پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 82815

روابط عمومی شهرداری تشریح کرد؛

صبح امروز شهردار باغملک مورد ضرب و شتم یکی از متقاضیان پیمانکاری فضای سبز در محل دفتر وی قرار گرفت که باعث مجروحیت وی شد .

 

به گزارش باغملک نیوز صبح امروز نبوتی شهردار باغملک مورد ضرب و شتم یکی از متقاضیان پیمانکاری فضای سبز در محل دفتر وی قرار گرفت که باعث مجروحیت وی شد .

 

مصطفی شیخ روابط عمومی شهرداری جرئیات این حادثه را به صورت زیر تشریح کرد.

 

وی در این خصوص گفت : مدتی پیش آگهی مناقصه فضای سبز شهر را منتشر کردیم که براین اساس افرادی مراجعه کردند ، شرایط مناقصه را گرفتند و باارائه  مدارک و دادن پاکت قیمت های پیشنهادی در مناقصه شرکت کردند.

 

شیخ افزود: روز جلسه همه حضور داشتند و قبل از باز شدن پاکت ها اعلام  کردیم که شهرداری در رد و پذیرش یک یا همه پیشنهادات مختار است و می تواند با بررسی سوابق رد کند و در برگ شرایط مناقصه هم نوشته است که کمیسیون در رد یا پذیرش قیمت ها مختار است که این قانون در بند ۵ از ماده ۵ آیین نامه معاملات شهرداری نیز ذکر شده است.    

 

شیخ ادامه داد: نکته دوم را هم ذکر کردیم که کمترین قیمت به منزله برنده شدن نیست و قیمت باید با قیمت کارشناسی مطابقت داشته باشد و فرد سوابق مناسبی در جهت انجام این کار داشته باشد و کارنامه قابل قبولی به کارفرما ارائه دهد .

 

وی بیان کرد: شرایط را توضیح دادیم که باید بطور میانگین در سال ۲۷ کارگر با حقوق یک میلیون ۱۵۰ هزارتومان را سرکار بیاورید نه اینکه بگوئید چون کار حجمی برداشتم بطور مثلا ۲۰ کارگر بیاورم زیرا شرایط آگهی و کاری این است که از قضا یکی از معترضین به شرایط  همین متقاضی بود که مدعی شد من با استفاده از روش های نوین با تعداد کمتر کارگر این کار را انجام می دهم در صورتی که ما می دانیم فضای سبز با کمتر از ۲۷ کارگر قابل نگهداری نیست.

 

روابط عمومی شهرداری عنوان داشت : این فرد که کمترین قیمت را هم پیشنهاد داده بود اعتراض دیگری هم داشت وآن اینکه پیمانکار فعلی باید کلیه کارهای موجود از جمله آبیاری چمن و هرس و … را انجام دهد و کار را بدون عقب افتادگی تحویل بگیریم که اگر این چنین نباشد من نمی پذیرم این در صورتی ست که ما کار را با شرایط موجود به فرد جدید می دهیم .

 

وی افزود : در پایان این جلسه اعلام کردیم که نتیجه مناقصه را پس از بررسی رویکرد، سوابق و قیمت ها اعلام می کنیم و پس از دو روز در جلسه کمیسیون عالی معاملات شهرداری تمام اعضای کمیسیون بدلیل عدم سوابق مورد رضایت و عدم رضایتمندی شهرداری از کار قبلی وی از واگذاری کار به  این متقاضی مخالف بودند زیرا این فرد قبلا پیمانکار خدمات بود و سیستم شهرداری را در موقعیت های حساس به چالش کشید از جمله این کارها عدم جمع آوری زباله از سطح شهر در شب ۲۲ بهمن و واداشتگی کارگران به ایجاد تحصن در شب عید و … بود .

 

شیخ با اشاره به حادثه صبح امروز گفت : پس از این موضوعات این متقاضی صبح امروز بدون هماهنگی با دفتردار وارد دفتر شهردار شد و با بیان الفاظی شروع به پرتاب صندلی و ظروف شیشه ای چایخوری به سمت شهردار کرد که باعث مجروحیت وی شد .

 

وی در پایان با بیان اینکه  این متقاضی اگر مدعی بود می توانست از طریق شکایت و از راه مراجع قانونی ادعای خود را پیگیری کند عنوان کرد : با آمدن پلیس آگاهی و انجام صورت جلسه حکم جلب وی صادر شد و مجروحیت شهردار با مراجعه به بیمارستان پانسمان شد.

, , ,
لینک کوتاه مطلب :

معرفی شهرستان