پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 82925

در جلسه شورای فرهنگ عمومی مطرح شد؛

صالحی به اهمیت انتخابات اشاره و تاکید کرد : همه ما باید فارغ از احزاب امانتدار رای مردم باشیم و تمام تلاش خود را کنیم ختی یک رای از مردم تضییع نشود و هیچ مسئولی حق استفاده از اموال دولتی و یا جانبداری از کاندیدای خاص را ندارد.

 
به گزارش باغملک نیوز اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی با حضور امام جمعه رئیس شورای فرهنگ عمومی، فرماندار، بخشدار مرکزی، رئیس ارشاد و دیگر اعضای شورای فرهنگ عمومی در محل دفتر امام جمعه باغملک برگزار شد .
 

زنگنه رئیس ارشاد باغملک ضمن تبریک اعیاد شعبانیه از تاثیر بسزای مصوبات این جلسات سخن گفت و افزود: با پیگیری مصوبات جلسات در صیدون به طور مثال بحث تیراندازی در مراسمات به حداقل رسید و مراسمات مذهبی آنها به صورت زنده از صداو سیما پخش می شود.

 

وی دستور کار اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی سال ۹۶ را دو موضوع سامان دهی تالارهای عروسی و رعایت انضباط و اخلاق اسلامی در انتخابات دانست .

سید مجید صالحی فرماندار باغملک با تاکید بر نقش مهم شورای فرهنگ عمومی بیان کرد: هر کجا بر شورای فرهنگ عمومی سرمایه گزاری و مصوبات آن پیگیری شد تبعات مثبت آن هم مشخص می شودو مسئولین باید با توجه به اهمیت شورای فرهنگ عمومی در کاهش تبعات منفی احساس مسئولیت کنند و این جلسات را در صدر کار خود قرار دهند.

 

وی با اشاره به معضل تیراندازی در مراسمات گفت : این معضل ریشه در مسائل فرهنگی دارد و در استان یکی از موضوعات ثابت شورای فرهنگ عمومی اتخاذ تدابیر برای این موضوع است که بارها حوادث و تلفاتی را در پی داشته است که نشست با بزرگان و ریش سفیدان می تواند در پروسه زمانی بلند مدت موثر باشد .

 

فرماندار باغملک بیان کرد : در بحث تیرانداری در مراسمات و نزاع ها خوزستان رتبه اول را دارد و نزاعی که اخیرا  دامن گیر شهرستان شده است فرهنگ غلط استفاده از سلاح بود که کل شهرستان را تحت الشعاع قرار داد و ریشه یابی این به موضوعات فرهنگی برمی گردد و هر جا در بحث آموزش و فرهنگ کم بگذاریم باید در مقابل از نیروی امنیتی بیشتری استفاده کنیم.

 

وی با اشاره به موضوع سامان دهی تالارهای عروسی گفت : تالار ها ضوابط و قوانینی که برای آنها مشخص شده را رعایت کنند و ارزش های دینی و اعتقادات مردم نباید زیر سوال برود . همچنین در مناسبت های دینی و مذهبی فضاسازی شهر متناسب با مناسبت ها انجام شود.

صالحی به اهمیت انتخابات اشاره و تاکید کرد : همه ما باید فارغ از احزاب امانتدار رای مردم باشیم و تمام تلاش خود را کنیم ختی یک رای از مردم تضییع نشود و هیچ مسئولی حق استفاده از اموال دولتی و یا جانبداری از کاندیدای خاص را ندارد.

 

دیگر اعضای این شورا در خصوص دستور کار جلسه نظرات خود را ارائه دادند و برگزاری مراسمات عروسی در کوچه و خیابان ، یا در شب شهادت و عدم برخورد با شادی و پخش موزیک در روز شهادت در مناطق گردشگری ، خانه به خانه رفتن کاندیدا و قسم دادن مردم و همچنین فعالیت سایت های بدون مجوز را مورد نقد قرار دادند.

 

در این جلسه همچنین حمایت اعضای حاضر بر صندوق از یک کاندیدای خاص  و جای ثابت آنها در یک جای مشخص در همه انتخابات ها و نامناسب بودن مکان برخی شعب اخذ رای مورد نقد قرار گرفت .

 

منگشتی از دیگر اعضای این شورا به عدم اهمیت به نماز به خصوص نماز جماعت اشاره و بیان کرد : در اکثر ادارات شهرستان نماز جماعت برگزار نمی شود و در بحث تالار ها  امر به معروف و نهی از منکر خیلی کمرنگ است ضمن اینکه جلسه شورای فرهنگ بسیار مهم است ولی بعضی مدیران حضور ندارند و یا مصوبات این جلسات خیلی اجرایی نمی شوند .

 

حجت الاسلام والمسلمین هاشمی نژاد رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان باغملک ضمن تبریک به مناسبت اعیاد شعبانیه و تاکید بر برگزاری جلسات شورای فرهنگ هر دوماه یکبار در خصوص دستور کار جلسه گفت : در بحث ساماندهی تالارها باید از تالاردار های حمایت معنوی کرد و ایام شهادت ائمه اطهار (ع) را با تهیه بنری بر سر در تالار نصب کرد تا در این ایام مراسم برگزار نشود و همچنین الزام قانونی شود که تالارها تا ۱۱ و نیم شب تعطیل شوند .

 

وی با اشاره به بحث انتخابات بیان کرد: ستادهای انتخاباتی ریاست جمهوری طی مصوبه ای از شورای فرهنگ عمومی باید ملزم به رعایت انضباط اجتماعی و راخلاق اسلامی باشند.

 

رئیس شورای فرهنگ عمومی باغملک در پایان عنوان کرد : جلسات شورای فرهنگ عمومی با موضوعات ملی و بخشی در همه بخش های باغملک برگزار شود و همچنین جلسه ای با موضوع کنترل فضای مجازی و بررسی مجوز رسانه ها و نحوه پالایش آنها برگزار شود.

 

, , ,
لینک کوتاه مطلب :

معرفی شهرستان