پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 83413

محسن علیزاده از عملیات امداد و نجات در کوههای صعب العبور منطقه عشایری سرقوچ کوهستان منگشت شهرستان باغملک خبر داد.


به گزارش باغملک نیوز محسن علیزاده رئیس جمعی هلال احمر باغملک با اعلام این خبر گفت : در پی تماس رئیس هلال احمر شهرستان باغملک با پایگاه امداد امام حسن عسکری (ع) در ساعت ۱۷:۳۰ مبنی بر اینکه یک نفر در کوه های صعب العبور منطقه سرقوچ دچار مارگزیدگی شده و از آنجا که آمبولانس اورژانس ۱۱۵ توان رفتن به این منطقه کوهستانی را نداشت وباتوجه به پیگیری اورژانس امیدی به آمدن بالگردنبود ، درخواست کمک از هلال احمر داشتند .

 

وی افزود: ۳نفر از نیروهای پایگاه امداد و نجات به همراه یک دستگاه آمبولانس و به دستور رئیس شعبه هلال احمر به منطقه عشایری اعزام شدند و در ساعت ۲۲:۳۰ و بعد از پیمودن ۵ساعت راه با آمبولانس در جاده کوهستانی به مصدومی که دچار مارگزیدگی شده بود رسیدند .

 

علیزاده بیان کرد : خانواده مصدوم او را با حیوانات اهلی و به مدت ۶ ساعت به جایی که آمبولانس در آنجا قرار داشت رسانده بودند و نجاتگران هلال احمر به همراه تکنسین اورژانس این مصدوم را بعد از درمانهای اولیه و تزریق سرم  ، مصدوم را در ساعت ۰۰:۴۰ بامداد به درمانگاه صیدون تحویل دادند و به وسیله آمبولانس ۱۱۵ به بیمارستان باغملک منتقل شد.


رئیس جمعیت هلال احمر باغملک در پایان ازهمکاری  مرادی مسئول اورژانس و مردم عشایر منطقه که درنجات جان این مصدوم شریک بودند،تشکر کرد.

لینک کوتاه مطلب :

معرفی شهرستان