پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 82882

در جلسه شورای اداری مطرح شد ؛

صالحی ضمن انتقاد ازعملکرد صداسیمای خوزستان گفت:بخش های ما پوشش صدا و تصویر ندارند و اقدامات خوبی در شهرهای میداوود و صیدون و… انجام ندادند و متاسفانه اخبار شهرستان پوشش داده نمی شود و معلوم نیست چه مشکلی با ما دارند و صداسیما مختص چند شهرستان نیست.

به گزارش باغملک نیوز اولین جلسه شورای اداری سال ۹۶ با حضور استاندار خوزستان ، چندین مدیرکل ،فرماندار ، امام جمعه ، فرمانده سپاه باغملک و دیگر مدیران شهرستان در سالن جلسات فرمانداری باغملک برگزار شد.

 

سید مجید صالحی فرماندار باغملک در این جلسه بیان کرد : شهرستان باغملک با ۱۰۷ هزار جمعیت دارای ۴ شهر، ۳ بخش و ۸ دهستان است که مسائل ، مشکلاتی را دارد و آب و هوای معتدل و اراضی مستعد دارد و از دیرباز در بخش کشاورزی فعالیت های خوبی صورت گرفته در زمینه زیارتی و گردشگری رونق داشته است .

 

وی با اشاره به مشکلات شهرستان گفت : مشکل عمده ما بیکاری و عدم اشتغال است نرخ بیکاری از دغدغه های ماست همه خوزستان را یک استان صنعتی می شناسند که صنایع نفت و گاز و … مختلف دارد ولی شهرستان باغملک محروم است دولت ها که درآمد خوبی داشتند نگاهی به این شهر ندارند و صنایع در هر شهرستان ها وجود دارد اینجا صنعت وجود ندارد عمده امرار معاش مردم از کشاورزی ست و  42 درصد شاغلین در این زمینه هستند که مشکلات خاص خود را دارد .

 

وی با بیان اینکه کشاورزی در این منطقه بصورت دیم است  و راندمان لازم را ندارد گفت: درصد قابل توجهی از مردم تحت پوشش نهادهای حمایتی هستند با وجود اینکه اراضی مستعد و اقلیم مناسب داریم اما محدود هستند و تقویت بنیان اقتصاد خانواده ندارند.

 

صالحی بیان کرد: طرح های نیمه فعال به لیست طرح های اقتصادی بنیاد برکت معرفی شدند که بخاطر شرایط خاص بنیاد خیلی از این طرح های راکد نتوانستند استفاده کنند و اکنون در شهرستان ۲۵  واحد اقتصادی غیر فعال هستند  و ۱۰ واحد به صورت نسبی فعال هستند در ایام تعطیل نوروز یک سرمایه گذار معرفی شد و ۵ هکتار زمین داده شد که با این پروژه برای ۱۲۰ نفر اشتغال مستقیم ایجاد می شود و با صحبت های ایجاد شده بناست ۳ سرمایه گذار دیگر به شهرستان بیایندما زمینه را تامین می کنیم .

 

وی با بیان اینکه در طرح ۵۵۰ هکتاری کشاورزی بناست ۱۸هزار هکتار برای باغملک لحاظ شود گفت : این طرح می تواند تحول و اشتغال بیشتری ایجاد کند و در انتقال آب کارون که صحبت شد اراضی باغملک از این طرح بهره مند شوند و درخواس می کنیم مجوز برداشت آب از سدجره صادر شود تا روستاهای رودزرد و آبلکشر و ….. استفاده کنند که تاکنون موافقت نشد و نیاز به پیگیری است .

 

وی افزود: در مجتمع گلخانه ای ۵۷ واحد در آن فعال هستند که در استان فعالیت مشهود و معروف است و مشکل آب دارند برای آب مورد نیاز آنها نیاز ۵۰۰ میلیون برآورد شد که مشکل حل شود.

 

وی به اشاره به ظرفیت گردشگری شهرستان گفت: در بحث گردشگری امکان سرمایه گذاری است کارهایی شده ولی جوابگو نیست زیرساخت برای زائرین وجود ندارد همچنین معادن خوبی داریم که برای سرمایه گذاری حمایت لازم را انجام دهید .

