پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 83762

سرگرد احمدی بیان کرد: رسانه باید منتقد باشد و معایب گوشزد شود وگرنه جامعه به سوی فساد می رود که همین فسادها ناشی عدم وجود چند صدایی است و اگر عملکرد ما شفاف باشد فساد پیش نمی آید.

به گزارش باغملک نیوز صبح امروز نشست خبری فرمانده سپاه ناحیه باغملک با اصحاب رسانه در سالن جلسات سپاه باغملک برگزار شد .

 

سرگرد شاپور احمدی فرمانده سپاه ناحیه باغملک در این نشست ضمن  تبریک به مناسبت فرا رسیدن ماه ربیع الاول و هفته بسیج و گرامی داشت یاد شهدای گفت: اگر جان فشانی شهیدان نبود ما الان این امنیت و آسایش را نداشتیم .

 

وی افزود: هفته بسیج امسال با شعار مردم سالاری دینی و نامگذاری شده است و یکی از شاخصه های مردم سالاری دینی خدمت به مردم است که باید مورد توجه قرار بگیرد و ما موظف هستیم که گزارش عملکرد خود را به مردم ارائه دهیم.

رسانه ها افسران خط مقدم جنگ نرم هستند

 

وی با بیان اینکه افسران خط مقدم جنگ نرم رسانه ها هستند گفت : رسانه ها بدون مزد و حمایت کار می کنند زمانی اعتراض پیش می آید که نقد کنند زیرا مشکلات را انعکاس می دهند ، افسران خط مقدم جنگ نرم رسانه ها هستند که اگر نباشد جامعه به سمت تک صدایی پیش می رود .

 

فرمانده سپاه ناحیه باغملک به نقش مهم رسانه ها در پیشگیری در ایجاد فساد درجامعه اشاره و عنوان کرد : رسانه ها مظلومیت خاصی دارند چون حمایت که نمی شوند بعضا افرادی هم کار شکنی می کنند وتلاش می کنند رسانه های منتقد نباشند و طبیعت بشرغیرمترقی همین است که فقط صدای خود را می خواهند برسانند،  رسانه باید منتقد باشد و معایب گوشزد شود وگرنه جامعه به سوی فساد می رود که همین فسادها ناشی عدم وجود چند صدایی است و اگر عملکرد ما شفاف باشد فساد پیش نمی آید.

سرگرد احمدی خطاب به اصحاب رسانه گفت : در وهله اول از رسانه ها می خواهم بدون اینکه نسبت به این مسائل و کارشکنی دلسرد شوند رسالت خود را انجام دهند و خواسته دوم از مسئولین به خصوص وزارت ارشاد ی خواهیم رسانه های که فعالیت می کنند کار صدور مجوز شان تسهیل شود و تا از نوعی پشتوانه لازم برخورد دار شوند.

 

وی افزود: رسانه ها بعنوان زبان گویای مردم عملکرد بسیج را به مردم گزارش دهند زیرا مردم حق دارند بداند بسیج چه می کنند انتظار داریم بعنوان یکی از مردمی ترین نهاد و رسانه ها بعنوان زبان گویای مردم روی عملکرد متمرکز شوند تا ببینند سپاه و بسیج چه کارهایی برای نظام و انقلاب انجام می دهد .

 

فرمانده سپاه ناحیه باغملک صریح کرد: برخی رسانه ها اخبار کانالهای  ضد انقلاب را منتشر می کنند و در همین حادثه زلزله دولت و ملت و هم ارگان کشوری و لشکری و نهادها پای کار آمدند و مردم پیش قدم بودند و همدلی وجود دارد تا به نحو شایسته کار انجام شود ولی برخی بجای ایجاد میل و رغبت عمومی ناخواسته پیاده نظام و سرباز کانالهای ضدانقلاب می شوند به نوعی دلسردی را ایجاد می کنند .

 

وی ادامه داد : مسئولین باهوش تر از این حرفها هستند و علی رغم هجمه ها علیه خادمین دست از کار نکشیدند و دلسرد نشدند و  تلاش شد بین ارتش و سپاه و مردم تفرقه ایجاد شوند ولی تفرقه افکنی ها باعث انسجام همه شد .

 

سرگرد احمدی با اشاره به جمع آوری کمک های مردمی به مناطق زلزله زده در باغملک گفت : در باغملک به علت بازار کساد و نبود کارخانه  انتظار این کمک را نداشتیم و علیرغم محرومیت کمک های شایانی کردند کمیته امداد و هلال احمر و سپاه و بسیج کمک های مردمی را جمع آوری و ارسال کردند .

 

وی افزود: سه کامیون اعم از مواد خوراکی، پتو، چادر، لباس و …. به مناطق ارسال شد و از بسیجیان داوطلبانه دیروز اعزام شد و اکنون در حال خدمت رسانی هستند .

 

وی بیان کرد : ۵۰ درصد از کمک ها که در باغملک جمع آوری شد در منطقه صیدون که فقیر است اهدا شد و باغملک عملکرد خوبی در این زمینه داشت که اگر رسانه ها شور و انگیزه را ایجاد نمی کردند این چنین نمی شد .

 

فرمانده سپاه ناحیه باغملک با اشاره به هفته بسیج گفت : هفته بسیج با شعار مردم سالاری دینی از ۲۹ آذر آغاز می شود و تا ۵ آذر ادامه دارد که در این هفته ۳۳ عنوان در ۱۶۶ برنامه وجود دارد در بخش های مختلف برگزار می شوند.

 

وی برخی از برنامه های این هفته را بدین شرح عنوان کرد: دیدار با امام جمعه و تجدید بیعت به واسطه ایشان با مقام معظم رهبری ، دیدار با خانواده های بی سرپرست ، نشست های روشنگری در خصوص آسیب شناسی شبکه های اجتماعی ،سرکشی از خانواده شهدا ،برگزاری نماز وحدت ،دو یادواره شهدا در چم سید محمد و سرآسیاب ، جشن تکلیف پسران، اعزام سخنران به مدارس، نشست با سران و طوایف ،افتتاح طرح محرومیت زدایی ،غبار روبی گلزار شهدا ،سخنرانی و ارائه عملکرد قبل از خطبه های ۳ آذر ،حضور بسیجیان در نماز جمعه، پیاده روی خانوادگی ،مجمع عالی قشر بسیج در نمازخانه سپاه ،ایستگاه صلواتی ، برنامه مراسم ۵ آذر و تجلیل از بسیجیان نمونه ، برپایی نمایشگاه و معرفی دستاوردهای بسیجیان اقشار برخی از برنامه های این هفته در شهرستان باغملک خواهند بود.

 

فرمانده سپاه ناحیه باغملک در پایان این نشست با اهدای هدایایی از رسانه ها قدردانی کرد.

لینک کوتاه مطلب :

معرفی شهرستان