پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 83288

سه روز مانده به انتخابات و دست و دل بازی دولت در باغملک ؛

یزدانی بیان کرد: به منظور جذب سرمایه گذار و رونق بیش از پیش شهرکها تخفیف هشتاد درصدی در قیمت حق انتفاع واگذاری زمین در شهرکهای صنعتی ایذه، باغملک، رامهرمز و هفتکل لحاظ خواهیم نمود.

به گزارش باغملک نیوز تنها سه روز مانده به انتخابات ریاست جمهوری  معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت از شهرک صنعتی باغملک بازدید کرد و آخرین وعده های دولت یازدهم را به صنعتگران داد و برای ارائه خدمات به تولیدکنندگان بی نهایت دست و دل باز شد .

 

جلسه بررسی مشکلات شهرک صنعتی باغملک  با حضور یزدانی معاون وزیر صنعت ومعدن و تجارت ، حاجتی معاون برنامه و بودجه ، فرماندار ، مسئولین باغملک و چند تن از صنعتگران  در محل  شهرک صنعتی برگزار شد .

در ابتدای این جلسه سید مجید صالحی سرپرست فرمانداری با ارائه مشکلات صنعتگران  و تولیدکنندگان این شهرک خواهان نگاه ویژه معاون وزیر به واحدهای تولیدی این شهرستان شد.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران گفت: در برنامه اقتصاد مقاومتی در سال جاری ۲ میلیارد دلار صادرات محصولات بنگاه های کوچک و متوسط هدف گذاری گردید.

علی یزدانی  طی بازدید از ۶ شهرک و ناحیه صنعتی در شهرستان های رامهرمز، هفتکل، باغملک و ایذه در استان خوزستان، در جمع مدیران واحدهای صنعتی ایذه و باغملک اظهار کرد: مطابق قانون و مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتی به ریاست معاون اول ریاست جمهور، تمامی بانک ها مکلف هستند ضمانت نامه های صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک را به عنوان وثیقه بپذیرند.

 

وی مبلغ دریافت شده برای واگذاری زمین در شهرکهای صنعتی به سرمایه گذاران را حق انتفاع و برای تامین هزینه های زیر ساختی مانند انشعابات آب، برق، گاز، مخابرات، تصفیه خانه و … اعلام کرد و گفت: به منظور جذب سرمایه گذار و رونق بیش از پیش شهرکها تخفیف هشتاد درصدی در قیمت حق انتفاع واگذاری زمین در شهرکهای صنعتی ایذه، باغملک، رامهرمز و هفتکل لحاظ خواهیم نمود.


یزدانی همچنین پیش بینی کرد :  همچنین در حوزه مالیات و تامین اجتماعی طی تصمیماتی که در سال اقتصاد مقاومتی گرفته شد این است که  هم صنعتگر ، هم کارآفرین  هر فردی خودش بیان کند که چه میزان مشمول مالیات می شود.

 

یزدانی تحقق اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال را با شعار و بوروکراسی زائد اداری میسر ندانست و بیان کرد: در صورتی که بخش دولتی، خصوصی و آحاد مختلف جامعه با همدیگر همگرایی و تعامل داشته باشند و در چارچوب سیاست های اقتصاد مقاومتی فعالیت کنند شاهد رشد تولید و اشتغال خواهیم بود.

 

وی در رابطه با مشکلات واحدهای تولیدی  مربوط به حوزه های  مالیاتی و تأمین اجتماعی اظهار داشت: باید کلیه دستگاه های اجرایی براساس مصوباتی که ستاد اقتصاد مقاومتی مصوب نموده است عمل نمایند.

 

وی ادامه داد: شهرکهای صنعتی قادر به رفع محرومیت ها و ایجاد اشتغال در حداقل زمان هستند مشروط به اینکه بدون انجام مطالعات تخصصی بنگاه کوچک و متوسطی راه اندازی نشود و ما نیز در حوزه نوسازی تجهیزات در چارچوب سیاست های اقتصاد مقاومتی ، آموزش رایگان، کمک هزینه شرکت در نمایشگاه های داخلی و خارجی، کمک هزینه طرح های پژوهشی و … حمایت خواهیم نمود تا کیفیت محصولات داخلی افزایش و میزان واردات همچنان کاهش یابد.

 

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از خط تولید کارگاه تولیدی صنایع پلاستیک سروستان، ظروف یک بار مصرف شفیق، صنایع غذایی چویل مستقر در شهرک صنعتی باغملک و همچنین خط تولید و بسته بندی صنایع غذایی کامکار جنوب و واحد تولید بستنی و خط تازه تاسیس تولید پنیر و  تصفیه خانه شهرک صنعتی ایذه بازدید کرد.

 

یزدانی اشاره کرد: اینکه واحدهای تولیدی کمتر با مشکل مهمی به نام بازار مواجه هستند دستاورد بسیار مهمی است و وجود صنایع غذایی کامکار جنوب که به آلمان  افغانستان و عراق صادرات دارد بیانگر قابلیت های صنعتی خوزستان می باشد.

 

در پایان اسکندری رئیس اداره صنعت، معدن  و تجارت باغملک درحاشیه این بازدید در خصوص مصوبات ماموریت معاون وزیر گفت: از معاون وزیر در خصوص تخفیف واگذاری زمین به متقاضیان ایجاد واحدهای تولیدی که با موافقت وی ۸۰ درصد تخفیف داد و همچنین درخواست شد برای اینکه فرصت ایجاد واحد تولیدی درشهرک صنعتی با حداقل قیمت ایجاد شود مقررگردید بدهی های قبلی واحدهای تولید در زمان پرداخت تسهیلات جدید توسط بانک مد نظر قرار نگیرد.

 اسکندری عنوان کرد: زمینه پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی با پیگیری های فرماندار و موافقت معاون برنامه و بودجه درجهت رفع مشکلات صنعتی فراهم شد.

وی در پایان گفت : مشکلات و مطالبات واحدهای صنعتی از طریق معاون وزیر دکتریزدانی و رفع کامل آنها  پیگیری شد و باتوجه به سفر یزدانی معاون وزیر و حاجتی معاون برنامه و بودجه درشهرک صنعتی درآینده نزدیک شاهد شکوفایی صنعت درشهرستان خواهیم بود.

, , ,
لینک کوتاه مطلب :

معرفی شهرستان