پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 83909

فرمانده تیپ زرهی مستقل حضرت حجت(ع) در باغملک:

سرهنگ صفری بیان کرد: وظایفی که از امروز به بعد بسیجیان باید دنبال آن باشیم حفظ انسجام و ارتباط با مراکز انقلابی و مساجد و مصلی نماز جمعه و شرکت در نماز جمعه است و همچنین وحدت بین نیروهای بسیجی و درکنار هم بودن و در مقابل دشمن ایستادن وظایفی ست که باید دنبال کنیم .

سرهنگ عبدالعلی صفری فرمانده تیپ زرهی مستقل حضرت حجت(ع) در گردهمایی بسیجیان شهرستان باغملک بیان داشت:حضرت امام (ره) بعد از پیروزی انقلاب اسلامی فرمان تشکیل بسیج مردمی را دادند بعد از پیروزی انقلاب ، ارتش که سران آنها از کشور خارج شدند بعد از یک سال خود را پیدا کرد و منسجم شدند در کنار فعالیت های ارتش کمیته انقلاب اسلامی به دنبال آن سپاه پاسداران هم تشکیل شد و انسجام پیدا کرده بود اما چرا امام ره به دلیل انقلابی بودن نیروهای بسیجی و مردمی بودن این انقلاب فرمان تشکیل بسیج را دادند.

 

وی افزود : وقتی انقلاب اسلامی توسط مردم به پیروزی می رسد بهترین مدافع انقلاب هم خود مردم می توانند باشند یک نیروی مردمی و اجتماعی و نه صرفا نظامی باید تشکیل شود که از این انقلاب دفاع کند .

 

سرهنگ عبدالعلی صفری ادامه داد:  بسیج با فعالیت های خود از بعد از تشکیل انقلاب اسلامی تا امروز در تمام عرصه هایی که برای انقلاب مشکل به وجود آمد  حضور داشت به طور مثال در ابتدای تشکیل بسیج بحث جدایی طلبی در استان ها و قومیت های مختلف که این کار توسط استکبار طراحی شده بود به وجود آمد و نیروهای بسیجی وراد عمل شدند و بحث تجزیه طلبی را از بین بردند بعد از آن در کردستان و سیستان و بلوچستان ،در شمال  و خوزستان و هر منطقه ای که بحث جدایی بوجود آمد و باعث برهم خوردن وحدت شد نیروهای بسیجی ورود پیدا کردند .

وی بیان کرد: در دوران دفاع مقدس با ورود بسیج به صحنه جنگ و نبرد با دشمن بعثی در کلیه عملیات ها ورق برگشت و پیروزی های ما شروع شد اولین پیروی مربوط به فتح خرمشهر بود که گردان های بسیجی تشکیل شد و خرمشهر از اشغال بعثی ها درآمد .

 

فرمانده تیپ زرهی مستقل حضرت حجت(ع) به نقش پررنگ بسیج در همه عرصه اشاره و عنوان کرد:  دفاع مقدس به پیروزی رسید و با ورود بسیجیان یک متر از خاک جمهوری اسلامی را به دشمن ندادیم ، در دوران سازندگی وارد شدند و بزرگترین تشکل های اقتصادی را رهبری کردند ، در عرصه علمی و اجتماعی و همه عرصه هایی که کشور نیاز دارد  نیروهای بسیجی با ورودشان توانستند این مشکل را حل کنند .

 

وی اذعان داشت:  نزدیکترین موردی که برای نظام مقدس بوجود آمد همین بحث گروه داعش بود و ایجاد اختلاف مذهبی و از بین بردن خط مقاومت بود و همه استکبار تمام قد وارد عمل شدند و متاسفانه برخی کشورهای همسایه  هم همراه شدند تا زمانی که نیروهای بسیجی وارد عمل نشدند این پیروزی حاصل نشد .

 

سرهنگ عبدالعلی صفری بسیجیان را نیروهایی دانست که  برای آنها قومیت و زبان و ملیت مهم نیست و بیان کرد: حرکت بسیجیان جهان را در صحنه نبرد با گروه های تکفیری در سوریه و عراق دیدیم که از اینجا تجهیز و در سوریه وارد عمل می شدند و به دنبال حرکت نیروهای بسیجی همین فرهنگ و فلسفه و کار جهادی به کشور عراق منتقل شد و نیروهای بسیجی سازماندهی شد .

وی ادامه داد : آمریکا گفته بود اگر می خواهید داعش جمع شود ۳۰ سال وقت لازم است اما  با ورود نیروهای بسیجی افغانستان، عراق ، پاکستان و خود سوریه جنایتهایی که در هیچ جای تاریخ سراغ نداریم با وجود نیروهای بسیجی توانستند با فرماندهی فرماندهان بزرگ پیروزی های بزرگی را در یک سال و نیم اخیر به دست بیارند و طومار این گروهک تکفیری  را جمع کنند .

 

وی با بیان اینکه بسیج در هر عرصه ای وارد شد پیروز بود  گفت : چون بسیج  یک قدرت و فرد انقلابی است از فرد انقلابی انتظاری به جز پیروزی و ثابت قدم بودن نیست به تکلیف خود به موقع عمل می کند و زمان شناس است .

 

فرمانده تیپ زرهی مستقل حضرت حجت(ع) عنوان کرد: نیروی انقلابی تحت فرمان فرمانده کل قواست و راهی که تبیین می کند در آن قرار میگیرد و شما ثابت کردید نیروی انقلابی تحت فرمان فرماندهی کل قوا هستید بسیجیان در آینده هر مشکلی بوجود بیاید  چه اقتصادی و سیاسی و … در صف اول و بعنوان دژ محکم در مقابل تهدیدات می ایستند و از انقلاب دفاع می کنند .

وی تصریح کرد: هجمه فرهنگی که از سال ها پیش بوجود آمد و خواستند بسیجیان را محدود به قالب نظامی کنند وآنها را نیروهای شبه نظامی معرفی کنند شیطنتی که دشمن در این راه داشت که بعد از آن بگوید این نیروی شبه نظامی حق ندارد در مسائل اقتضادی و سیاسی دخالت کند و نیرو اعزام کنند اما نیروهای  بسیجی انقلابی هستند و در لباس رزم و درجه نمی گنجند و محدود نمی شود .

 

سرهنگ صفری بیان کرد: برای نیروی بسیجی قومیت، زبان، مذهب و دین قید و بند ندارد و تنها گروهی که نمی توانند به بسیج بیایند افراد مفسد و ظالم هستند بسیج شجره طیبه است و این دو گروه جا ندارد و نیروی بسیجی خود را سر مست این پیروزی های زودگذر نباید کند امروز که داعش سرنگون شد خود را نباید سرمست کنیم و غافل  شویم .

فرمانده تیپ زرهی مستقل حضرت حجت(ع) در پایان اذعان داشت: وظایفی که از امروز به بعد بسیجیان باید دنبال آن باشیم حفظ انسجام و ارتباط با مراکز انقلابی و مساجد و مصلی نماز جمعه و شرکت در نماز جمعه است و همچنین وحدت بین نیروهای بسیجی و درکنار هم بودن و در مقابل دشمن ایستادن وظایفی ست که باید دنبال کنیم .

 

لینک کوتاه مطلب :

معرفی شهرستان