پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 82716

خطیب جمعه باغملک ؛

حجت الاسلام والمسلمین هاشمی نژاد خطاب به هیئت نظارت بر انتخابات شورای شهر و روستا در مرکز استان گفت : در تصمیمات تایید صلاحیت ها تمایلات شخصی نباید دخیل باشد و اگر این شد باید گفت خودتان صلاحیت تان را از کجا آوردید.

به گزارش باغملک نیوز حجت الاسلام والمسلمین هاشمی نژار در خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به سالروز تاسیس سپاه پاسداران گفت : با توجه به فرمان تاریخی امام خمینی (ره)که فرموند اگر سپاه نبود کشور نبود وقتی در تاریخ جمهوری اسلامی می نگریم  هر کجا کشور به پرتگاه رسید سپاه وارد شد .

 

وی افزود : در ۸ سال دفاع مقدس که رئیس جمهور خائن دستور عقب نشینی به ارتش داد و بخشی از خاک کشور را به صدام داد اگر سپاه نبود کشور هم نبود، در سختی های کردستان ، در زمان تهاجمات فرهنگی و ناتوی فرهنگی و امثال آن  اگر سپاه نبود کشور رفته بود.


وی سپاه را شجره طیبه ای معرفی کرد که مجموعه ای ازجوانان آگاه به زمان و مخلص و بصیر تربیت کرد و افزود: در سال ۷۸ اگر سپاه نبود کشور نبود و در سال ۸۸ با آن همه هجمه ها که نسبت به نظام بوجود آوردند اگرسپاه نبود کشور رفته بود و امام (ره) با اتکا به دور اندیشی تاریخ اسلام  و نگاه به آینده و قلمرو مکتب اسلام این فرمایش را فرمود.

 

خطیب جمعه باغملک به تایید صلاحیت کاندیداهای انتخاباتی اشاره کرد و ادامه داد:مردم و مسئولین و هیئت اجرایی انتخابات بدانند که کار انتخابات فقط به روز رای گیری منحصر نمی شود بحث شناسایی افراد و تایید صلاحیت ها چه در شوراهای شهر و چه در ریاست جمهوری زمان می برد و  کار سنگینی ست .

 

وی بیان کرد: در تایید صلاحیت ها مراجع چهارگانه زحمت کشیدند و در این مقوله برادران سپاه باغملک هم در این دوره و هم در دوره های قبل سنگ تمام گذاشتند و بدون نگاه سیاسی شخصی ، نگاه جغرافیایی و یا نگاه قومی نسبت به منافع شهرستان و مصالح مردم زحمت کشیدند.
 

حجت شرعی در تایید صلاحیت ها مراجع چهارگانه است


حجت الاسلام و المسلمین هاشمی نژاد عنوان کرد : برادرانی که آبروی مردم در دست شماست و فردا آبروی شما به دست مردم خواهد بود نظارت و تایید صلاحیت در دست شماست و قانون حجت شرعی را معرفی کرده و حجت شرعی بر آنهایی که تایید و عدم تایید را به آنها واگذار کرده اند مراجع چهارگانه است مراجع چهارگانه اگر بگویند صلاحیت ندارد اگر تمام عالم بگویند صلاحیت دارد و بر خلاف مراجع چهارگانه تایید کنید شب اول قبر باید جوابگو باشید  .


وی خطاب به هیئت اجرایی و فرماندار گفت: اگر کسانی که آبروی نظام بودند و زیر چتر نظام آبرو جمع کردند خدشه ای به آبرویشان وارد شود روز قیامت هم این اشخاص و هم جامعه شاکی کسانی هستند که تخطی کرده اند.

 

در تایید صلاحیت ها تمایلات شخصی نباید دخیل باشد

 

خطیب جمعه باغملک خطاب به هیئت نظارت بر انتخابات شورای شهر و روستا در مرکز استان گفت : در تصمیمات تایید صلاحیت ها تمایلات شخصی نباید دخیل باشد و اگر این شد باید گفت خودتان صلاحیت تان را از کجا آوردید و به سوابق خود برگردند و نگذارند حرفهایی که خلاف مصالح فردی است ، بخاطر منفعت و مصالح دینی مردم گفته شود .

 

وی در پایان بیان داشت : هیئت مرکزی در مرکز استان در تیررس مردم ،  مسئولین و دستگاه های امنیتی هستند در آینده می خواهید با همین مردم زندگی و در شهر رفت و آمد کنید پس نباید در محدوده زمانی خاص که قانون قدرت را به دست شان داد بدون دلیل شرعی و حجت قانونی  کسی را رد کنند ، زیرا مردم پاسخ می دهند  و  مردم نسبت به نظام و تصمیمات کارگزاران نظام بی تفاوت نیستند .

 

, , ,
لینک کوتاه مطلب :

معرفی شهرستان