پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 82968

مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: به منظور پیش بینی دقیقتر وقوع پدیده گرد و خاک، دستگاه پیش بینی و هشدار گرد و خاک ژاپن در استانهای خوزستان و سیستان و بلوچستان به مدت یک سال آزمایش خواهد شد.

http://rahyabnews.com/files/fa/news/1396/2/12/87829_798.jpg

 رهیاب،معاون مدیر امور بین الملل وزرات محیط زیست ژاپن  گفته است در حال حاضر می خواهیم بدانیم آیا این سیستم و تجهیزات ما جوابگوی شدت پدیده گرد و خاک در خوزستان است یا خیر، تا شاید بعدها افزایش تولید این سیستم را پیگیری کنیم. 

 
وی در ادامه گفت:از طریق سیستم های هشدار این پدیده در ژاپن، سعی می‌کنیم در زمان وقوع این پدیده اطلاع‌رسانی و هشداردهی به مردم برای خودداری از رفتن دانش آموزان به مدارس و لزوم ماندن در خانه ها برای افراد دارای بیماری‌های قلبی و دیگر بیماران انجام دهیم.
 
در همین رابطه مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت:بنا به گفته نماینده وزارت محیط زیست ژاپن، دستگاه پیش بینی و هشدار گرد و خاک ژاپن تا غلظت ۱۳۰۰ میکروگرم در مترمکعب را در این کشور پوشش داده است.
 
وی افزود:با  توجه به جدید بودن شرایط اقلیمی و آب و هوایی خوزستان برای این دستگاه از جمله شرایط دمایی خاص و وجود همزمان رطوبت و غلظت بالای گرد و خاک و لزوم اتصال آن به اینترنت، این دستگاه باید با نصب در اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان حتما به مدت یک سال آزمایش شود. 

 
لینک کوتاه مطلب :

معرفی شهرستان