پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 83127

دولت در حالی از اسفند برای حل مشکل محیط زیست خوزستان گام برداشته که پیش از آن هیچ توجهی به مردم این استان نکرده بود.

 رهیاب، حسن روحانی در همان ابتدای مستند تبلیغاتی خود بدون اشاره به بی توجهی‌های دولتش به خوزستان به موضوع گرد و غبار پرداخت و گفت مشکل امروز اهواز مشکل همه ما است.

آنچه که خوزستانی‌هاز از عملکرد دولت در این ۴ سال دیدند این بود که مشکل گرد و غبار مشکل خودتان(مردم خوزستان) است که باید تا ۲۵ سال دیگر وضع موجود را تحمل کنند. وضعی که فرماندار شیرازی اهواز با حمله ور شدن به مردم گفت اهوازی‌ها باید خود را با ریزگردها وفق دهند همانطور که در مناطق سردسیر مردم خود را با برف و سرما تطبیق داده‌اند.

اما روحانی چرا می‌گوید مشکل اهوازی‌ها مشکل همه ما است اما برای حل این مشکل کم‌ترین قدمی بر نمی‌دارد؟ دولت حسن روحانی نشان داد که برای حل ریزگردها دست به کارهایی خطرناک‌تر زده است؛ مثلا انتقال زهاب نیشکر و فاضلاب‌های کشاورزی به هورالعظیم سبب مرگ بخش زیادی از تالاب شده هرچند تصاویر ماهواره‌اش فرق آب و زهاب را نمی‌دانند و تالاب آبگیری شده را تحویل می‌دهند.

مشکل هوای خوزستان به همین ریزگردها ختم نمی‌شود بلکه خوزستانی‌ها در دولت روحانی با مشکل بزرگ‌تر و حادتری به نام باران‌های آلوده مواجه شدند که در سال منتهی به انتخابات صورت مسئله توسط وزارت بهداشت تغییر پیدا کرد و ادعای کشف علت آلودگی باران‌ها مطرح شد.

مشکل نفس تنگی خوزستانی‌ها به همین باران و ریزگرد خلاصه نمی‌شود که هم نفسی رئیس جمهور در توییتر و اینستاگرام مشکل تنفس را حل کند بلکه آلودگی‌ ناشی از سوختن گاز همراه با نفت یکی دیگر از عوامل درد تنفسی خوزستانی‌ها است؛ دردی که روحانی وعده حل آن را داده بود.

اما مشکلات تنفسی خوزستان به یکباره با معجزه انتخابات مورد توجه دولت قرار گرفتند به طوریکه طرح آماک در ۳ ماه، ۳ بار توسط حسن روحانی، اسحاق جهانگیری و معصومه ابتکار به بهره برداری رسید.

یا برای حل مشکل ریزگردها وزیر جهاد کشاورزی را به خوزستان اعزام کردند که به تعبیر نماینده مردم شادگان در این چهارسال کمترین توجه را به خوزستان داشت اما حجتی را فرستادند تا با تغییر نسخه مقابله با ریزگردها در کانون‌هایی که تشنه هستند نهال بکارند و وعده حل مشکل را تا سه سال دیگر بدهند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه مطلب :

معرفی شهرستان