پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 83147

با حضور فرمانده کمیته جستجوی مفقودین انجام شد؛

جانمایی تدفین چند شهید گمنام در روستای ابوالعباس باغملک صبح امروز با حضور سردار محمد باقرزاده انجام شد که پس از بازدید و بررسی از چندین محل برای تدفین یک نقطه مورد تایید قرار گرفت .

به گزارش باغملک نیوز جانمایی تدفین چند شهید گمنام در روستای ابوالعباس باغملک صبح امروز  با حضور سردار محمد باقرزاده فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح و جمعی از مسئولین شهری و روستایی انجام شد که پس از بازدید و بررسی از چندین محل برای تدفین  یک نقطه که اشراف بیشتری بر منطقه داشت مورد تایید قرار گرفت .

 

سردار باقرزاده در این بازدید گفت : شما اکنون گام اول برداشتید اما تا کار اصلی کار بسیاری دارید این محل به خاطر اشراف بر منطقه ، دسترسی ، زیبایی منظر ، قابلیت های توسعه در آینده و مقبولیت آن در بین مردم تایید شد که پاسخگوی نیاز ما است .

وی عنوان کرد: با توجه به اهداف کار برای تدفین که مهمترین هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است نه اینکه فقط فاتحه بخوانیم اینجا حرم شهدای گمنام می شود و مردم برای زیارت شهدا رنج پیاده روی را بر خود هموار کنند و این مسیر را کوهپیمایی کنند .

 

سردار باقر زاده با بیان اینکه این نقطه را باید مثل یک هدیه آسمانی بالای سر خود بگذارید افزود: باید همت کنید که این نقطه مانند نگینی بر روی منطقه بدرخشد و به بهترین شکل استقبال کنید و تاکنون به همه جا دو شهید سهمیه می دادم اما تصمیم گرفتم به علت شوق و اشتیاقی که از خود نشان دادید سه شهید به این منطقه سهمیه دهم.

وی تصریح کرد: چیزی که باعث عزت و حیات ملت شد دفاع مقدس و ایستادگی در مقابل دشمن بود لذا اینجا چهار کار باید انجام دهید اول اینکه بازکاوی نبردها توسط فرماندهان جنگ گفته شود و هر ماه یک عملیات را تشریح کنند دیگر آنکه شب های خاطره را برگزار کنید و خاطرات جبهه را جمع آوری و چاپ کنید ، همچنین شب شعر دفاع مقدس و شب نقد دفاع مقدس برگزار کنید واز این راه فرهنگ کتابخوانی که  یک فریضه ست را ترویج دهید .

 

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح عنوان کرد : در این مکان باید مجموعه کامل ایجاد شود بقعه و فضای سبز ،زائر سرا ،پارکینگ و…..ایجاد شود ،همچنین یک راه دسترسی از منطقه گردشگری به این سمت ایجاد شود که گردشگران نیز به حرم شهدا بیایند.

وی در پایان بیان کرد: مسئولین و خیرین نیز کمک کنند تا هرچه سریعتر این مجموعه را بسازند و همچنین مقدمات باید آماده شود تا روز شهادت امام صادق (ع) یعنی ۲۵ شوال تشییع و تدفین انجام گیرد.  

 

, , ,
لینک کوتاه مطلب :

معرفی شهرستان