 

فرماندار باغملک بیان کرد : چندین سال پیش سد تنگ چویل و سد مال آقا مطرح شد که باعث امیدواری شد برای سد مال آقا پای کار آمدند ولی رها شد و متوقف شد در صورتی که می توانست در وضعیت کلی شهرستان موثر باشد .

 

وی با اشاره به محدودیت های ورزشی بیان کرد: امکانات ورزشی محدود است استعدادهای خوبی در همه زمینه ها داریم و در استان مطرح بود ولی امکانات محدود است و در بحث زمین ورزشی  و استخر که مورد نیاز است قول های مساعد وی به جوانان داده شد که خواستار پیگیری آن هستیم زیرا به علت نبود استخر شاهد تلفات  همشهریان در رودخانه ها یا جاده ها هستیم که برای استفاده از استخر به شهرستان های هم جوار می روند.

 

وی عنوان کرد: در بحث بهسازی روستاها کار شده ولی هنوز کار زیاد است و در بخش صیدون کار نشده است و در بحث آب  با وجود اینکه یک حلقه چاه جدید وارد مدار شد ولی ۶ حلقه چاه آب جوابگو نیست و موضوع گاز بخشی از شهر برطرف شد .

 

وی با اینکه در بحث مدارس فرسوده در رتبه اول هستیم به مشکل فاضلاب ، کمبود تجهیزات دهیاری و جاده کمربندی اشاره کرد و ادامه داد :جاده های ارتباطی ما که محور مواصلاتی بین استانی و حائز اهمیت است ولی جاده ها جوابگو نیست و حجم سنگین ترافیک را تحمل می کند و نیاز است جاده باغلمک به مال آقا و صیدون و امامزاده عبدالله نگاه ویژه شود .

 

صالحی در پایان ضمن انتقاد ازعملکرد صداسیمای خوزستان گفت:بخش های ما پوشش صدا و تصویر ندارند و اقدامات خوبی در شهرهای میداوود  و صیدون و… انجام ندادند و متاسفانه اخبار شهرستان پوشش داده نمی شود و معلوم نیست چه مشکلی با ما دارند و صداسیما مختص چند شهرستان نیست همان اخبار و پیگیری های دیگر شهرها اینجا هم انجام می شود و مردم حق دارند اخبار پوشش داده شود .

 

حجت الاسلام و المسلمین هاشمی نژاد امام جمعه باغملک در این جلسه با اشاره به مشکل آب شهرستان بیان کرد : در تابستان که ماه رمضان هم در فصل گرماست با مشکل آب مواجه هستیم از منطقه شنگ تا رستم آباد همواره مشکل آب وجود دارد و با یک حلقه چاه حل نمی شود هم در شهر و هم روستا مشکلات عدیده آب وجود دارد .

 

وی افزود: باغملک رودخانه دائمی دارد یعنی هم منابع آب زیرزمینی و هم روی زمین منابع خوبی دارد ، سد جره هم در محدوده و خاک باغملک است اما روستاهای کلگه، پیرموسی ، رودزردو ….که دشت وسیع مستعد کشاورزی دارد از این آب نمی تواند استفاده کند لذا برای رضا خدا پیگیری کنید و از پشت سد آب را برداشت کنید زیرا کسانی که اراضی و خانه هایشان زیر آب رفت و اجازه کشاورزی ندارند. 

 

وی گازرسانی را یکی از نیازهای فعلی روستاهای باغملک دانست و عنوان کرد : ای کاش سفر زودتر انجام می شد، ای کاش استاندارهای دیگر سفرهای شهرستانی را با مدیرکل ها راحت و بی تکلف انجام می دادند ای کاش سه مدیرکل فرهنگی هم همراه شما بود و حرفهایی می شندید ، ای کاش نماینده مجلس هم حضور داشت و ای کاش این سفر که نوید بخش است آنچه در این سفر است مردم ثمره عملی آن را ببینند.

 

, , ,
لینک کوتاه مطلب :

معرفی شهرستان