا می کنیم که درجلسات بعدی که تشریف می آورند با برنامه و بیلان کاری حاضر شوند و جامعه ی هدفی را که مشخص و برنامه ریزی کردند به صورت مستند ارائه دهند که سایر دستگاه ها بتوانند استفاده کنند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

خبـرنگـار:رضـا برون

, , ,
لینک کوتاه مطلب :

معرفی شهرستان