پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 82763

مدیرشبکه بهداشت ودرمان باغملک ؛

دکتر شهریاری بیان کرد : پروژه بیمارستان ۹۶ تختخوابی باغملک بار دیگر فعال شد تاکنون شاهد پیشرفت ۷۰ درصدی این پروژه بودیم که اگر با همین سرعت پیش رود در سال جاری افتتاح خواهد شد.

 

به گزارش باغملک نیوز دکتر شهریاری مدیر شبکه بهداشت و درمان  باغملک ضمن ابراز نگرانی نسبت به آمار بیماری های روح و روان گفت : در شهرستان این آمار ها نگران کننده ست که باید به مقوله سلامت و روح و روان بپردازیم و نگاه مان را عوض کنیم چرا که مردم از مطرح کردن مسائل روح و روان گریزان هستند.

 
وی تحکیم بنیان خانواده و نقش موثر رسانه های مجازی را از عوامل موثر در مقوله سلامت روح و روان دانست و افزود:باتوجه به اشعارامسال ((افسردگی،بیایید با هم صحبت کنیم)) نیازضروری است باورهای مذهبی وملی تقویت شود.

 

دکتر شهریاری از کارهای انجام شده در قالب طرح تحول سلامت در باغملک سخن گفت و افزود : در این طرح به اندازه ۳۰ سال کارهای زیر بنایی در شهرستان انجام دادیم و همچنین درسال ۹۲میزان پرداختی ازجیبب مردم برای درمان بیش از ۶۰%بوده که بااجرای این طرح این مبلغ به ۶/۵ درصد رسید و این رضایتمندی خوبی دربین مردم ایجاد نموده است
 

وی ضمن تشریح برخی پروژه های فعال در شهرستان عنوان کرد:احداث زایشگاه بسیاراستاندارد وایمنی یعنی((ال دی آر))که درسطح کشوربرترشده است، احداث کلینیک تخصصی که درآینده نزدیک راه اندازی می شود، تخریب واحداث مرکزبهداشتی درمانی شماره ۱ شهری ودرمانگاه ابوالعباس وهمچنین مرکزآموزشگاه بهورزی که درسال ۹۶ به بهره برداری می رسد از جمله طرح های ویژه بوده که درطرح تحول نظام سلامت به این شهرستان اختصاص داده شد.

 

دکتر شهریاری ادامه داد : پروژه بیمارستان ۹۶ تختخوابی باغملک بار دیگر فعال شد تاکنون شاهد پیشرفت ۷۰ درصدی این پروژه بودیم که اگر با همین سرعت پیش رود در سال جاری افتتاح خواهد شد.

 

وی در پایان بیان کرد : باتوجه به اینکه هنوزتا ایده آل نمودن سلامت مردم فاصله داریم، مردم ومسئولین برای رسیدن به ارتقاء سلامت باید تلاش کنند وکمک حال پرسنل بهداشت ودرمان باشند ، فراهم نمودن بسترجامعه، تحکیم بنیان خانواده وآگاه نمودن مردم ازمسائل بهداشتی وسبک زندگی سالم وظیفه همه ماست ورسانه هاوفضای مجازی بصورت ویژه جهت آگاه نمودن مردم واردعمل شوند.

لینک کوتاه مطلب :

معرفی شهرستان