پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 83943

نماینده مردم ایذه و باغملک ،

نماینده مردم ایذه و باغملک با اشاره به اینکه نگاه دولت یک نگاه بخشی به استان خوزستان است، گفت: تعریض، بازسازی و چند بانده کردن جاده‌های خوزستان نیازمند حمایت دولت است، بودجه‌هایی که دولت برای خوزستان تخصیص می‌دهد حتی پاسخگوی بازسازی و ترمیم جاده‌های استان نیست.

 

اصلاح جاده‌های خوزستان نیازمند حمایت دولت است/بودجه دولتی حتی پاسخگوی ترمیم و نگهداری جاده‌های خوزستان نیست

به گزارش باغملک نیوز هدایت اله خادمی اظهار کرد: بودجه‌ای که برای خوزستان در نظر گرفته می‌شود بودجه کافی نیست، همچون بودجه سال آینده که تنها ۲۳ هزارم درصد از بودجه را برای راه‌های خوزستان در نظر گرفتند.

وی با اشاره به اینکه نگاه دولت یک نگاه بخشی به استان خوزستان است، گفت: تعریض، بازسازی و چند بانده کردن جاده‌های خوزستان نیازمند حمایت دولت است، بودجه‌هایی که دولت برای خوزستان تخصیص می‌دهد حتی پاسخگوی بازسازی و ترمیم جاده‌های استان نیست.

نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی گفت: در سال آینده تنها ۲۳ هزارم درصد از بودجه راه‌های کشور را برای استان خوزستان در نظر گرفته‌اند به عبارتی از ۱۹۸۰ میلیارد تومان تنها ۶۳ میلیارد را برای خوزستان گذاشتند که با این مبلغ راهداری خوزستان حتی نمی‌تواند جاده‌ها را نگه‌داری کند.

وی با اشاره به حوادث خونین جاده‌ای در خوزستان، افزود: تا زمانی که دولت‌ها چنین نگاهی به خوزستان داشته باشند این حوادث تلخ نیز ادامه دارند.

خادمی عنوان کرد: در بخش ریلی نیز ۲۴۰۰ میلیارد دلار در قانون بودجه ۹۷ تعیین‌شده که سهم خوزستان نیز از این بودجه بسیار ناچیز است، با این شرایط اما پیگیر طرح اتصال خط آهن اهواز، ایذه و اصفهان هستیم.

وی افزود: برای اصلاح جاده‌های ایذه و باغملک نیز قراردادهایی منعقد شد اما متأسفانه در خوزستان بخشی از موانع مالی است و بخش دیگر آن مسؤولانی هستند که کارشکنی می‌کنند.

 

فارس

لینک کوتاه مطلب :

معرفی شهرستان