پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 83748

نماینده مجلس هشتم حوزه انتخابیه ایذه و باغ‌ملک از جدایی حوزه های ایذه و باغ‌ملک از یکدیگر در سال ۱۳۹۰ خبر داد.؛

 

پروسه افزایش نماینده برای ایذه و باغملک سال ۹۰ به انجام رسید
 

علیرضا دهقان در گفت‌وگو با خبرنگار عصر ایذه در این خصوص اظهار کرد: در مجلس هشتم با توجه به طرح افزایش نمایندگان مجلس شورای اسلامی در سال‌های معین، با رایزنی های انجام شده توانستیم افزایش تک نماینده خوزستان را برای حوزه ایذه و باغملک بگیریم تا این دو شهر از یکدیگر جدا شوند.

وی در ادامه توضیحات خود گفت: در آن سال با صحبت‌هایی که انجام دادیم با توجه به صعب العبور بودن منطقه ایذه و باغ‌ملک و محرومیت زیاد در این حوزه، با مساعدت وزارت کشور این طرح به کمیسیون شوراها رفت.

نماینده مردم ایذه و باغ‌ملک در مجلس هشتم افزود: با همراهی این کمیسیون مقرر گردید ایذه و باغ‌ملک از یکدیگر جدا و با جدایی هفتکل از حوزه انتخابیه مسجدسلیمان، هفتکل، لالی و اندیکا، حوزه انتخابیه باغملک و هفتکل تشکیل گردد.

دهقان از تصویب نشدن این طرح در صحن علنی مجلس به دلیل مخالفت سایر نمایندگان خبر داد و تصریح کرد: با وجود این که در آن سال نمایندگان با طرح مذکور مخالفت کردند اما با موافقت وزارت کشور هر موقع تصمیم به افزایش نمایندگان گرفته شود، ایذه و باغ‌ملک از یکدیگر جدا خواهند شد.

وی درپایان با ذکر این نکته که اسناد تمام جلسات و تصمیمات گرفته شده در مجلس شوراى اسلامى موجود است، عنوان کرد: مردم محترم شهرستان‌هاى ایذه و باغملک مواظبت کنند این تصمیم تاریخى که درمجلس هشتم گرفته شده اجرایى گردد.

 

لینک کوتاه مطلب :

معرفی شهرستان