پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 83481

معاون قضایی رئیس دادگستری خوزستان در باغملک ؛

حجت الاسلام والمسلمین حسن زاده بیان کرد : دستگاه قضایی هیچ توصیه ای به سازش نمی کند هرکس می خواهد وارد شود موردی ندارد ولی دستگاه قضا کار خود را می کند تا کنون احکام را به تاخیر انداختیم ولی فایده ای نداشت .

به گزارش باغملک نیوز حجت الاسلام والمسلمین حسن زاده معاون قضایی رئیس دادگستری خوزستان در مراسم تودیع و معارفه رئیس دادگستری باغملک به وضعیت دادگستری استان اشاره و اظهار کرد : دستگاه قضایی استان با کمبود های زیادی مواجه است در بخش قضایی با ۶۰ درصد پست مشغول به خدمت و ۴۰ درصد پست خالی و در قسمت اداری  38 درصد پست های مشغول و ۶۲ درصد پست خالی مشغول به خدمت رسانی هستیم یعنی هر کدام از نیروهای ادارای به جای ۳ نفر کار میکند در قسمت قضایی هر قاضی دوبرابر کار می کند .

 

وی افزود : در سال ۹۵، ۱۵ میلیون پرونده در دادگستری ثبت شد که ۵ میلیون جدید و منحصر به فرد بود و بقیه در قسمت ها مختلف قضایی ثبت مجدد شد .

 

حسن زاده با اشاره به اهمیت موضوع پیشگیری از جرم گفت : اگرچه  موضوع پیشگیری از جرم برعهده قوه قضاییه است اما یک کار فرا قضایی است و برای هر کدام از بزه ها همه مسئولین باید در رفع و پیشگیری از آن سهیم باشند .

 

وی با بیان اینکه ارائه آمارها به پیشگیری از جرم کمک می کند عنوان کرد : پیشنهاد می کنم هر سه ماه یکبار این آمارها در شورای تامین و کمیته ها مطرح شود و مدنظر فرماندار و دیگر مسئولین قرار بگیرد تا راه حل های برای حل آنها ارائه کنند.

 

قضایی رئیس دادگستری خوزستان به ده جرم اول در باغملک اشاره کرد و گفت : در باغملک ده جرم اول ضرب و جرح عمدی ، توهین به اشخاص عادی ، تصادفات ، سرقت ، تهدید ، تخریب ،مفقودی ، کلاه برداری ، تصرف عدوانی ، ترک انفاق هستند ، در صورتی که در بسیاری از شهرها سرقت رتبه اول را دارد اما در باغملک ضرب و جرح عمدی رتبه اول را دارد مردم مرتب با هم دعوا می کنند و  کدخدامنشی را نمی پذیرند در حالی وجود سادات و بزرگان در باغملک با این موضوع مغایر است و نمونه بارز آن همین نزاع  پتک بود .

 

وی افزود : این آمار جرائم ده گانه مربوط به سه ماهه اول امسال بود و این در حالی ست  که در سال ۹۵ هم آمار به همین شکل بود و این نشان می دهد که کار نشده و همین جرائم اول بودند پس مسئولین باید به فکر باشند و در کمیته ها آمار را بیان کنند و راهکار برای حل آنها ارائه دهند .

 

حسن زاده اظهار داشت : آمار خواسته ها در دادگستری  باغملک مطالبه طلب ،طلاق توافقی و مهریه چند خواسه اول دادگستری باغملک هستند و سال گذشته هم همین آمار بود یعنی روی موضوع خانواده هم کار نکردیم مراکز مشاوره ها ، ارشاد ، بهزیستی کجا هستند ، چرا چند خواسته اول شهرستان انقلابی این ها باشند ، انتظار دارم دستگاه های اجرایی با دستگاه قضایی برای این موارد فکر عاجل کنند .

 

وی به نزاع طایفه ای در پتک اشاره کرد و گفت : در این دو سال احکام قضایی برای مجرمین صادر شد و در این مدت افراد با نفوذ زیادی وارد شدند و برای سازش پیش قدم شدند که جواب نداد دستگاه های قضایی و اجرایی هم تلاش خود را کردند ولی دستگاه قضایی هیچ توصیه ای به سازش نمی کند هرکس می خواهد وارد شود موردی ندارد ولی دستگاه قضا کار خود را می کند تا کنون احکام را به تاخیر انداختیم ولی فایده ای نداشت .

لینک کوتاه مطلب :

معرفی شهرستان